Informacje8 października 2018, 17:38,

Quest o hrabinie Cecylii Plater-Zyberkównie

Pracownicy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno opracowali nowy Quest. Tym razem został on poświęcony postaci hrabiny Cecylii Plater-Zyberkówny, wybitnej osobie, pedagogowi, działaczce społecznej, założycielce szkoły dla dziewcząt w Piasecznie.

Quest o hrabinie Cecylii Plater-Zyberkównie

Quest – czyli gra miejska z zadaniami do wykonania opisanymi właśnie w queście (ulotce), rozpoczyna się na parkingu miejskim w Piasecznie i trwa ok. 30 min. Publikację dofinansowało Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno. Serdecznie zapraszamy do zabawy i poznania historii hrabiny i jej dokonań.

Quest w formie wydrukowanej ulotki można pobrać w siedzibie Biblioteki Głównej przy ul. Kościuszki 49, a już niebawem dostępny będzie też w pozostałych filiach Biblioteki.

Wersję elektroniczną questu można pobrać: Quest o Cecylii Plater-Zyberkównie (pdf).

UMiG Piaseczno

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

UMiG Piaseczno

Informacje2 października 2018, 17:00,

Rodzinny Klub Filmowy w Józefosławiu

2 października 2018 roku o godz. 19.00 w Rodzinnym Klubie Filmowym w ramach projektu "Mój przyjaciel film" odbędzie się pokaz filmu pt. „Miss impossible” w reżyserii Emilie Deleuze. Miejsce: Klub Kultury w Józefosławiu, ul. Urocza 14. Wstęp wolny.

RODZINNY KLUB FILMOWY W JÓZEFOSŁAWIU

"Mój przyjaciel film", czyli Rodzinny Klub Filmowy to otwarte spotkania filmowe oraz warsztaty artystyczno-psychoedukacyjne dla dzieci, młodzieży i ich rodziców. Celem projektu jest włączenie filmu w wychowanie młodych ludzi, w tym w kształtowanie kompetencji wychowawczych u osób za nich odpowiedzialnych , rodziców i opiekunów. By realizować ten cel stworzone zostało cykliczne wydarzenie dla dzieci, młodzieży i rodziców, które włączają film w proces kształtowania się, rozumienia emocji i relacji międzyludzkich u młodych ludzi, oraz w ich dialog z opiekunami.
Po projekcji zapraszamy do dyskusji o tym czym jest odmienność, rówieśnicza presja i prawdziwa przyjaźń.
Organizatorzy: Fundacja „Generator”, Centrum Kultury w Piasecznie. Projekt dofinansowywany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Zapisy na warsztaty dzieci (ilość miejsc ograniczona): jozefoslaw@kulturalni.pl; tel. 22 750 42 03
Serdecznie zapraszamy.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie