Informacje17 grudnia 2014, 20:39,

Raj dla maluchów - nowoczesny plac zabaw na Górkach Szymona

Na początku grudnia gmina oddała do użytku nowoczesny plac zabaw na terenie rekreacyjnym w Zalesiu Dolnym. Instalacja została ustawiona w pobliżu oddanej latem do użytku siłowni na świeżym powietrzu na Górkach Szymona. Tym razem z myślą o najmłodszych ustawiono sześć wielofunkcyjnych urządzeń. Sercem placu jest wielofunkcyjna budowla z podwójną huśtawką, wiszącym na łańcuchach mostem, czterema wieżami i różnego rodzaju łańcuchami do wspinania. Tuż obok można wcielić się w Tarzana, próbując swych sił na 30-metrowym zjeździe linowym. Na nowoczesnym, drewnianym placu zabaw nie mogło zabraknąć różnych huśtawek. Ustawiono ich aż trzy rodzaje – cztery stanowiska z siedziskiem z opon, jedną huśtawkę typu „bocianie gniazdo” i dwa tradycyjne stanowiska do huśtania.

plac zabaw na terenie rekreacyjnym w Zalesiu Dolnym

Miłośnicy budowli z piasku też znajdą coś dla siebie. Z myślą o nich ustawiono konstrukcję „Statek”, którego pokład stanowi przestronna piaskownica. Oprócz piaskownicy na „Statku” znalazło się miejsce dla zjeżdżalni i kapitańskiego mostka. Urządzenia dostarczyła wybrana w drodze zapytania ofertowego firma BARTEZ – Place Zabaw. Całość prac kosztowała blisko 48 tys. złotych. – Środki finansowe na pokrycie tej inwestycji wygospodarowaliśmy z oszczędności Wydziału Utrzymania Terenów Publicznych w związku z łagodną zimą w 2014 roku – wyjaśnia Daniel Putkiewicz, pełnomocnik burmistrza ds. rozwoju gminy.

Anonimowy, 16 lipca 2019
super byłem dzisiaj ze swoim maluszkiem i nie mogłem oderwać go od zabawy, bardzo trafnie wydane pieniądze
Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek na forum http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=5&t=5665
Informacje21 grudnia 2014, 13:00,

Odkryj tajemnice płaszcza Mikołaja - bezpłatny spektakl dla dzieci w Centrum Handlowym Auchan

Wszystkie dzieci wiedzą, że w świątecznym worku Mikołaj kryje liczne niespodzianki. Ale czy ktoś wie, jakie sekrety może kryć jego obszerny płaszcz? Sprawdzą to wszystkie maluchy, które w najbliższą niedzielę zasiądą przed sceną teatralną w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno. Specjalnie dla nich odegrany zostanie wyjątkowy świąteczny spektakl pt. Sekrety płaszcza Świętego Mikołaja.

Szereg zabawnych nieporozumień wyniknie z obecności dwóch polarnych skrzatów, które w tajemnicy przed Świętym Mikołajem podążają z nim w podróż. Ukrywające się w fałdach okazałego płaszcza chochliki z początku przysporzą Mikołajowi kłopotów. Wkrótce jednak okażą się dla poczciwego brodacza niezastąpioną pomocą w aranżowaniu zabaw i konkursów dla dzieci.

Mali wielbiciele teatru będą mieli niepowtarzalną okazję, by poznać daleką i egzotyczną krainę, jaką jest Arktyka. Największą atrakcją spektaklu jest jednak fakt, że dzieci bezpośrednio wkroczą w jego akcję, wcielając się w postać Śniegowej Wróżki lub pomagając bohaterom w przepędzeniu groźnego Śnieżnego Smoka. Poprzez aktywne uczestniczenie w spektaklu oraz odgrywanie w nim ról mali widzowie nie tylko będą się wspaniale bawić, lecz także wiele się nauczą. Widowisko przedstawia bowiem pewne ponadczasowe prawdy, takie jak serdeczny stosunek do najbliższych, potrzeba przyjaźni czy wzajemnej pomocy.

Spektakl wprowadzi najmłodszych w niepowtarzalną atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia już w niedzielę 21 grudnia 2014 roku. Bezpłatne przedstawienie odegrane zostanie w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno przy ulicy Puławskiej 46 trzykrotnie - o godzinie 13.00, 15.00 i 17.00.

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek na forum http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=4&t=1263&start=105