Informacje12 czerwca 2007, 00:00,

PTTK w Piasecznie zaprasza na Piaseczyński EKO Rajd

Oddział PTTK w Piasecznie zaprasza na I Piaseczyński EKO Rajd, pod tytułem: Tam gdzie woda i las. Impreza odbędzie się w dniach: 15 i 16 czerwca 2007 roku. Eko Rajd PTTK jest o charakterze edukacyjno rekreacyjno krajoznawczym. W programie Rajdu między innymi: wspólna wędrówka szlakami Ziemi Piaseczyńskiej, spotkanie z pracownikami Nadleśnictwa Chojnów i Fundacji Nasza Ziemia, konkursy, ognisko turystyczne i wiele innych atrakcji.

Celem imprezy EKO RAJD jest poszerzenie wiedzy uczestników rajdu o istotnej roli pełnionej przez wodę i las oraz metodach ochrony. W związku z powyższym podczas EKO Rajdu będzie istniała możliwość porozmawiania ze znawcami tematyki m.in. pracownikami Nadleśnictwa Chojnów, Fundacji Nasza Ziemia, władzami lokalnymi. Popularyzacja walorów krajoznawczych Chojnowskiego Parku Krajobrazowego i zdrowego trybu życia wśród młodzieży.

PTTK w Piasecznie zaprasza na Piaseczyński EKO Rajd

Do udziału w Piaseczyńskim EKO Rajdzie organizatorzy zapraszają, głównie młodzież szkolną. Zgłoszenia drużyn jak i osób indywidualnych były przyjmowane do dnia 11 czerwca 2007 w Biurze Oddziału PTTK w Piasecznie Pl. Piłsudskiego 3 tel. (022) 756 78 57. Osoby zainteresowane powinny zadzwonić i dowiedzieć się, czy jest jeszcze możliwość zapisu. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć wyłącznie pod opieką osób dorosłych. Liczba uczestników jest ograniczona do 200 osób, w tym na trasach: 1 - 100 osób, 2 - 100 osób.

Proponowana przez organizatorów Trasa EKO Rajdu:
Trasa1 (1 dniowa):Piaseczno dworzec PKP godzina 9:00 - szlakiem żółtym - szlakiem niebieskim - Rezerwat Chojnów - szlakiem czarnym do Nadleśnictwa Chojnów - ścieżka dydaktyczna - miejsce zakończenia rajdu Zimne Doły. Długość 14 km, punktacja na OTP 14 pkt., potwierdzenie obiektów na Odznakę Krajoznawczą PTTK Ziemi Piaseczyńskiej: wydmy tzw. Górki Szymona, Instytut Rybactwa Śródlądowego, Rezerwat Chojnów, Rezerwat Pilawski Grąd, Uroczysko Stephane.
Trasa2 (2 dniowa):Konstancin-Jeziorna godz.14.30 skrzyżowanie ul. Sienkiewicza i Piłsudskiego – szlakiem niebieskim pieszym – szlakiem niebieskim rowerowym - Obory – szlakiem niebieskim pieszym - szlakiem żółtym rowerowy – Kawęczynek – następnie ścieżką wzdłuż granicy gmin – wysypisko £ubna – Baniocha (Szkoła Podstawowa) – zielonym szlakiem rowerowym – żółtym szlakiem pieszym – czerwonym szlakiem pieszym – zielonym szlakiem pieszy – Nadleśnictwo Chojnów – ścieżka dydaktyczna - miejsce zakończenia rajdu Zimne Doły. Długość 15+16=31km, punktacja na OTP 31 pkt., potwierdzenie obiektów na Odznakę Krajoznawczą PTTK Ziemi Piaseczyńskiej: Rezerwat £ęgi Oborskie, Obory - zespół dworski, Rezerwat Skarpa Oborska, Rezerwat £yczyńskie Olszyny, Rezerwat Obory, Rezerwat Pilawski Grąd, Uroczysko Stephane.

Zakończenie EKO Rajdu: Zalesie Górne - Zimne Doły w godzinach 15:00 – 17:00, ognisko turystyczne, konkurs wiedzy ekologicznej z nagrodami oraz rozstrzygnięcie konkursu turystyczno krajoznawczego.

Piaseczyński EKO Rajd odbędzie się bez względu na pogodę. Organizatorzy, współorganizatorzy i patroni medialni imprezy: Koło Terenowe PTTK w Piasecznie, Oddział PTTK w Piasecznie, Starostwo Powiatowe w Piasecznie, Nadleśnictwo Chojnów, Fundacja Nasza Ziemia, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie, Urząd Miasta i Gminy w Piasecznie, Kurier Południowy. Zobacz plakat reklamujący Rajd: plakat.jpg Więcej informacji na temat Piaseczyńskiego EKO Rajd znajdziecie na stronie Odziału PTTK w Piasecznie: www.piaseczno.pttk.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje13 czerwca 2007, 00:00,

Festyn Przystanek Piaseczno - Skwer Kisiela w Piasecznie

Ruch Społeczny Polska Jest Kobietą zaprasza na festyn: Przystanek Piaseczno, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 17 czerwca 2007 roku, w godzinach od 12:00 do 18:00. Zapraszamy na Skwer Kisiela przed Urzędem Gminy w Piasecznie. Patronat honorowy nad Festynem objęło Piaseczyńskie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej w Piasecznie.

Podczas Festynu Przystanek Piaseczno przewidziano wiele atrakcji: dla dzieci (szczudlarz, zabawy i wiele konkursów), dla kobiet (przydatne informacje, ciekawe książki, rękodzieła artystyczne), dla chłopaków małych i dużych (harleye i stare pojazdy), dla wszystkich (grill, muzyka). Jedną z atrakcji Festynu Przystanek Piaseczno, będzie prezentacja Czarnej księgi kobiet pod redakcją Christine Ockrent. Spotkanie na temat książki poprowadzi Katarzyna Bartkiewicz (tłumaczka).

Festyn Przystanek Piaseczno - Skwer Kisiela w Piasecznie

Uczestnicy Festynu Przystanek Piaseczno to: Stowarzyszenie Nasz Bocian (stowarzyszenie na rzecz leczenia niepłodności i wspierania adopcji), OPTA (organizacja pozarządowa z programem aktywizacji kobiet Od Nowa), Stowarzyszenie Oldtimer (harleye i stare pojazdy), Tomasz Skrzeliński (kolekcja pojazdów zabytkowych), Niepubliczna Placówka Oświatowo Dydaktyczna specjalizująca się terapii sensorycznej dla dzieci, Pracownie Ceramiki Artystycznej i Biżuterii, oraz wielu innych uczestników, których na pewno poznacie, jeżeli pojawicie się na Festynie Przystanek Piaseczno (Skwer Kisiela).

Gośćmi Festynu będzie: Wójt Roku 2006 Maria Jolanta Batycka - Wąsik, Sołtys Roku 2006 Honorata Kalicińska, oraz Manuela Gretkowska (polska pisarka, scenarzystka filmowa, felietonistka i działaczka społeczna, założycielka polskiej Partii Kobiet www.polskajestkobieta.org. Zapraszamy w niedzielę na Skwer Kisiela na Festyn Przystanek Piaseczno! Informacje pochodzą z plakatu reklamującego Festyn, który zobaczyłem przechodząc dziś przez bazarek w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno