Informacje13 grudnia 2007, 00:00,

Radosna Wigilia - pomóż Mikołajowi zapakować prezenty

W niedzielę, 16 grudnia 2007 roku odbędzie się RADOSNA WIGILIA PIASECZNO, dla dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin z terenu Gminy Piaseczno. Jednak przed imprezą dla dzieci, Mikołaj ma bardzo dużo pracy i musi m.in. zapakować prezenty. Niestety Śnieżynek jest za mało, aby wszystko poszło szybko i sprawnie. Na pewno przydałaby się Wasza pomoc! :)

RADOSNA WIGILIA PIASECZNO

Jeżeli wśród mieszkańców, jest ktoś kto chce a także może poświęcić swój czas i pomóc przy: pakowaniu prezentów, strojeniu choinki, ustawianiu pluszaków, to zespół Radosnej Wigilii oraz Mikołaj serdecznie zaprasza. Osoby, które chcą pomóc powinny skontaktować się telefonicznie z Kasią Kondraciuk (0660-057-999). Wielkie przygotowania do Radosnej Wigilii odbędą się w sobotę, 15 grudnia 2007 roku, od godziny 10:00 w budynku Klubu Sportowego Piaseczno (ul. 1 Maja 16). Wszyscy, którzy pomogą są automatycznie zaproszeni na niedzielną Radosną Wigilię. Zapraszamy i dziękujemy.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje14 grudnia 2007, 00:00,

Informacja prasowa dotycząca projektu Funduszu Spójności

Prace na wszystkich terenach objętych projektem Funduszu Spójności Piaseczno, szybko postępują. Wykonawcy trzymają się wyznaczonych harmonogramów i sprawnie realizują roboty. Największy zakres prac, w które zaangażowanych jest 159 osób, ma do wykonania firma Hydrobudowa Włocławek S.A. Wykonawca rozbudowy i przebudowy oczyszczalni ścieków w Piasecznie prowadzi roboty na 13 obiektach równocześnie. Zakończono budowę magistrali wodociągowej w ulicy Mleczarskiej, na której odtworzono nawierzchnię asfaltową. W jej pobliżu rozpoczęły się roboty budowlane związane z rozbudową pompowni Raszyńska.

Niemalże na ukończeniu jest budowa kanalizacji na obszarze żabieńca i Siedlisk. Dotychczas wykonanych zostało 90% robót, w tym zbudowano 8 z planowanych 9,8 km sieci kanalizacyjnej. Wykonawca rozpoczął też prace odtworzeniowe dróg. Postęp robót można zaobserwować na pozostałych terenach objętych projektem. W Zalesiu Dolnym wybudowano 12 z 48 km sieci kanalizacyjnej i wykonano 228 z 1994 przyłączy. Trwa odtwarzanie nawierzchni poszczególnych ulic. Na obszarze Chylic wykonawcy wybudowali 3,5 z 13,4 km kanalizacji oraz 90 z 362 przyłączy. Zaawansowanie prac na terenie Zalesia Górnego wynosi około 40 %.

W związku z rozmachem prac kanalizacyjnych i deszczową pogodą wiele ulic na terenie gminy Piaseczno, stało się czasowo nieprzejezdnych. Prosimy Państwa o cierpliwość i zrozumienie. Gwarantujemy Państwu, że każda rozkopana i zabłocona ulica wróci do dobrego stanu. Więcej informacji o projekcie gospodarki wodno-ściekowej w Piasecznie uzyskają Państwo w serwisie informacyjnym www.fs.piaseczno.eu oraz pod numerami tel. 022 70 17 656, 022 70 17 663. Projekt Funduszu Spójności, współfinansowany przez Unię Europejską, przyczynia się do zmniejszania różnic społeczno-gospodarczych między obywatelami Unii.
autor/źródło: Małgorzata Idaczek - Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno