Informacje23 listopada 2014, 14:30,

Przygody Małpki Malwinki na Bajkowowej Niedzieli w Piasecznie

23 listopada 2014 roku o godz. 14.30 i 16.00 odbędzie się Bajkowa Niedziela, podczas której wystąpi Teatr KUFFER i będzie można obejrzeć spektakl pt.: Przygody Małpki Malwinki. Miejsce: Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Dorośli i dzieci cena biletu 10 zł. Bilety do nabycia w dniu imprezy od godz. 14:00 w kasie Centrum Kultury. Poduszki zamiast tradycyjnych foteli. Ilość miejsc ograniczona.

Przygody Małpki Malwinki na Bajkowowej Niedzieli w Piasecznie

Wesoła i kolorowa małpka postanawia znaleźć tygrysa, który ma nieopanowany apetyt i zagraża leśnym zwierzętom. Szukając go, spotyka przemądrzałą papugę - modelkę; krokodyla którego boli ząb (bo nie słuchał mamy i nie nauczył się zasad higieny); węża tańczącego przy dźwiękach muzyki i groźnego pirata, który przy pomocy dzieci - piratów łapie małpkę i sprzedaje ją do cyrku. Ale małpka jest sprytna, więc zawsze daje sobie radę. A kiedy wreszcie spotyka tygrysa - okazuje się on smutnym tygryskiem, który po prostu potrzebuje przyjaciela. Wesoła bajka o tym jak słabszy i mniejszy może mądrością pokonać większego, nauczyć go dobrych manier i... zaprzyjaźnić się. Kolorowy afrykański krajobraz i dużo egzotycznych zwierząt. Widowisko teatralne i zabawa angażująca dzieci, które czynnie uczestniczą w interaktywnym przedstawieniu. Więcej informacji na stronie: www.teatrkuffer.pl

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

Informacje23 listopada 2014, 16:30,

Konstanciński Dom Kultury serdecznie zaprasza na spotkanie w ramach projektu Wirtualne Muzeum Konstancina. Spotkanie Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina na tle ważnych wydarzeń w historii Konstancina-Jeziorny odbędzie się 23 listopada 2014 roku o godz. 16:30. Wieczór poświęcony będzie historii ostatniego ćwierćwiecza Konstancina-Jeziorny, w której swój udział zaznaczyło Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina.

Towarzystwo, które powstało w 1988 roku, jest jedyną organizacją społeczną, która może poszczycić się tak długim i nieprzerwanie aktywnym okresem trwania na tym terenie. Wśród jego nieocenionych zasług wymienić należy przede wszystkim wpisanie do Rejestru Zabytków układu urbanistycznego i zespołu architektonicznego, jakim jest Konstancin, szeregu zabytkowych konstancińskich willi a także zabytkowego zespołu budowlanego Fabryki Papieru w Jeziornie. W czasie swojej długiej działalności Towarzystwo stało się ważnym partnerem w dialogu z władzami wojewódzkimi, powiatowymi i samorządowymi opiniując ich posunięcia, organizując konferencje, protestując przeciwko dewastacji zabytkowej tkanki miasta, nadmiernej urbanizacji oraz powstawaniu na jego terenie i w najbliższej okolicy zakładów przemysłowych, które mogłyby zagrozić jego funkcji uzdrowiskowej. Podczas spotkania, na tle wydarzeń z historii Konstancina-Jeziorny, przypomniane zostaną także inne ważne działania Towarzystwa i uczestniczący w nich ludzie.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie