Informacje11 stycznia 2017, 18:00,

Razem Bezpieczniej debata społeczna

Zapraszamy mieszkańców wsi Solec oraz gminy Góra Kalwaria do aktywnego udziału w debacie społecznej, która odbędzie się 11 stycznia 2017 roku w godz. 18.00- 20.00 w Sali konferencyjnej hotelu Solec. Tematem spotkania będzie bezpieczeństwo w ruchu drogowym, bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania i w miejscach publicznych. Debata organizowana jest w związku z realizacją rządowego programu Razem Bezpieczniej.

RAZEM BEZPIECZNIEJ DEBATA SPOŁECZNA

Głównym celem rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej na lata 2016-2017. jest wspieranie działań na rzecz bezpieczeństwa społeczności lokalnych .Program ma charakter interdyscyplinarny i polega między innymi na koordynacji działań Policji, administracji rządowej i samorządowej oraz organizacji pozarządowych w celu poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Debaty mają na celu zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społecznych w zakresie poprawy bezpieczeństwa. Pozwalają także na wymianę informacji z mieszkańcami o istniejących zagrożeniach, dzięki czemu będą mogły zostać wypracowane wspólnie metody ich eliminowania.

W imieniu Komendanta Powiatowego Policji insp. Roberta Kokoszki oraz Sołtysa wsi Solec Pani Natalii Bryczyńskiej zapraszamy mieszkańców Solca oraz gminy Góra Kalwaria do aktywnego udziału w debacie społecznej poświęconej poprawie bezpieczeństwa, która odbędzie się w dniu 11 stycznia br., w godz. 18.00-20.00 w Sali Konferencyjnej hotelu Solec.

Informacje3 stycznia 2017, 19:15,

Oszczędzanie na lokacie - jakie ma zalety?

O tym, jak ważne jest oszczędzanie, nikogo chyba nie trzeba przekonywać. Żyjemy w końcu w bardzo niepewnych czasach, nigdy nie możemy być pewni co spotka nas w przyszłości. Może być tak, że wszystko będzie nam się dobrze i spokojnie układać, ale może się również zdarzyć coś zupełnie nieoczekiwanego. Niestety nie wszystko w życiu przewidzimy, ale na szczęście na niektóre sytuacje możemy się przynajmniej częściowo przygotować. Jak? Dobrym pomysłem będzie zgromadzenie sobie rezerwy finansowej na czarną godzinę – nawet jeżeli w najbliższym czasie nam się ona nie przyda, to przynajmniej pozwoli poczuć się pewniej. Bardzo ważne jest jednak również to, by znaleźć odpowiedni, skuteczny sposób na odkładanie pieniędzy. Doskonale sprawdzą się w tym przypadku lokaty. Dlaczego? Jakie mają one zalety? Co warto o nich wiedzieć? Dowiedz się więcej na ten temat, porównaj lokaty bankowe i podejmij opłacalną decyzję!

OSZCZĘDZANIE NA LOKACIE - JAKIE MA ZALETY?

Liczne zalety lokat bankowych

Lokata bankowa to produkt finansowy służący do oszczędzania, który ma wiele mocnych stron. Jakich? Przede wszystkim korzystanie z niego gwarantuje naszym środkom pełne bezpieczeństwo. O ile trzymając je w domu, ryzykujemy, że zostaną one skradzione albo że zwyczajnie je zgubimy, to w banku na pewno im się to nie zdarzy. Ponadto lokata chroni nasze pieniądze również… przed nami samymi. Umieszczenie oszczędności na niej znacznie zminimalizuje ryzyko, że je przedwcześnie i niewłaściwy sposób wydamy. Nawet gdyby, co jest bardzo mało prawdopodobne, nasz bank zbankrutował, swoje środki i tak odzyskamy, ponieważ są one ubezpieczane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Kolejną dużą zaletą lokat jest to, że oprócz przechowywania pieniędzy pozwalają nam one również na pomnożenie ich i dzięki temu osiągnięcie pewnych zysków. Dzieje się tak dlatego, że lokaty są oprocentowane, dzięki czemu korzystając z nich, możemy liczyć na odsetki. Plusem tego typu zysku jest to, że zostaje nam on zagwarantowany w momencie podpisania umowy, zupełnie nic więc nie ryzykujemy. Ponadto jeżeli zdecydujemy się na lokatę z oprocentowaniem stałym, już w momencie jej otwarcia będziemy mogli obliczyć, jakie odsetki otrzymamy po jej zakończeniu. Dodatkowym plusem lokat jest to, że zazwyczaj ich założenie jest dość proste i nieskomplikowane w wielu bankach jest to możliwe nawet bez zakładania w tej samej instytucji konta osobistego. Ponadto tego typu produkt możemy przeważnie obsługiwać online, bez udawania się do oddziału czy nawet dzwonienia do konsultanta – jest to więc bardzo proste i wygodne. Jeżeli więc dysponujemy pewną nadprogramową sumą pieniędzy, która nie jest nam w danej chwili potrzebna, wpłacenie jej na lokatę będzie jedną z najlepszych możliwych opcji.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

OSZCZĘDZANIE NA LOKACIE - JAKIE MA ZALETY?

Znajdź najodpowiedniejszą lokatę dla siebie z PADO24

Podjąłeś już decyzję o założeniu lokaty, ale nie jesteś pewien, na którą się zdecydować? Duża ilość dostępnych na rynku ofert sprawia, że czujesz się wśród nich nieco zagubiony? W takim razie koniecznie zajrzyj na PADO24 i skorzystaj z dostępnej tam porównywarki. Dzięki niej będziesz mógł odnaleźć oferty jak najlepiej spełniające wszystkie Twoje oczekiwania. Ponadto PADO24 to nie tylko wygodna porównywarka, lecz także ciekawe artykuły, które pomogą łatwiej Ci się odnaleźć w świecie finansów. Zapraszamy!