Informacje27 czerwca 2015, 09:00,

Rajd Rowerowy w Magdalence 2015

27 czerwca 2015 roku w imieniu Stowarzyszenia Magdalenka Cycling zapraszamy na rajd rowerowy oraz ognisko. Szczegóły na poniższym plakacie:

Rajd Rowerowy w Magdalence 2015

Informacje25 czerwca 2015, 19:16,

Możliwe ćwiczenia wojsk na terenie Powiatu Piaseczyńskiego

W związku z ćwiczeniami wojskowymi, trwającymi od 22 czerwca do 5 lipca, na terenie Powiatu Piaseczyńskiego może dojść do obecności żołnierzy lub sprzętu wojskowego. Odpowiadając na współczesne wyzwania bezpieczeństwa, Siły Zbrojne RP intensyfikują i rozszerzają zakres ćwiczeń wojskowych, prowadzonych na różnych obszarach naszego państwa. Przedsięwzięcia te są prowadzone w systemie narodowych oraz sojuszniczym, z wykorzystaniem sił i środków oraz naszych partnerów z Paktu Północnoatlantyckiego.

Możliwe ćwiczenia wojsk na terenie Powiatu Piaseczyńskiego

W związku z tym pragnę poinformować, że kolejne takie ćwiczenia, z udziałem żołnierzy Wojska Polskiego oraz innych państw NATO, odbywać się będą w przedziale czasowym między 22 czerwca a 5 lipca. Teren Powiatu Piaseczyńskiego nie jest miejscem scenariuszowo przewidzianym do realizacji ww. ćwiczeń. Został jednak wytypowany jako jeden z alternatywnych (bieżąco dostosowanych do zmieniającego się scenariusza przedsięwzięć) kierunków przenikania ćwiczących pododdziałów. Może więc dojść do sytuacji, w której Mieszkańcy powiatu zaobserwują obecność żołnierzy lub sprzętu wojskowego. Istnieje również prawdopodobieństwo przemieszczania się przez teren powiatu pojedynczych pojazdów wojskowych, przelotów na niskich wysokościach środków latających (także w godzinach nocnych), skoków spadochronowych i innej aktywności wojskowej.

Przeczytaj też: Poznaj sploty piaseczyńskich historii