Informacje6 listopada 2008, 00:00,

Radosna Wigilia 2008 dla dzieci z terenu Gminy Piaseczno

Już czwarty raz mamy zaszczyt organizować świąteczną imprezę Radosna Wigilia dla dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin naszej gminy. Zeszłoroczna akcja spotkała się z ogromnym poparciem wielu ludzi i jeszcze większą radością dzieciaków, które obdarowaliśmy. Do akcji włączyło się wiele nowych firm i sklepów, które wzbogaciły swym asortymentem paczki. Między innymi dzieci otrzymały kosmetyki, książki, odzież, obuwie a także od indywidualnych darczyńców dofinansowanie do ferii.

RADOSNA WIGILIA PIASECZNO

Dzieci prócz paczek świątecznych i zabawek mają zagwarantowany poczęstunek oraz występ teatralny. Ze względów technicznych jesteśmy w stanie zaprosić tylko 220 dzieci wraz z rodzinami, razem jest to ok. 300 osób. Impreza planowana jest na 14 grudnia 2008 roku w Klubie Sportowym Piaseczno.

W akcji biorą udział różne instytucję: przedszkola, sklepy - nie tylko spożywcze, dyrektorzy różnych placówek, radni, fundacje, firmy i mnóstwo indywidualnych osób. Między innymi nowożeńcy, którzy swych gości poprosili by zamiast kwiatów na ślub przynieśli zabawki. Warto, gdyż efekt końcowy jest niebywały - 220 dzieciaków promieniejących radością. Obejrzyj zdjęcia z Radosnej Wigilii 2007.

Fundacja Radosna Wigilia zaprasza do zabawy. Potrzebujemy słodyczy i zabawek. Tel. kontaktowy 0660-057-999, e-mail: kasiakondraciuk@interia.pl

Akcję Radosna Wigilia popierają: Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Józef Zalewski, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piasecznie, ZE-AS w Piasecznie, GOSiR w Piasecznie, Biuro Promocji Gminy Piaseczno, Kurier Południowy, Serwis Informacyjny Powiat Piaseczyński (www.powiat-piaseczynski.info), iTV Piaseczno, Fundacja Scripture Union Polska, Fundacja Maraton Warszawski. Serdecznie zachęcamy wszystkich mieszkańców i firmy do wsparcia Radosnej Wigilii dla dzieci naszej gminy
autor/źródło: Katarzyna Kondraciuk - Fundacja Radosna Wigilia Piaseczno

Informacje7 listopada 2008, 00:00,

Stowarzyszenie Tuż Obok zaprasza na spektakl Jedno Echo

Stowarzyszenie Tuż Obok zaprasza serdecznie na wielokulturowy spektakl muzyczny JEDNO ECHO, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 9 listopada 2008 roku o godz. 19:30 w kościele św. Anny Piaseczno. Wykonywany przez Teatr Remus koncert tradycyjnych pieśni z różnych kultur stanowi próbę obudzenia nowych znaczeń w archaicznych pieśniach przez wykorzystanie specyficznych warunków akustycznych i architektonicznych niekonwencjonalnych przestrzeni do wydobycia ich pełnego potencjału brzmieniowego. Zapraszamy na spektakl Jedno Echo.

JEDNO ECHO

Zespół wykorzystuje różne rodzaje emisji głosu i rezonansu w ciele wykonawcy – te wynikające z tradycyjnych technik śpiewu archaicznego (bułgarska, ukraińska, afrykańska, kurpiowska, chorał gregoriański, improwizacja jazzowa, francuski wielogłos), jak i wywołane aktorskim działaniem fizycznym, pochodzącym z techniki improwizacji, wypracowanej przez zespół Teatru Remus na podstawie doświadczeń wieloletniej współpracy z Teatrem Odin.

W pracy nad spektaklem zespół szuka różnych możliwości dramaturgicznych i akustycznych, wynikających z relacji przestrzennych między wykonawcami a widzem i wykonawcami a rezonującymi elementami architektonicznymi, które dają różne efekty rozwibrowania sali i wypełnienia jej brzmieniem. Nieteatralny często charakter przestrzeni, w których zespół pracuje oraz wynikające z niego specyficzne warunki architektoniczne i akustyczne stanowią nieodłączny element tych poszukiwań.

Zespół pracujący nad projektem Jedno Echo tworzą ludzie, których życiorysy zawodowe dają pełen przegląd różnych dróg, jakimi pieśni we współczesnym świecie podążają. Znalazła się w nim członkini znanego zespołu Werchowyna, uczestniczka wypraw Fundacji Muzyka Kresów, instruktorki warsztatów śpiewu archaicznego, aktorka Teatru Węgajty, uchodźca z Togo i aktorzy Teatru Remus, który na takich pieśniach najczęściej buduje warstwę akustyczną swoich spektakli.

W warstwie znaczeniowej, większość pieśni z koncertu Jedno Echo jest dla polskiego odbiorcy niezrozumiała. Zamiast tłumaczyć ich teksty, zespół wykorzystuje fakt, że treść słów najczęściej nie stanowi ich podstawowego nośnika znaczenia ani środka ekspresji i stara się nadać im nowe znaczenie, które wynika ze spotkania ich właściwości muzycznych z niekonwencjonalną przestrzenią i akustyką, oraz osobistymi skojarzeniami widzów. Jest to próba stworzenia odbiorcy sytuacji żywego doświadczenia tego, co w tych pieśniach jest najcenniejsze i unikalne: ich brzmienia, rezonansu i nieograniczonych możliwości ludzkiego głosu. Więcej informacji na temat Stowarzyszenia Teatralnego Remus, można przeczytać na stronie: www.teatrremus.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno