Informacje15 stycznia 2013, 00:00,

Rasowe koty można było oglądać w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


72 wystawców z 6 krajów zaprezentowało najpiękniejsze, rasowe koty na międzynarodowej wystawie zorganizowanej 12-13 stycznia w Piasecznie. To niecodzienne wydarzenie, nad którym patronat objął burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis, zorganizował Międzynarodowy Klub Miłośników Kotów Brytyjskich Krótkowłosych IBSCC należący do World Cat Federation.

RASOWE KOTY W PIASECZNIE

Podczas dwóch dni można było oglądać wspaniałe rasowe koty z hodowli polskich, estońskich, litewskich, rosyjskich, niemieckich i finlandzkich. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem – odwiedzających było ponad 2 tysiące. Wzrok przyciągały najliczniejsze na wystawie koty brytyjskie a także bardzo reprezentacyjne persy, rzadko spotykane na wystawach z uwagi na ogrom pracy pielęgnacyjnej, której wymagają. Z zagranicy przybyły na wystawę również koty rasy szkocki fold, charakteryzujące się klapniętymi uszkami i okrągłymi główkami. Nie zabrakło także kotów rasy gigant afrodyty. Te pochodzące z Cypru koty są objęte ochroną, gdyż wyspiarze polowali na nie i znacznie zmniejszyli ich populację naturalnie tam żyjącą.

RASOWE KOTY W PIASECZNIE

Konkursowe show, oceniane przez niemieckich sędziów, wyłoniło zwycięzców zarówno sobotniej jak i niedzielnej wystawy. Najlepszy z najlepszych pierwszego dnia konkursu okazał się kot GIC DANTE JOVILGA* rasy amerykański curl długowłosy, z Litwy. Miejsce na najwyższym stopniu podium drugiego dnia wystawy zajął kot EC JAMES SUN&SNOW rasy brytyjski krótkowłosy, z Rosji. Niemałe emocje wywołało również rozstrzygnięcie konkursu na Kota Publiczności. Statuetka, ufundowana i wręczona przez burmistrza Piaseczna, trafiła do kota WCH OLAFA AMIBIAL*, rasy maine coon, którego opiekunką jest Pani Stanisława Kilarska, prowadząca hodowlę „Kaprysowo”. – Chciałem przyjechać do Państwa z moim kotem, ale kot jak to kot, chadza własnymi drogami i akurat udał się na jakąś przechadzkę – tłumaczył burmistrz Zdzisław Lis, komplementując przy okazji poziom imprezy i piękne zwierzęta.

RASOWE KOTY W PIASECZNIE

Podczas wystawy zbierano dary na potrzeby Kociego Azylu z Konstancina-Jeziorny. Przekazane zostaną one wkrótce Fundacji Św. Franciszka "Pomóż zwierzętom - naszym małym braciom", która prowadzi to schronisko.

RASOWE KOTY W PIASECZNIE
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje16 stycznia 2013, 00:00,

Mecz LKS Perła Złotokłos vs. UKS Ozorków


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Klub LKS Perła Złotokłos zaprasza wszystkich mieszkańców Piaseczna i okolic na mecz siatkówki II Ligi Kobiet z UKS Ozorków. Przyjdź na mecz 19 stycznia 2013 roku o godzinie 15.30 do hali sportowej GOSiR Piaseczno przy ul. Gen. Sikorskiego 20 w Piasecznie. Wygrać 3:0, zainkasować komplet punktów oraz podnieść się po dotychczasowych porażkach - to główne cele Perełek na najbliższą sobotę. Kibicuj naszym siatkarkom. Zapraszamy na mecz.

LKS PER£A Z£OTOK£OS VS UKS OZORKÓW
autor/źródło: LKS Perła Złotokłos www.lksperla.blogspot.com
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie