Informacje25 października 2009, 00:00,

RATUJMY ZABYTKI - 1 listopada odbędzie się kwesta

Powstały w 2000 r. Społeczny Komitet Renowacji Cmentarza Parafialnego w Piasecznie, jak co roku w Dniu Wszystkich Świętych, w godzinach 8.00 - 16.00 na cmentarzu komunalnym i parafialnym w Piasecznie przeprowadzi kwestę na rzecz renowacji zabytkowych grobów cmentarza parafialnego. Zapraszamy mieszkańców Piaseczna do udziału w kweście, zapraszamy tez wolontariuszy chcących pomóc w zbiórce pieniędzy.

Dotychczasowe działania podjęte przez komitet przyniosły wymierne efekty i pozwoliły przywrócić cmentarzowi parafialnemu właściwą mu rangę, który z obiektu zaniedbanego i często profanowanego ponownie stał się miejscem kultu, szacunku i pamięci historycznej. Piaseczyński cmentarz parafialny założono w 1796 r. Do rejestru zabytków został wpisany w roku 1991. Na jego terenie znajduje się wiele zabytkowych, a zaniedbanych grobów. Najstarszy pochodzi z 1805 r. Komitet Renowacji Cmentarza Parafialnego pragnie te zabytki uratować. W imieniu Komitetu, przewodniczący Zbigniew Mucha, tel. 602184511, email. jamucha@o2.pl
autor/źródło: Zbigniew Mucha - Komitet Renowacji Cmentarza Parafialnego w Piasecznie

Informacje26 października 2009, 00:00,

Męski chór WICKLOW MALE VOICE CHOIR w Józefosławiu

Gminę Piaseczno odwiedzi w ostatnich dniach października 40. osobowy męski chór Wicklow Male Voice Choir, którego członkowie pochodzą m.in. z partnerskiej gminy Arklow w Irlandii. W trakcie pobytu Irlandczycy dadzą koncert dla mieszkańców Piaseczna. Odbędzie się on 29 października 2009 roku, o godz. 19.30 w budynku parafialnym przy kościele w Józefosławiu. Serdecznie zapraszamy na koncert.

Męski chór WICKLOW MALE VOICE CHOIR w Józefosławiu

Repertuar amatorskiego chóru z hrabstwa Wicklow bogaty jest w musicalowe i filmowe standardy, a także pieśni tradycyjne i religijne. Do chóru należą w dużej mierze mieszkańcy zaprzyjaźnionej z Piasecznem miejscowości Arklow, która leży 50 km na południe od Dublina. W dniu przyjazdu Irlandczycy wykonają darmowy koncert dla mieszkańców Piaseczna w sali budynku parafialnego przy kościele Świętego Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu. W muzycznym spotkaniu, które rozpocznie się o godz. 19.30, udział też wezmą amatorskie chóry i muzycy z terenu gminy - liturgiczny chór parafii z Zalesia Dolnego oraz chór Con Fuoco z Józefosławia. Następnego dnia, już na zamkniętym spotkaniu goście z hrabstwa Wicklow swoim występem w Ośrodku Kultury uatrakcyjnią wernisaż poplenerowej wystawy Grupy Piaseczno.
autor/źródło: Małgorzata Idaczek - Biuro Promocji i Informacji gminy Piaseczno