Informacje20 grudnia 2016, 18:49,

Reakcja PKP ws. przejazdu na Orężnej

W reakcji na nagłe zamknięcie przejazdu kolejowego w ul. Jana Pawła II Burmistrz Zdzisław Lis zaprosił na spotkanie przedstawicieli dyrekcji PKP PLK SA.

REAKCJA PKP WS. PRZEJAZDU NA ORĘŻNEJ

W spotkaniu, które odbyło się w poniedziałek 19 grudnia w urzędzie miasta wziął udział Zastępca Dyrektora Regionu Centralnego PKP PLK SA Krzysztof Pietras, oraz Dyrektor Projektu Ryszard Morchało. Przepraszali oni za utrudnienia z jakimi borykają się mieszkańcy Piaseczna, prosił o wyrozumiałość oraz obiecał, że zmobilizuje wykonawcę, firmę Trakcja PRKiI SA, aby ten fragment inwestycji potraktowała priorytetowo, maksymalnie skracając czas potrzebny do zakończenia robót, tak aby jak najszybciej przywrócić można było ruch na tym przejeździe.

Dyrektor Krzysztof Pietras zaoferował się też, że pomoże w kwestiach formalnych związanych z udostępnieniem gminie przez PKP działek potrzebnych do realizacji projektu parkingu wielopoziomowego P+R.

Ustalono też, że kolejne spotkanie na którym omówiony zostanie postęp prac przy modernizacji linii oraz efekty interwencji PKP PLK u wykonawcy, odbędzie się w drugiej połowie stycznia.

Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Informacje31 grudnia 2016, 10:30,

Sylwestrowy spływ Jeziorką 2016

31 grudnia 2016 roku w godzinach 10:30 - 13:00 odbędzie się Sylwestrowy spływ Jeziorką. Start: Kajaki Piaseczno aleja Brzóz 30, Piaseczno. Pamiętajcie nie ma złej pogody są tylko nie odpowiednie ubrania. Jak zawsze będzie fajna atmosfera ognisko, kiełbaski. Może aura dopisze a zima nie skuje lodem Jeziorki. Otwarta została lista chętnych. Koszt to 60 zł od załogi. Organizatorzy mają do dyspozycji 45 kajaków. Ilość miejsc jest limitowana. Zapraszamy - taki spływ jest tylko raz w roku https://www.facebook.com/events/1798259017096236/