Informacje9 marca 2014, 00:00,

Razem Bezpieczniej debata w Piasecznie

Zapraszamy mieszkańców powiatu piaseczyńskiego do aktywnego udziału w debacie społecznej, która odbędzie się 11 marca 2014 roku w godzinach 18:00-20:00 w Starostwie Powiatowym przy ul. Chyliczkowskiej 14 w Piasecznie. Debata organizowana jest w związku z realizacją rządowego programu „Razem Bezpieczniej” jak również policyjnego programu zapobiegania przestępczości. Rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” ma na celu ograniczanie skali zjawisk, które budzą powszechny sprzeciw i poczucie zagrożenia. Jest on zgodny z przyjętym przez Radę Ministrów dokumentem „Strategia Rozwoju Kraju 2007-2015”, którego jednym z priorytetów jest „Budowa zintegrowanej wspólnoty społecznej i jej bezpieczeństwa”.

Razem Bezpieczniej debata w Piasecznie

Debata społeczna Razem Bezpieczniej ma na celu między innymi włączenie obywateli w wypracowywanie propozycji rozwiązań zmierzających do wzrostu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców w środowisku lokalnym oraz omówienie realizacji wniosków przyjętych na debacie społecznej, która odbyła się w powiecie piaseczyńskim w 2012 roku.

Ilość wniosków przyjętych do realizacji
1. Zwiększenie ilości patroli w rejonie parku miejskiego w Piasecznie przy ul. Chyliczkowskiej.
2. Zwiększenie stanu etatowego Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Piasecznie.
3. Zwiększenie ilości patroli Wydziału Ruch Drogowego w rejonie trasnumer: 7, 724, 79.
4. Wsparcie finansowe samorządów powiatowego i gminnego na rzecz policji poprzez zakup środków transportu oraz przekazanie funduszy na realizację służb ponadnormatywnych .

Wnioski zrealizowane - 3,
Wnioski w trakcie realizacji - 1,
Wnioski uznane za bezzasadne – brak

Najistotniejsze działania, które są w trakcie realizacji to, zwiększenie ilości patroli w rejonie Parku Miejskiego w Piasecznie przy ulicy Chyliczkowskiej, planowany jest również montaż dodatkowych kamer monitoringu miejskiego. Zapraszamy mieszkańców powiatu 11 marca do siedziby Starostwa Powiatowego w Piasecznie przy ulicy Chyliczkowskiej 14, gdzie w godzinach 18.00 - 20.00 odbędzie się spotkanie poświęcone poprawie bezpieczeństwa w powiecie piaseczyńskim.
autor/źródło: Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie
Tematy:

Informacje10 marca 2014, 00:00,

Ewa Konstanciak odwiedzi Klub Klasy Kobiet

Klub Klasy Kobiet w Piasecznie zaprasza na kolejne spotkanie Klubu Klasy Kobiet KKK, które odbędzie się 11 marca 2014 roku o godz. 18:00 w Przystanku Kultura, przy pl. Piłsudskiego 9 w Piasecznie. Podczas najbliższego spotkania, odbędzie się spotkanie z Ewą Konstanciak. Wstęp wolny. Zapraszamy na spotkanie Klubu Klasy Kobiet w Piasecznie.

Klub Klasy Kobiet

Ewa Konstanciak aktorka i piosenkarka. W 1980 roku zadebiutowała na scenie Teatru Powszechnego w Łodzi. W latach 1982-89 występowała w Teatrze Na Targówku w Warszawie. W 1997 roku wystąpiła gościnnie w warszawskim Teatrze Komedia. W 2004 roku nagrała płytę pt. "Tango". Więcej informacji na stronie internetowej: www.filmpolski.pl

Ewa Konstanciak
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno