Informacje25 stycznia 2013, 00:00,

Puchar Europy i Złote Rękawice dla Tarczyna


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W ubiegły weekend we Włoszech, nieopodal Wenecji, odbył się jeden z najbardziej prestiżowych turniejów kickboxingu. Cykliczna impreza organizowana jest pod nazwą Golden Glove - Złota Rękawica. To nie tylko wpadająca w ucho nazwa. Główną nagrodą, prócz pięknych pucharów i medali, są rękawice złotego koloru. To upragnione i niepowtarzalne trofeum przyciąga co roku ponad 1000 zawodników z około 20 krajów Europy. Dlatego w tym sezonie zawody miały aż rangę Pucharu Europy w kickboxingu.

B¡KOWSKI KICKBOXING TEAM NA PUCHARZE EUROPY WAKO

Na turnieju nie zabrakło też reprezentantów klubu kickboxingu z Tarczyna. Złote rękawice zdobył trener Piotr Bąkowski (kat. wag.-63 kg czarne pasy light-contact). Przez całe zawody pewny siebie i zdecydowany szedł po zwycięstwo, jakby wiedział, że najwyższe miejsce na podium czeka tylko dla niego. Mimo to nie zabrakło dramatycznych pojedynków, w które musiał zaangażować całe swoje siły, umiejętności i wieloletnie doświadczenie. – aby wygrać musiałem naprawdę dać z siebie wszystko – relacjonuje zdobywca Pucharu Europy.

B¡KOWSKI KICKBOXING TEAM NA PUCHARZE EUROPY WAKO

Sukcesy odnieśli także wychowankowie Piotra Bąkowskiego. Wykazali się ogromną wszechstronności walcząc we wszystkich możliwych regulaminach. Złoty medal zdobyła Karolina Zielińska (-60 kg. kolorowe pasy pointfighting). To świetny wzór do naśladowania dla najmłodszych tarczyńskich adeptów kickboxingu, gdyż Karolina „prowadzi” grupę dziecięcą w wieku 5-12 lat. – Wszyscy z pewnością to przyszli mistrzowie – żartuje Karolina - Jednak głównie zależy nam, aby dzieci się rozwijały pod każdym względem, fizycznym i psychicznym. Nie wszystkie muszą zdobywać złote medale, ważne żeby wierzyły w siebie. – dodaje poważnie.

B¡KOWSKI KICKBOXING TEAM NA PUCHARZE EUROPY WAKO

Na Podium stanęli także Michał Mucha (2 m-ce -75 kg. kolorowe pasy kick-light – formuła z kopnięciami w uda low kick) i Rafał Ratyński (3 m-ce czarne pasy light-contact). Bardzo niewiele do sukcesu zabrakło też Marcinowi Nasiadko, najmłodszemu zawodnikowi (18 lat) ale zarazem najstarszemu stażem (7 lat) który w walce o medal uległ znanemu, doświadczonemu reprezentantowi z Holandii - Aleksandrowi Engelhart. Wysiłki drużyny wspierał £ukasz Makarewicz, Mistrz Świata federacji UFR, który zdobył brązowy medal w wadze „super ciężkiej” +94 kg. i służył cennymi wskazówkami jako sekundant tarczyńskiej drużynie. <

B¡KOWSKI KICKBOXING TEAM NA PUCHARZE EUROPY WAKO

Zawodnicy Piotr Bąkowskiego ten tydzień przeznaczają na aktywny odpoczynek i „luźne treningi” ale od poniedziałku ruszają do kolejnego, ciężkiego etapu szkolenia. Przed nimi Mistrzostwa Polski w taekwondo oraz Puchar kickboxingu w Czechach, które zostaną rozegrane na wiosnę. życzymy powodzenia!

Galeria zdjęć: www.facebook.com
autor/źródło: PIOTR B¡KOWSKI kickboxing team Warszawa i Tarczyn - piotr-bakowski.blogspot.com
Tematy:Tarczyn

Napisz komentarz

Informacje24 stycznia 2013, 00:00,

Artystyczna fotografia portretowa - warsztat pod kierunkiem Oli Buczkowskiej w Konstancinie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Artyści współcześni często wykorzystują w swojej twórczości fotografię, jako medium i robią to zazwyczaj inaczej niż zawodowi fotografowie. Konstanciński Dom Kultury zaprasza na spotkanie z Olą Buczkowską, artystką wizualną, doktorantką Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w £odzi, połączone z warsztatem artystycznej fotografii portretowej. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę 26 stycznia 2013 roku o godz. 16.00 w Konstancińskim Domu Kultury przy ul. Jaworskiego 18 w Konstancinie. Zapraszamy.

ARTYSTYCZNA FOTOGRAFIA PORTRETOWA - WARSZTAT POD KIERUNKIEM OLI BUCZKOWSKIEJ W KONSTANCINIE

"Artystyczna fotografia portretowa": W pierwszej, mającej formę wykładu, części spotkania artystka w oparciu o zrealizowane projekty omówi stosowany przez siebie, typowy dla inscenizowanych sesji sposób współpracy z modelem. W części drugiej, warsztatowej, uczestnicy podzieleni na grupy, będą realizować zadanie polegające na zrobieniu sesji zdjęciowej. Po wykonaniu zadania wszystkie zdjęcia zostaną przeniesione do komputera, zaprezentowane na ekranie i omówione. Uczestnicy spotkania proszeni są o przyniesienie aparatów fotograficznych lub telefonów komórkowych z aparatem. Celem warsztatu jest przygotowanie do realizacji zdjęć w trudnych, surowych warunkach, bez możliwości wcześniejszego przygotowania, z wykorzystaniem zastanych środków. Spotkanie potrwa 3h.

TYTU£

Ola Buczkowska jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w £odzi. Należy do grona najwybitniejszych artystek polskich średniego pokolenia. Swoje prace prezentowała m. in. w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Galerii Studio w Warszawie, Galerii Bunkier Sztuki w Krakowie, Galerii Arsenał w Białymstoku, podczas Festiwalu Fotografii w £odzi i Miesiąca Fotografii w Krakowie a także w galeriach i podczas festiwali fotografii za granicą. Strona internetowa Oli Buczkowskiej: www.olabuczkowska.com
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie