Informacje24 marca 2010, 00:00,

Przydatne komunikaty ze strony PPKS Warszawa

W dniu 3 kwietnia 2010 roku (Wielka Sobota), komunikacja wykonywana będzie tylko do godziny: 20:00 (wszystkie relacje i kierunki), 21:00 (z Warszawy, wszystkie kierunki). Od marca 2010 roku (bilety na m-c kwiecień) zostaje uruchomiony punkt sprzedaży biletów miesięcznych w Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno, ul. Kościuszki 5 w Piasecznie. Sprzedaż jest prowadzona w dwa pierwsze i dwa ostatnie dni robocze miesiąca, w godzinach pracy urzędu, tj. 8.30-15.30 (wtorek-piątek), 10.30-17.30 (poniedziałek). Z dniem 7 kwietnia 2010 roku, zmianie ulega rozkład jazdy linii komunikacyjnych węzła komunikacyjnego Góra Kalwaria, relacji do/z Piaseczna i Warszawy. Więcej informacji w komunikatach na stronie internetowej: pks.warszawa.pl/piaseczno
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańcówpowiat piaseczyński
Tematy:

Informacje24 marca 2010, 00:00,

Restauracja Mała Italia zaprasza wiosną na nowe menu

Co nowego w Małej Italiii? Po ponad roku obecności na gastronomicznej mapie Piaseczna, postanowiliśmy wprowadzić kilka istotnych zmian w naszym menu. Zmiany te nie dotyczą tylko poszczególnych pozycji menu, ale również cen, które co na pewno docenią nasi obecni oraz nowi klienci, są niższe. Rezygnujemy natomiast z 20% rabatu na tak zwany bussines lunch, ale myślę, że aktualny poziom cen oraz darmowa kawa serwowana do każdego posiłku (w dni powszednie w godzinach 12-16) będzie dobrym rozwiązaniem zastępczym.

Restauracja Mała Italia zaprasza wiosną na nowe menu

Jak zatem będzie wyglądać menu w małej Italii? Można powiedzieć że wróciliśmy do korzeni. Mocny nacisk został położony na potrawy kuchni włoskiej, która w nowym menu będzie zdecydowanie dominować i zostanie tylko uzupełniona o potrawy amerykańskie i dwie z kuchni polskiej. Zdecydowanie bardziej rozbudowane będą poszczególne działy. Kilka nowych przystawek między innymi smakowicie zapowiadający się zielony groszek po florencku (Piselli e pancetta alla fiorentina) jak również bardzo u nas popularne pieczywo czosnkowe, które podawane będzie teraz z pomidorami, mozarellą lub szynka parmeńską. Pojawią się również nowe sałatki: z tuńczykiem, pikantna sałatka z wołowiną i kilka innych. Do naszych smakowitych zup dołączy bulion z kurczakiem oraz Gazpacho.

Nowe menu Małej Italii
kliknij, aby powiększyć zdjęcie z menu Małej Italii

Dużo bogatsza będzie również oferta naszych past, których w menu znajdą Państwo 15 rodzajów (między innymi sos Alfredo, Putanesca czy też wołowina w sosie pieprzowym). W daniach głównych świetnie wygląda bakłażan zapiekany z sosem bolońskim (Melanzana Bolognese) czy też szaszłyk wołowy z włoską kiełbasą i boczkiem (Spiedini di salsiccia manzo) oraz chrupiące medaliony wieprzowe z kurkami. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów rozszerzyliśmy również ofertę pizz (z krewetkami, Hawaiano - szynka, ananas, brzoskwinie, Puttanesca - oliwki, anchois, kapary, pomidory oraz kilka innych nowych smaków). W deserach oprócz naszego przepysznego Tiramisu czy bezy lodowej pojawią się nowości. Szarlotka z lodami waniliowymi, amerykańskie ciasto Brownie oraz Farfalle z sosem truskawkowym. Nie zapomnieliśmy o naszych najmłodszych klientach, dla których nasi kucharze „wyczarują” miedzy innymi „Ośmiorniczki” z parówek z frykami oraz naleśniki z czekoladą i sosem waniliowym.

Nowe menu Małej Italii
kliknij, aby powiększyć zdjęcie z menu Małej Italii

Menu jest bardzo rozbudowane czy nie wpłynie to na jakość waszych potraw? Nasze menu jest tak skonstruowane, aby wykorzystać możliwie niewielką liczbę produktów podstawowych do stworzenia maksymalnie wielu potraw. Dzięki temu składniki są zawsze świeże (są w ciągłej rotacji) a klienci mają możliwość wyboru spośród 78 pozycji menu.
autor/źródło: Mała Italia ul. Kniaziewicza 45 lok. 21 w Piasecznie www.mala-italia.pl