Informacje22 lipca 2014, 19:31,

Rafał Maciaszek mieszkaniec Konstancina wyruszył w niezwykłą podróż


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


21-letni konstancinianin wyruszył w niezwykłą podróż po Polsce. Rafał Maciaszek planuje przejechać rowerem około trzy tysiące kilometrów. Na trasie jego wyprawy są m.in.: Łomża, Suwałki, Mikołajki, Gdańsk, Kołobrzeg i Świnoujście. Rafał Maciaszek jest instruktorem kulturystyki. To także pasjonat dwóch kółek. Jeździ na rowerze, odkąd pamięta - na początku było to raz w tygodniu, następnie co drugi dzień. Teraz nie może bez niego żyć. – Kluczem do odkrycia możliwości mojego organizmu i narodzin pasji było ograniczenie podróżowania samochodem i komunikacją miejską – przyznaje 21-latek z Konstancina-Jeziorny. – Nie zdążyłem się obejrzeć, a moje sporadyczne dojazdy rowerem na warszawską uczelnię stały się codziennością. Wsiadałem na rower nawet zimą, kiedy na drodze i ścieżkach leżał śnieg.Jednak krótkie, bo około dwudziestokilometrowe trasy przestały 21-latkowi wystarczać. Chciał czegoś więcej. Przezwyciężając swoje słabości zaczął organizować pierwsze wyprawy. Z każdym kolejnym wyjazdem zwiększał się też dystans, który konstancinianin pokonywał. Z czasem 50 km, 100 km, a nawet 300 km nie stanowiło dla niego najmniejszego problemu. – Mam za sobą dwa większe wyjazdy - do Łodzi i Włodawy – mówi cyklista. – To właśnie one natknęły mnie do zorganizowania wakacji na dwóch kółkach.

Rafał Maciaszek cel ma bardzo ambitny. W ciągu dwóch tygodni chce pokonać rowerem prawie trzy tysiące kilometrów. Na mapie jego podróży są m.in. Łomża, Suwałki, Mikołajki, Gdańsk, Kołobrzeg i Świnoujście. Trasę wyprawy, którą nazwał „Maciach’s Survival Race” podzielił na siedem etapów, z których każdy ma dystans nie mniejszy niż 200 km - najdłuższy z Gdańska do Warszawy liczy ponad 400 km. – Chcę zdobyć całe polskie wybrzeże, w tym wszystkie latarnie morskie oraz dotrzeć do granic z Litwą, Rosją i Niemcami – wymienia 21-latek. – Poza tym planuję wziąć udział w parkrun Gdynia i Sunrise Festival w Kołobrzegu.

Przeczytaj też: Budżet Partycypacyjny 2020. Czas na głosowanie na projekty!Mieszkaniec Konstancina-Jeziorny marzy też, by zobaczyć „polskie akwedukty” w Stańczykach i wiele innych zabytków. W swoją niezwykłą podróż wyruszył w piątek (18 lipca). Jego codzienne zmagania można obserwować na blogu założonym specjalnie na tę okazję. Znajdziemy go pod adresem: www.facebook.com/MaciachsSurvivalRace 21-latek mimo że dopiero rozpoczął letnią wyprawę, już planuje kolejną. Po powrocie do Konstancina-Jeziorny zamierza ruszyć na południe. Jego cel to Kraków, Tatry, Bratysława i Wiedeń. – Ruch to zdrowie – podkreśla Rafał Maciaszek. – Jazda na rowerze, jak i każda inna aktywność fizyczna uczy nas planowania i wpływa na nasz organizm bardzo pozytywnie. Ze zmian, których sam doświadczyłem to zdecydowana mniejsza ilość stresu i zmęczenia, rozwój umięśnienia oraz zadowolenie z siebie i z życia.

Okazji do aktywnego spędzania wolnego czasu w Konstancinie-Jeziornie nie brakuje. Przez całe wakacje zapraszamy do Parku Zdrojowego na bezpłatny fitness i outdoor training, które w każdą sobotę prowadzą profesjonalni instruktorzy. Ponadto tego samego dnia, o godz. 9, na konstancińskiej ścieżce zdrowia organizowane są biegi na 5 km z pomiarem czasu. Wcześniej, również na ścieżce, o godz. 8.30 spotykają się miłośnicy nordic walking. Można wybrać się też na spływ rzeką Jeziorką lub na wycieczkę rowerową po powiecie piaseczyńskim. Informacji o poszczególnych imprezach szukaj na naszej stronie internetowej.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje20 lipca 2014, 13:00,

Prot i Filip napsocą w Piasecznie - bezpłatny spektakl teatralny dla dzieci w galerii Auchan


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Kto się czubi, ten się lubi – na ile trafne jest to powiedzenie przekonają się najmłodsi goście Centrum Handlowego Auchan Piaseczno, którzy letni wypoczynek spędzają w mieście. W niedzielę 20 lipca 2014 roku w ramach wakacyjnych spotkań teatralnych maluchy poznają historię pełnej psot i żartów przyjaźni Prota i Filipa. Wstęp wolny!

Będzie to już drugie spotkanie z cyklu „Wakacje z bajkami”, jakie galeria handlowa przygotowała dla swoich najmłodszych gości. Pełna dowcipnych dialogów i pełnych humoru sytuacji opowieść z pewnością udowodni maluchom, że wakacje w mieście nie muszą być nudne!Podczas bezpłatnego przedstawienia mali widzowie poznają zabawną historię nietypowej przyjaźni Prota i Filipa, którzy nie przepuszczą żadnej okazji, aby spłatać sobie nawzajem figle. Jak jednak zachowają się przyjaciele, gdy znajdą się w sytuacji kryzysowej?

Spektakl „Prot i Filip” napisany został na podstawie najsłynniejszych wierszy polskich pisarzy – Jana Brzechwy oraz Juliana Tuwima. W pełen humoru sposób, przedstawienie uczy dzieci, jak wielką wartością w życiu każdego jest przyjaźń i szacunek do drugiej osoby.

Spotkanie w ramach cyklu „Wakacje z bajkami” odbędzie się w niedzielę 20 lipca w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno przy ulicy Puławskiej 46 w Piasecznie. Bezpłatne przedstawienie odegrane zostanie trzykrotnie – o godzinie 13.00, 15.00 oraz 17.00. Kolejne spotkania odbędą się w niedziele 3, 17 i 31 sierpnia.

Harmonogram przedstawień:
- 3 sierpnia – „Stary Clown i morze”
- 17 sierpnia – „Przygody Pana Soczewki”
- 31 sierpnia – „Jak to w rodzinie”

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie