Informacje21 maja 2016, 09:00,

Rajd Papieski w hołdzie św. Janowi Pawłowi II - Pamiętam, więc idę

"Pamiętam, więc idę" - to przesłanie towarzyszyć będzie uczestnikom "Rajdu Papieskiego" organizowanego przez parafię św. Józefa i Szkolny Klub Turystyczny "Traper". Na sportowe emocje zapraszamy w najbliższą sobotę 21 maja 2016 roku, na plac przed kościołem przy ul. Jaworskiego 1. Start o godz. 9.00.

RAJD PAPIESKI W HOŁDZIE ŚW. JANOWI PAWŁOWI II - PAMIĘTAM, WIĘC IDĘ

Zapisy na rajd

Organizatorzy do udziału w imprezie zapraszają drużyny liczące od 5 do 8 osób. Zawodnicy tradycyjnie zostaną podzieleni na kilka grup, w zależności od swojego wieku. Uwaga! Dzieci, które nie ukończyły 12 lat mogą wystartować w rajdzie tylko pod opieką dorosłego. Z kolei osoby poniżej 16. roku życia muszą mieć pisemną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego. Zapisy przyjmują opiekunowie szkolnych kół turystycznych. Swoje zgłoszenie można też przesłać drogą mailową na adres: sktk@op.pl lub w wystarczy w dniu imprezy zgłosić się do organizatorów.

Start i meta

Rajd wyruszy punktualnie o godz. 9.00. Zbiórka na placu przed kościołem św. Józefa przy ul. Jaworskiego 1 w Konstancinie-Jeziornie. Wtedy też każda z drużyn otrzyma pakiet z zadaniami do wykonania podczas marszu. Meta wyprawy w kościele, gdzie między godz. 13.00 a godz. 14.00 zostaną wręczone nagrody.

Organizatorzy i sponsorzy

Zwycięzcami zostaną wszyscy, którzy przejdą całą trasę i wykonają wszystkie zadania. Ponadto trzy pierwsze drużyny otrzymają nagrody - upominki rzeczowe. Zapraszamy w imieniu organizatorów i sponsorów, którymi są: Parafia św. Józefa w Konstancinie-Jeziornie, Gmina Konstancin-Jeziorna, Szkolny Klub Turystyczny Traper, Centrum Kompleksowej Rehabilitacji i Piekarnia Radosława Jaskulskiego.

Informacje20 maja 2016, 18:40,

Policja przeprowadza kolejne kontrole prawidłowości parkowania w Piasecznie - KPP Piaseczno

Niestosowanie się do znaków zakazu zatrzymywania, parkowanie na „kopercie”, na zieleni czy w zatoce przeznaczonej dla autobusów jest najczęstszym wykroczeniem i przyczyną otrzymania mandatu karnego przez kierowców w Piasecznie. Policjanci z wydziału ruchu drogowego w odpowiedzi na liczne postulaty i maile zapowiadają zdecydowane egzekwowanie prawa wobec kierowców nieprzestrzegających przepisów dotyczących prawidłowego parkowania.

POLICJA PRZEPROWADZA KOLEJNE KONTROLE PRAWIDŁOWOŚCI PARKOWANIA W PIASECZNIE - KPP PIASECZNO

Oprócz oczywistych znaków zakazujących zatrzymywania pojazdów, należy również pamiętać o przepisie określającym pozostawienie minimum 1,5 m przejścia dla pieszych na chodniku, i jego dalszym zapisie, że jeśli ta szerokość jest nie wystarczająca i zaparkowany pojazd utrudnia płynność ruchu pieszych to parkowanie jest zabronione!!! O tej części przepisu znaczna liczba kierowców nie pamięta! Pieszy, a tym bardziej osoba z dzieckiem w wózku z pewnością nie czuje się komfortowo. Należy także pamiętać że za zniszczenie chodników w znacznym stopniu odpowiadają wjeżdżający na nie kierowcy. Niestosowanie się do znaków drogowych i przepisu oznacza popełnienie wykroczenia z art. 92 lub 97 kodeksu wykroczeń i otrzymanie mandatu karnego w wysokości 100zł. plus 1 punkt karny.

Kolejną niepokojącą sprawą jest brak znajomości przepisów, gdyż tak najczęściej tłumaczą się osoby które parkują samochody na przystankach komunikacji miejskiej czy miejscach wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

Przypominamy, na przystankach obowiązuje bezwzględny zakaz zatrzymania i postoju pojazdów! A z miejsc oznaczonych dla pojazdów osób niepełnosprawnych- korzystać mogą jedynie osoby uprawnione posiadające kartę parkingową osoby niepełnosprawnej.

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie zapowiadają systematyczne kontrole na terenie miasta pod kątem prawidłowego parkowania.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie