Informacje29 maja 2014, 11:57,

Rally Piaseczno o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno

31 maja i 1 czerwca 2014 roku odbędzie się Rally Piaseczno o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno. Na terenie Gminy Piaseczno oraz w innych miejscach powiatu rozegranych zostanie 10 prób sportowych na wydzielonych i zabezpieczonych placach. 31 maja piaseczyńska próba odbędzie się na targowisku miejskim od godz. 10.00.

RALLY PIASECZNO O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY PIASECZNO

Natomiast 1 czerwca między 10.00 a 14.00 na parkingu przy ul. Sierakowskiego będzie miała miejsce "Super Próba" o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno. Poprzedzona ona zostanie paradą uczestników i gości ulicami miasta. Na parkingu wspólnie z Policją i firmą Tedex S.A. organizowane będą konkursy o bezpiecznych zachowaniach komunikacyjnych. Nie zabraknie też pokazów Straży Pożarnej z ratownictwa drogowego, a miłośnicy motoryzacji będą mogli obejrzeć auta znanych marek.

Informacje27 maja 2014, 22:09,

Mlekoteka inicjatywa promująca karmienie mlekiem kobiecym w Piasecznie

Projekt Mlekoteka to inicjatywa promująca karmienie mlekiem kobiecym. Kwestia karmienia noworodków, niemowląt i dzieci budzi wiele emocji. Niezależnie od przekonań wiadomym jest, że mleko mamy jest najlepszym pokarmem, jaki może dostać dziecko. Celem naszej akcji jest zwiększenie świadomości i wiedzy na temat wartości mleka kobiecego, promocja karmienia piersią, pokazanie, że karmienie naturalne to nie tylko jedzenie, rozwianie mitów i wątpliwości oraz integracja środowiska wspierającego karmienie piersią. Nieważne, czy karmiłyście piersią, swoim mlekiem, czy mlekiem modyfikowanym, jesteśmy ciekawe waszych doświadczeń. Przyjdźcie i podzielcie się swoimi historiami i wspomnieniami, weźcie udział w warsztatach edukacyjnych, atrakcjach towarzyszących wydarzeniu i spotkaniach. Spotkania maja charakter otwarty i bezpłatny, skierowane są do wszystkich bez względu na osobiste doświadczenia, czy wybory.

MLEKOTEKA INICJATYWA PROMUJĄCA KARMIENIE MLEKIEM KOBIECYM W PIASECZNIE

Kiedy: 31 maja 2014 r. w godz. 11-18. Gdzie: Przedszkole Niepubliczne Kleks, ul. Jana Pawła II 36, Piaseczno Zapraszamy! Agnieszka Rudzińska-Jobda i Kama Papińska - Organizatorki Mlekoteki Piaseczno www.twojadoula.com i www.doula.papinska.pl Lokalne patronaty honorowe: Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis, Szpital św. Anny w Piasecznie, Stowarzyszenie Polka Potrafi w Piasecznie, Lokalny Partner: Przedszkole Kleks, Piaseczno. Lokalnie imprezę wspierają: Kawiarnia Fryderyk Piaseczno, Positive Pictures by Paulina Bera Piaseczno, Wydawnictwo Mamania, Curry King – kuchnia indyjska Piaseczno, Przedszkole Koala Piaseczno.Rozi Salon Bra-Fittingu Piaseczno, Reading is Fun Piaseczno, Indygo Fitness – fitness club dla kobiet Piaseczno, Przedszkole Słoneczne Piaseczno, Megusta, Studio Urody Piaseczno, Eveline Comsetics, Twoja Brama Piaseczno, Sauny dla kobiet Avalon Piaseczno.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

MLEKOTEKA INICJATYWA PROMUJĄCA KARMIENIE MLEKIEM KOBIECYM W PIASECZNIE

Program piaseczyńskiej Mlekoteki:
11.00 – Inauguracja MLEKOTEKI PIASECZNO
11.15 – 12.15 – 100 pytań do Międzynarodowego Dyplomowanego Konsultanta Laktacyjnego IBCLC - Anna Komaszyńska – Położna Oddziałowa - Oddziału Położniczo - Ginekologicznego i Neanotologicznego w Szpitalu św. Anny.
12.15 – 12.45 - ''Co sprzyja na początku mlecznej drogi''- Aleksandra Niedbalska – doula, promotor karmienia piersią
12.45 - 13.15 - ''Jak łączyć pracę lub studia z karmieniem piersią. I dlaczego warto” – Aleksandra Przeździecka – Kujałowicz - blogerka parentingowa
13.15 - 13.45 – '' O długim karmieniu piersią'' - Agata Aleksandrowicz – blogerka parentingowa
13.45 - 14.15 - ''Karmienie piersią a płodność – Agnieszka Rudzińska – Jobda – doula, edukator seksualny
14.15 - 15.00 - ''6 miesięcy i co dalej? -Jak wygląda karmienie piersią, kiedy mleko mamy przestaje być jedynym pokarmem dziecka?''. – Małgorzata Jackowska – doula, dietetyk
15.00 - 15.30 – ''Eko-mleko - warsztat o ekologicznych maściach, herbatkach i olejkach własnej produkcji''. – Kama Papińska – doula, doradca noszenia w chustach Clauwi
15.30 - 16.30 - Pokaz bielizny dla karmiących - Salon Bielizny Rozi
16.30 - 17.15 – ''Dieta mamy karmiącej''. – Kasia Masojada – Chotkowska - doula
17.15 - 17.45 - ''Przygotwanie do karmienia piersią''. – Iza Frankowska –certyfikowana doula, instruktorka aktywnej szkoły rodzenia & Iza Sztandera – doula, promotor karmienia piersią, doradca macierzyński
17.45- 18.00 - losowanie nagród, zakończenie MLEKOTEKI PIASECZNO
od 15.00 bezpłatne, indywidualne konsultacje dietetyczne
od 11.00 – w zaaranżowanym na miejscu mini-studio fotograficznym “Positive Pictures by Paulina Bera” karmiące Mamy będą mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie podczas karmienia.
od 11.00 – stoisko z książkami Wydawnictwo Mamania