Informacje26 sierpnia 2017, 13:00,

Radost, Markowianie i Kuźnia Artystyczna w Konstancinie-Jeziornie

26 sierpnia 2017 roku o godz. 15.00 odbędzie się koncert muzycznych i tanecznych zespołów ludowych: Radost, Markowianie i Kuźnia Artystyczna. Miejsce: Amfiteatr, Park Zdrojowy, Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny.

RADOST, MARKOWIANIE I KUŹNIA ARTYSTYCZNA W KONSTANCINIE-JEZIORNIE

Zespół Pieśni i Tańca Radost powstał w 1977 roku w Pardubicach. Kultywuje tradycję i folklor Czech wschodnich. Podczas swojej wieloletniej pracy artystycznej, grupa koncertowała w wielu krajach Europy oraz w Japonii, Brazylii i Kolumbii. Zespół osiągnął wiele sukcesów na festiwalach w Czechach oraz za granicą.

Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Markowianie jest amatorską, młodzieżową, 20-osobową grupą, która rozpoczęła swą działalność w 1977 roku. Członkowie zespołu pielęgnują stare, niekiedy nieco zapomniane tańce, pieśni, piosenki i przyśpiewki ludowe zasłyszane i zaczerpnięte ze środowiska lokalnego, a także starają się zachować gwarę i tradycyjne regionalne obrzędy.

Zespół Kuźnia Artystyczna funkcjonuje przy Centrum Kultury Wilanów. Repertuar zespołu obejmuje tańce i pieśni narodowe – krakowiaka, mazura, poloneza, kujawiaka i oberka oraz tańce i pieśni ludowe wybranych regionów Polski oraz rodzimego Wilanowa.

Informacje26 sierpnia 2017, 10:00,

Zakończenie lata w Górze Kalwarii

26 sierpnia 2017 roku w godz. 12.00-17.00 odbędzie się Zakończenie lata w Górze Kalwarii. Miejsce: Rynek w Górze Kalwarii. Wstęp wolny.

ZAKOŃCZENIE LATA W GÓRZE KALWARII 2017

Zakończenie lata w Górze Kalwarii program:
13.00 - zabawy i konkurencje rodzinne
14.00 - budowanie zamków z piasku
15.00 - wielki turniej kapslowy
a także: dmuchańce, czytanie książek dla dzieci, zabawy plastyczne, wyroby rękodzielnicze.

ZAKOŃCZENIE LATA W GÓRZE KALWARII

26 sierpnia 2017 roku. Start 19.00. Miejsce: Plac Piechoty (teren byłej jednostki wojskowej) w Górze Kalwarii.

Program Pożegnanie Lata w Górze Kalwarii:
18.30 - Festiwal kolorów
19.00 - Freestyle Battle