Informacje20 stycznia 2016, 20:00,

Rafał Pacześ i Michał Leja - Stand-up w Szarej Eminencji Piaseczno

20 stycznia 2016 roku o godzinie 20:00 (wstęp od 19:15) zapraszamy na Stand-up w Szarej Eminencji Piaseczno. Wystąpią dwaj laureaci Antrakt Stand-up festiwal, czyli największego festiwalu stand-upowego w Polsce tj.: Rafał Pacześ i Michał Leja. Spotkanie poprowadzi Tomek Kołecki - najmłodszy komik w Polsce, mieszkaniec Józefosławia. Miejsce: Szara Eminencja x Piaseczno, ul. Sienkiewicza 11, Piaseczno tel. 885 05 04 05. Bilety: 15/20 zł do kupienia w barze Szarej Eminencji Piaseczno. Do zobaczenia! Podczas występu kuchnia wstrzyma pracę / tego dnia nie będą obowiązywały rezerwacje.

RAFAŁ PACZEŚ I MICHAŁ LEJA - STAND-UP W SZAREJ EMINENCJI PIASECZNO

Rafał Pacześ - wybitny znawca tematu i wielokrotnie nagradzana postać polskiej sceny stand-upowej. Z pochodzenia Łodzianin. Brał udział w programach telewizyjnych takich jak "Tylko dla dorosłych" i " Kuba Wojewódzki". Zwycięzca 2 edycji Antrakt Stand-up Festiwal. Gróby wiór, Al Paczos, Tatuś, to tylko niektóre z jego ksyw.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Michał Leja - członek krakowskiego Comedy Lab. Szuka inspiracji w meandrach tego świata. Gdy już coś znajdzie przesiewa to przez sito swojej spaczonej wyobraźni, by wyrzucić wszystko na scenie i rozbawić publiczność. Gdy się śmieje wygląda jak 7 letnia Chinka. Koledzy wołają na niego „ej”. Wygrał Stand-up Fest w Szczecinie oraz zajął 3 miejsce na 2 edycji Antrakt Stand-up Festiwal.

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=37&t=6763&start=75
Informacje22 stycznia 2016, 19:00,

Wystawa Kolejka Wąskotorowa w akwareli - Jacek Ciećwierz i Przemysław Wielądek

22 stycznia 2016 roku o godz. 19.00 zapraszamy na wernisaż wystawy pt.: Kolejka Wąskotorowa w akwareli, autorstwa: Jacek Ciećwierz, Przemysław Wielądek. Miejsce: Przystanek Kultura przy Placu Piłsudskiego 9, Piaseczno. Wystawę będzie można oglądać od 22.01.2016 do 28.02.2016. Zapraszamy do oglądania wystawy.

WYSTAWA KOLEJKA WĄSKOTOROWA W AKWARELI - JACEK CIEĆWIERZ I PRZEMYSŁAW WIELĄDEK

Jacek Ciećwierz (urodzony w Warszawie w 1974 r.) i Przemysław Wielądek (urodzony w Warszawie w 1975 r.) to mieszkańcy Piaseczna i wspólnicy w pracowni pdv architekci; od 2012 roku pracownia funkcjonuje również w strukturze grupy projektantów i designerów pod szyldem koleJktyw.pl, z siedzibą w zabytkowych budynkach kolejki wąskotorowej w Piasecznie. Obaj są absolwentami Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, promotorem ich prac dyplomowych był prof. Stefan Kuryłowicz. Malarstwa i rysunku uczyli się w Zakładzie Rysunku, Malarstwa i Rzeźby Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej pod okiem m.in. prof. Henryka Dąbrowskiego, Franciszka Maśluszczaka i Ludomira Słupeczańskiego. Codzienne wpatrywanie się w pracę miejscowych kolejarzy zainspirowało nas, architektów rzadko malujących, do stworzenia malarskiego cyklu kolejowego. Projektując budynki przenosimy papierowe wizje w świat rzeczywistości. Malowanie akwareli to proces zupełnie odwrotny...

WYSTAWA KOLEJKA WĄSKOTOROWA W AKWARELI - JACEK CIEĆWIERZ I PRZEMYSŁAW WIELĄDEK

Dawna Grójecka Kolej Dojazdowa wybudowana została w 1898 roku, inicjatorem powstania kolei był krawiec Eugeniusz Paszkowski jego wspólnikami zostali bogaci, arystokraci Stefan Książę Lubomirski oraz Tomasz Hrabia Zamoyski. Kolej działała na terenie Warszawy, Piaseczna, Góry Kalwarii oraz Konstancina – Jeziorna. Podczas wojny kolej służyła do przewozu amunicji oraz szmuglowania żywności, a po wojnie wrócił normalny ruch osobowy który trwał do 1991 roku i ruch towarowy, który zakończono w 1996 roku. W 1994 roku Kolej wpisano do rejestru zabytków. W 1998 roku zawiązało się Piaseczyńsko –Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej, które po dziś dzień dba o rozwój zabytku techniki liczącego sobie ponad 115 lat. Piaseczyńsko - Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej od 2008 wydaje kalendarz ze zdjęciami zabytkowych budynków i taboru kolejowego oraz widoków znajdujących się na terenie kolei wąskotorowej. W tym roku powstał niepowtarzalny kalendarz z akwarelami o tematyce kolejowej namalowanymi przez naszych utalentowanych przyjaciół architektów: Przemysława Wielądka oraz Jacka Ciećwierza.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Redakcja, 16 lipca 2019
kolej http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=4&t=105&start=630#p111753