Informacje20 września 2016, 17:20,

Przystanek Zalesie nr 79 - Gazeta Sołecka Zalesie Górne

Przystanek Zalesie to regularnie wydawana gazetka sołecka. Ukazuje się od maja 2008 roku jako miesięcznik w nakładzie papierowym w standardowej ilości 700 szt. Jej podstawowym celem jest informowanie lokalnej społeczności o działaniach podstawowego szczebla samorządu czyli Rady Sołeckiej i inicjatywach społeczno - kulturalnych podejmowanych w Zalesiu Górnym i sąsiednich miejscowościach.

GAZETA SOŁECKA ZALESIE GÓRNE

Najnowszy numer gazety Przystanek Zalesie: przystanek-zalesie-79.pdf. Zachęcamy mieszkańców, do pobrania gazetki Zalesia i zapoznania się z jej zawartością.

Informacje20 września 2016, 17:44,

Relacja z LOTTO Poland Bike Marathon w Konstancinie-Jeziornie 2016

Podwarszawski Konstancin-Jeziorna znów należał do amatorów MTB. LOTTO Poland Bike Marathon, cykl wyścigów organizowany przez Grzegorza Wajsa, trzeci raz w historii zawitał do tego jedynego uzdrowiska na Mazowszu. Kolorowe, kolarskie Miasteczko Poland Bike znajdowało się w przepięknym Parku Zdrojowym. Dopisała słoneczna pogoda, a frekwencja w Konstancinie-Jeziornie ponownie była imponująca. Na starcie czternastego już etapu tegorocznego LOTTO Poland Bike Marathon stanęło blisko 1000 miłośników jazdy na rowerach górskich. Wyścigi przebiegały po malowniczej trasie wytyczonej ścieżkami i duktami leśnymi Chojnowskiego Parku Krajobrazowego.

RELACJA Z LOTTO POLAND BIKE MARATHON W KONSTANCINIE-JEZIORNIE 2016

Na najdłuższym dystansie MAX (61 km) najszybszy okazał się Ernest Kurowski (Wola Bike Orbea Team), przed Mariuszem Marszałkiem (Trybik Northwave Team) i Adrianem Jusińskim (TRW Cloudware Team). Rywalizację kobiet wygrała Agnieszka Sikora (Wola Bike Orbea Team), wyprzedzając Barbarę Borowiecką (WSKG Like Bike Kenda Team) i Dorotę Czajkowską (Wola Bike Orbea Team).

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

RELACJA Z LOTTO POLAND BIKE MARATHON W KONSTANCINIE-JEZIORNIE 2016

Na trasie MINI (33 km) pierwszy raz w LOTTO Poland Bike Marathon zwyciężył Michał Kamiński (AK-Sped Józefów), który finiszował przed Grzegorzem Marcinkiewiczem (Świat Rowerów Racing Team) i Patrykiem Białkiem (Rowerowa Team). Wśród kobiet pierwsza na mecie zameldowała się Ewa Kubiak (Loyality Point Racing Team), przed Katarzyną Gregorowicz (Wola Bike Orbea Team) i Joanną Sobczuk (Wodociągi Warszawskie).

RELACJA Z LOTTO POLAND BIKE MARATHON W KONSTANCINIE-JEZIORNIE 2016

Na dystansie FAN (9 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach Konstancina-Jeziorny w kolarstwie górskim. Wśród chłopców triumfował Marek Kapela (Warszawski Klub Kolarski), wyprzedzając Jana Stryjewskiego (KKS Ciechanów) i Kamila Lacha (UKK Huragan Wołomin). W gronie dziewcząt zwyciężyła Marta Rusek z Warszawy, przed Luizą Wawer (argema.pl) i Weroniką Wojciechowską (TRW Cloudware Team). Swoje wyścigi Mini Cross miały też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

RELACJA Z LOTTO POLAND BIKE MARATHON W KONSTANCINIE-JEZIORNIE 2016

Rywalizację drużynową wygrał Wola Bike Orbea Team, przed TRW Cloudware Team i New Age Fitness SklepRowerowy.pl. W klasyfikacji rodzinnej zwyciężyli Gregorowiczowie, przed Sienkiewiczami i Żeszczyńskimi. W punktacji Omnium Poland Bike prowadzą Kamil Kuszmider (TRW Cloudware Team) i Dorota Czajkowska (Wola Bike Orbea Team).

RELACJA Z LOTTO POLAND BIKE MARATHON W KONSTANCINIE-JEZIORNIE 2016

LOTTO Poland Bike Marathon w Konstancinie-Jeziornie został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

RELACJA Z LOTTO POLAND BIKE MARATHON W KONSTANCINIE-JEZIORNIE 2016

- Poland Bike w Konstancinie-Jeziornie gościł trzeci raz i ponownie wzbudził olbrzymie zainteresowanie uczestników. To dla nas duża radość – mówił burmistrz Konstancina-Jeziorny Kazimierz Jańczuk. – Już dziś zapraszam do Parku Zdrojowego na Mikołajkowy Konstancin z Poland Bike 4 grudnia.

RELACJA Z LOTTO POLAND BIKE MARATHON W KONSTANCINIE-JEZIORNIE 2016

A najbliższe kolarskie emocje już w sobotę 24 września w warszawskim Wawrze, gdzie odbędzie się finał LOTTO Poland Bike Marathon 2016. Kolarskie Miasteczko, Biuro Zawodów, start i meta wyścigów rozgrywanych pod hasłem „Rowerem po Zdrowie” znajdą się na terenie Instytutu „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka” w Międzylesiu. Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon