Informacje11 maja 2018, 06:00,

Przystanek Zalesie nr 98 - Gazeta Sołecka Zalesie Górne


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Przystanek Zalesie to regularnie wydawana gazetka sołecka. Ukazuje się od maja 2008 roku jako miesięcznik w nakładzie papierowym w standardowej ilości 700 szt. Jej podstawowym celem jest informowanie lokalnej społeczności o działaniach podstawowego szczebla samorządu czyli Rady Sołeckiej i inicjatywach społeczno - kulturalnych podejmowanych w Zalesiu Górnym i sąsiednich miejscowościach.

PRZYSTANEK ZALESIE - GAZETA SOŁECKA ZALESIE GÓRNE

Najnowszy numer gazety Przystanek Zalesie: przystanek-zalesie-98.pdf. Zachęcamy mieszkańców, do pobrania gazetki Zalesia i zapoznania się z jej zawartością.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje18 maja 2018, 17:00,

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej 100-lecie Niepodległości


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości Stowarzyszenie Przyjaciół Zalesia Górnego zaprasza na uroczystość upamiętnienia ostatniej drogi Marszałka Józefa Piłsudskiego na Wawel. 18 maja 2018 roku o godz. 19.00, pragnąc upamiętnić głównego architekta odrodzonej Rzeczypospolitej – Naczelnika Państwa i Wodza Naczelnego Marszałka Józefa Piłsudskiego, odsłonięta zostanie tablica na kamieniu pamiątkowym obok stacji kolejowej w Zalesiu Górnym.

ODSŁONIĘCIE TABLICY UPAMIĘTNIAJĄCEJ 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

– Na uroczystość zaprosiliśmy jego wnuki oraz potomków żołnierzy – mieszkańców Zalesia. Na co najmniej kolejne 100 lat zakopiemy również specjalną kapsułę z nazwiskami osób, które wezmą udział w zbiórce funduszy na ten cel i w uroczystości. Dziękujemy za włączenie się w organizację uroczystości Panu Nadleśniczemu Sławomirowi Mydłowskiemu i leśnikom Nadleśnictwa Chojnów, Pani Dyrektor Marcie Blauth i młodzieży Szkoły Podstawowej oraz harcerzom i harcerkom ze szczepu „Watra”. Oprawę graficzną tradycyjnie zapewnia Studio Furia. Zapraszamy wszystkich na ognisko z pieśniami legionowymi oraz pokaz filmowy – piszą w ulotce o uroczystości Ewa Kozłowska i Grzegorz Nowik ze Stowarzyszenia Przyjaciół Zalesia Górnego.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

ODSŁONIĘCIE TABLICY UPAMIĘTNIAJĄCEJ 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie