Informacje11 marca 2016, 19:43,

Przygotowania na skwerze Kisiela

W związku z planowaną przebudową Kanału Piaseczyńskiego prowadzone są konieczne wycinki na skwerze Kisiela. Inwestycja mająca zabezpieczyć centrum miasta przed widmem zalania wodą z nieobliczalnej - zwłaszcza po ulewach, na co dzień zaś niepozornej „Perełki”, wiąże się z koniecznością zainstalowania pod skwerem Kisiela podwójnego systemu rur o wielkiej średnicy.

PRZYGOTOWANIA NA SKWERZE KISIELA

Według projektu, rury te przechodziły będą przez środek systemu korzeniowego lipy i klonu, które należało w związku z tym wyciąć. Głębokie wykopy podczas prac jak i wybudowanie sceny i oczka wodnego z kaskadą spowodowałoby też uszkodzenie i zmianę warunków wodnych w jakich rosła lipa, którą również z tego względu usunięto.

- Zgoda na wycinkę wydana została przez starostwo powiatowe, zaś gmina zobowiązała się w zamian za usunięte drzewa dokonać nasadzeń kompensacyjnych sześciu nowych drzew na Skwerze Kisiela – wyjaśnia Łukasz Wyleziński, kierownik biura promocji i informacji

Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Informacje11 marca 2016, 19:57,

Zajęcia lekkoatletyczne dla młodzieży

Uczniowie klas IV-VI mogą zapisywać się na ogólnorozwojowe zajęcia lekkoatletyczne finansowane przez Ministerstwo Sportu przy współpracy z gminą Piaseczno.

ZAJĘCIA LEKKOATLETYCZNE DLA MŁODZIEŻY

Dzięki umowie podpisanej przez burmistrza Zdzisława Lisa oraz Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piasecznie Marka Frącza i Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Piasecznie Krystynę Łęcką z przedstawicielem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Karolem Radke w szkole oraz na zmodernizowanym stadionie miejskim prowadzone będą bezpłatne zajęcia z lekkiej atletyki. Program Lekkoatletyka dla Każdego realizowany będzie przez Stowarzyszenie Kondycja. – Zajęcia prowadzić będziemy w środy i w piątki w godz. 14.00-15.30, wszystkich chętnych zapraszamy do zapisów – mówi prezes stowarzyszenia sportowego Wiesław Paradowski.

ZAJĘCIA LEKKOATLETYCZNE DLA MŁODZIEŻY

Wynagrodzenia dla trenerów pokryte będą ze środków Ministerstwa Sportu, zaś szkoła przy ul. Świętojańskiej oraz GOSiR zgodnie z umową nieodpłatnie udostępnią swoje obiekty.

ZAJĘCIA LEKKOATLETYCZNE DLA MŁODZIEŻY

Zgłoszenia przyjmowane są pod nr tel. 604 466 206 / 608 320 626.