Informacje24 października 2010, 00:00,

RATUJMY ZABYTKI w Piasecznie - kwesta na cmentarzu

Powstały w 2000 r. Społeczny Komitet Renowacji Cmentarza Parafialnego w Piasecznie, jak co roku w Dniu Wszystkich Świętych, w godzinach 8.00-16.00 na cmentarzu komunalnym i parafialnym w Piasecznie przeprowadzi kwestę na rzecz renowacji zabytkowych grobów cmentarza parafialnego. Zapraszamy mieszkańców Piaseczna do udziału w kweście, zapraszamy tez wolontariuszy chcących pomóc w zbiórce pieniędzy.

Dotychczasowe działania podjęte przez komitet przyniosły wymierne efekty i pozwoliły przywrócić cmentarzowi parafialnemu właściwą mu rangę, który z obiektu zaniedbanego i często profanowanego ponownie stał się miejscem kultu, szacunku i pamięci historycznej. Piaseczyński cmentarz parafialny założono w 1796 r., a do rejestru zabytków został wpisany w roku 1991. Na jego terenie znajduje się wiele zabytkowych, a zaniedbanych grobów. Najstarszy pochodzi z 1805 r. Komitet Renowacji Cmentarza Parafialnego pragnie te zabytki uratować.

W tym roku rozpoczęto prace konserwatorskie przy nagrobku wykonanym w roku 1851. Koszt renowacji nagrobka wynosi 21 tys. zł. W roku 2011 zostaną rozpoczęte prace budowlano – remontowe zabytkowego muru przy ul. Kościuszki. Koszt inwestycji to około 390 tys. zł.
autor/źródło: W imieniu Komitetu, przewodniczący Zbigniew Mucha tel. 602184511 email. jamucha@o2.pl

Informacje25 października 2010, 00:00,

HALLOWEEN - z Duchami zawsze na wesoło w Mysiadle

Gminny Ośrodek Lesznowola serdecznie zaprasza na zabawę HALLOWEEN 2010, pod nazwą: Z DUCHAMI ZAWSZE NA WESO£O, która odbędzie się w najbliższy piątek 29 października 2010 roku w Filii GOK w Mysiadle przy ul. Topolowej 2 lok 106. Bilety są już w sprzedaży i kosztują 25 zł. W programie gry i zabawy z konkursami. Więcej informacji na poniższym plakacie. Zapraszamy do Mysiadła.

HALLOWEEN
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Lesznowola