Informacje26 października 2007, 00:00,

Radosna Wigilia dla dzieci z terenu Gminy Piaseczno

Już trzeci raz organizowana będzie świąteczna impreza Radosna Wigilia dla dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin z terenu Gminy Piaseczno. Zeszłoroczna akcja spotkała się z ogromnym poparciem wielu ludzi i jeszcze większą radością dzieciaków, które zostały obdarowane. Oprócz paczek świątecznych i zabawek, dzieci miały zagwarantowany poczęstunek przez Restaurację Pizza Hut oraz występ teatralny. Impreza Radosna Wigilia, dla 220 dzieci zaplanowana jest na 16 grudnia 2007 roku, w Klubie Sportowym Piaseczno.

Radosna Wigilia dla dzieci z gminy Piaseczno
kliknij, aby powiększyć zdjęcie z Radosnej Wigilii 2006

Prowadzona jest zbiórka zabawek oraz słodyczy. Tak, więc organizatorzy zwracają się z gorącą prośbą o wsparcie. Osoby, które chciałyby wesprzeć Radosną Wigilię, proszone są o kontakt telefoniczny: 0660-057-999 lub mailowy: kasiakondraciuk@interia.pl (Kasia Kondraciuk). Wspólnymi siłami przy niewielkim nakładzie pracy i przy odrobinie chęci każdy z nas może sprawić wiele radości. Nie tylko dzieciakom, ale i sobie, bo cóż milszego może być niż świadomość, że się komuś sprawiło frajdę.

Akcję Radosna Wigilia popierają: Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno, Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piasecznie, ZE-AS w Piasecznie, GOSiR Piaseczno, Biuro Promocji Gminy Piaseczno. Również nasz prywatny serwis informacyjny powiatu piaseczyńskiego popiera Akcję Radosna Wigilia. Serdecznie zachęcamy do wsparcia Radosnej Wigilii dla dzieci naszej gminy.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje26 października 2007, 00:00,

Konrad Brzeziński w monodramie Lament Paranoika

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na monodram Lament Paranoika. Monodram zostanie wystawiony w niedzielę, 28 października 2007 roku, o godzinie 18:00 w siedzibie Konstancińskiego Domu Kultury, przy ulicy Jaworskiego 18 Konstancin-Jeziorna. W roli głównej wystąpi: Konrad Brzeziński. Sztuka na podstawie scenariusza Adama Piekarzewskiego. Monodram Lament Paranoika powstał na podstawie utworu Stephena Kinga Paranoid: A Chant.

Monodram Lament Paranoika Konrad Brzeziński

Lament Paranoika to studium ludzkiej duszy - człowiek w szponach lęków, urojeń, dramatów i niemożności, w trybach przyzwyczajeń, pułapek i zagrożeń, na granicy obłędu i powszedniego dnia. Akcja spektaklu Lament paranoika, tylko na pozór toczy się w świecie urojeń chorego człowieka. Tak naprawdę opowiada ona o toksycznej rzeczywistości, z którą stykamy się, na co dzień: fałszywi demagodzy, lęk przed drugim człowiekiem, chorobliwa podejrzliwość, zwątpienie w jakiekolwiek wartości, itd. Uświadomienie sobie prawdy o tym, co nas boli i dotyka może stać się pierwszym krokiem do odważnego zaświadczenia o ukrytej na dnie naszego serca nadziei... Monodram Lament paranoika to wspaniała propozycja dla wielbicieli teatru jednego aktora. Serdecznie zapraszamy na monodram do KDK w Konstancinie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Konstancin