Informacje20 maja 2016, 18:59,

Przyjazna Polska - w projekt filmowy włączyli się policjanci z Piaseczna i komisariatu w Górze Kalwarii

"Przyjazna Polska” to projekt filmowy sfinansowany przez budżet państwa, Unię Europejską i fundusz azylu, migracji i integracji. W realizację filmu tworzonego przez stowarzyszenie Vox Humana włączyli się policjanci z Piaseczna i komisariatu w Górze Kalwarii. Celem jest między innymi przybliżenie znajomości przepisów prawa i obowiązków dla osób przebywających na terenie naszego kraju.

PRZYJAZNA POLSKA - W PROJEKT FILMOWY WŁĄCZYLI SIĘ POLICJANCI Z PIASECZNA I KOMISARIATU W GÓRZE KALWARII

Zgłoszenie przestępstwa i wykroczenia - jakie są różnice? Czy otrzymam pomoc tłumacza podczas wizyty w komisariacie Policji? Zasady obowiązujące kierowców na terenie Rzeczpospolitej? To tylko niektóre tematy poruszone w filmie realizowanym przez stowarzyszenie Vox Humana.

Odbiorcami filmu będą obcokrajowcy, których sytuacja życiowa zmusiła do opuszczenia ojczyzny. Film ma im pomóc w odnalezieniu się w nowej, często zupełnie obcej i niezrozumiałej rzeczywistości. Dla większości z nich polskie czy europejskie przepisy, normy i rzeczywistość są odmienne od obowiązujących w ich krajach. Brak znajomości tych zasad prowadzić może do wielu nieporozumień. Dlatego realizowany ze środków europejskich, budżetu państwa i funduszu azylu, migracji i integracji projekt filmowy ma pokazać jak radzić rozmaitym trudnościom.

Film realizowany z udziałem policjantów w Komisariacie w Górze Kalwarii oraz na ulicach Czerska dotyczył właśnie spraw związanych z przestrzeganiem i korzystaniem z przepisów prawa związanych z Policją.

Film prezentowany będzie podczas szkoleń prowadzonych w Ośrodkach dla Cudzoziemców na terenie całego kraju.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Informacje22 maja 2016, 15:00,

Kulturalna Majówka w Grochowej

W imieniu Centrum Kultury w Piasecznie zapraszamy serdecznie na Kulturalną Majówkę w Klubie Kultury w Grochowej, która odbędzie się 22 maja 2016 roku w godz. 15-22. W programie: pokazy Klubów Kultury, pokazy strażackie, warsztaty plastyczne, grochówka / grill / kawiarenka, pokaz magika Konrada Modzelewskiego, animatorzy Animki.

KULTURALNA MAJÓWKA W GROCHOWEJ