Informacje31 lipca 2016, 09:30,

Puchar Wisły w Narciarstwie Wodnym 2016 Góra Kalwaria

31 lipca 2016 roku serdecznie zapraszamy do udziału w zawodach sportowych: Puchar Wisły 2016 w Narciarstwie Wodnym w Slalomie. Miejsce: w rejonie tamy dojazdowej nad Wisłą w Górze Kalwarii. Organizator: Sekcja Narciarstwa Wodnego Vistula Góra Kalwaria - Piaseczyńskie WOPR. Wsparcie finansowe: Gmina Góra Kalwaria.

Puchar Wisły w Narciarstwie Wodnym 2016 Góra Kalwaria

Puchar Wisły 2016 w Narciarstwie Wodnym w Slalomie:
9.30 - 10.30 - zapisy na plaży przy tamie
10.30 - rozpoczęcie nauki pływania oraz zawodów w narciarstwie wodnym w slalomie.

Zawody te rozgrywane będą w podstawowej konkurencji narciarstwa wodnego, czyli w slalomie, jako zawody indywidualne w kategorii dziewcząt i chłopców do lat 17 oraz w kategorii kobiet i mężczyzn 18 lat i powyżej. Zachęcamy do udziału, przede wszystkim dzieci i młodzież, dla których zorganizowana będzie bezpłatna nauka pływania na nartach wodnych. Uwaga: wymagana zgoda rodziców lub opiekunów na udział dziecka w imprezie. Sprzęt sportowy i asekuracyjny zapewnia organizator. Udział w zawodach jest bezpłatny! Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany terminu zawodów lub regulaminu ze względu na warunki atmosferyczne i poziom rzeki, które wpływają na zapewnienie bezpieczeństwa zawodnikom.

Informacje1 sierpnia 2016, 09:00,

Uroczystości z okazji 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Z okazji 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zapraszamy do udziału w uroczystościach 30 lipca oraz 1 sierpnia 2016 roku.

Uroczystości z okazji 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

W sobotę 30 lipca 2016 roku, pamięć o Powstańcach uczcić będzie można uczestnicząc od godz. 10.00 w Rowerowym Rajdzie Pamięci "Wdzięczni ojcom" (zbiórka przy kościele św. Anny w Piasecznie). Wieczorem spotykamy się natomiast w Zalesiu Dolnym na Placu Wolności, gdzie o godz. 18.00 rozpocznie się wspólne śpiewanie pieśni powstańczych, a o godz. 19.00 Sławomir Zygmunt zaśpiewa najpiękniejsze wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Powstanie Warszawskie - plenerowy pokaz filmu na Zimnych Dołach

W niedzielę 31 lipca 2016 roku, zapraszamy na plenerowy pokaz filmu Powstanie Warszawskie, który odbędzie się o godz. 20.30 na Zimnych Dołach w Żabieńcu. Więcej informacji na ten temat, można przeczytać w informacji: plenerowy pokaz filmu Powstanie Warszawskie.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Uroczystości z okazji 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

W poniedziałek 1 sierpnia 2016 roku, uroczystości na Cmentarzu Parafialnym w Piasecznie rozpoczną się o godz. 16.45 zbiórką pocztów sztandarowych przy wejściu na cmentarz. Oficjalne uroczystości o godz. 17.00 odbędą się przy Kwaterze Wojennej 1939-1945 z następującym programem:
- Godzina W - syrena alarmowa
- Hymn Narodowy w wykonaniu Piaseczyńskiej Orkiestry Dętej i Chóru Lira