Informacje23 listopada 2014, 16:00,

Przygody niesfornego Jasia - Jesienne Spotkania z Teatrem Dziecięcym


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


23 listopada 2014 roku zapraszamy na spektakl teatralny zorganizowany w ramach Jesiennych Spotkań z Teatrem Dziecięcym w Tarczynie. Tym razem aktorzy teatru Małgo przedstawią sztukę pt. Przygody niesfornego Jasia. Cena biletów na spektakl 5 zł.

Przygody niesfornego Jasia - Jesienne Spotkania z Teatrem Dziecięcym

Przygody Jasia Ananasa to wspaniałe widowisko estradowe Teatru „Małgo” mówi o ekologii oraz zdrowym stylu życia. W pierwszej scenie Czarownica śpiewa piosenkę o bajkach i spotyka w lesie niesfornego Jasia, który okazuje się małym wandalem, niszczącym i zaśmiecającym przyrodę. Czarownica wiedząc, że Jasio odżywia się nieprawidłowo zamawia dla niego w McDonaldzie pełne cholesterolu „smakołyki”. Ponieważ Jaś nie chce się zmienić straszy go Smokiem, który chętnie skonsumuje utuczonego młokosa. Jaś z obolałym, wielkim brzuchem obiecuje poprawę. Czarownica przyjmuje skruchę byłego łamacza gałęzi i biegnie wezwać Doktora Kruka. Kruk w wierszowanej formie objaśnia Jasiowi i dzieciom zasady zdrowego stylu życia. Mówi o prawidłowym odżywianiu, higienie osobistej, odpowiednim ubieraniu się i o zbawiennym wpływie ruchu na świeżym powietrzu na nasze zdrowie. Doktor Kruk zwraca uwagę na bardzo ważną rolę optymistycznego i radosnego podejścia do życia jako gwarancji spełniania marzeń i szczęścia w życiu. Ostatnia scena to wyprawa Podróżnika do krainy Gnomów, w poszukiwaniu nieodkrytych kontynentów. Podróżnik za pomocą czarodziejskiej lunety pokazuje Królowi Planety Gnu Ziemię. Okazuje się jednak, że na Ziemi nie wszyscy ludzie dbają o matkę naturę i o siebie samych. Zaśmiecone lasy, zanieczyszczenie atmosfery, spaliny, brak ruchu, brudna woda, obżarstwo, nie segregowanie odpadów… Król nie chce oby jego kraina zastała odkryta przez tych, którzy wcale nie są przykładem do naśladowania. Podróżnik powraca na Ziemię i prosi wszystkich (dzieci) o przemyślenie swojego postępowania. Bo przecież nasza Planeta może być dalej piękna! Trzeba tylko się postarać! I nie niszczyć tego co mamy i tworzyć jeszcze więcej! Spektakl kończy się piosenką „Na troski i zmartwienia najlepsza jest piosenka”. Przewidziany jest również konkurs o tematyce ekologicznej. Spektakl „Przygody Jasia Ananasa” to również bogata scenografia, dużo piosenek, interakcja z dziećmi i, przede wszystkim, mądre przesłanie. W programie występuje 3 artystów z częstochowskiego Teatru „Małgo”. Czas trwania: 75 minut

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje24 listopada 2014, 10:00,

Muzyka klasyczna dla dzieci w Filii Biblioteki Jazgarzew


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno zaprasza na spotkanie dla dzieci z Oleną Żurową-Ciołką (wiolonczelistką, absolwentką Akademii Muzycznej im. M. Łysenki we Lwowie oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie). Spotkanie odbędzie się 24 listopada 2014 roku o godz. 10.00 w Filii Biblioteki przy ul. Głównej 31 w Jazgarzewie.

Muzyka klasyczna dla dzieci w Filii Biblioteki Jazgarzew

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie