Artykuł partnerski14 czerwca 2021, 12:38,

Przyczyny przebarwień na skórze

Przyczyny przebarwień na skórze

Przebarwienia występujące na skórze to dość duży problem estetyczny, z którym zmaga się wielu z nas. Nieestetyczne plamki zazwyczaj pojawiają się na twarzy, szyi, dekolcie, jak i na udach bądź łydkach. Przyczyny ich powstawania są różne, od działania promieni słonecznych, poprzez zaburzenia hormonalne, do stanów zapalnych. Poznaj przyczyny powstawania przebarwień.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Przebarwienia skóry — jakie są przyczyny ich powstawania?

Przebarwienia na skórze zazwyczaj pojawiają się, kiedy w danym obszarze skórnym znajduje się za mało, albo za dużo komórek, które odpowiedzialne są za wytwarzanie melaniny. Najczęściej przyczyną ich powstawania jest kontakt ze światłem słonecznym, które pobudzają syntezę barwnika. Przyczyną ich w związku z tym może być nadmierna ekspozycja skóry na słońce lub też zbyt częste korzystanie z solarium.

Drugim dość powszechnym powodem powstawania przebarwień skórnych są zaburzenia hormonalne, które mogą wiązać się z ciążą, problemami z tarczycą, niewydolnością nadnerczy bądź też z przechodzeniem menopauzy. W takich sytuacjach warto zasięgnąć porady lekarskiej.

Przebarwienia skórne mogą także pojawiać się po stosowaniu niektórych leków, dla przykładu tabletek antykoncepcyjnych, antybiotyków lub też kortykosteroidów. Nabawić się przebarwień możemy także w sytuacji, gdy zmagamy się z trądzikiem. Wtedy to powstać mogą przebarwienia związane z tymi zmianami skórnymi.

Przebarwienia możemy mieć także po wysypce skórnej lub też różnego rodzaju urazach skórnych. Warto jednakże podkreślić, że przebarwienia te z czasem znikają, a szybkość ich znikania przyśpieszyć mogą odpowiednio dobrane dermokosmetyki. Ponadto przebarwienia skórne mogą także powodować kosmetyki i produkty, które stosujemy na co dzień. Mogą to być perfumy, krem do twarzy lub proszek do prania.

Jak walczyć z przebarwieniami skóry?

Przebarwienia skórne, zwłaszcza gdy pojawią się na twarzy, są nieprzyjemnym aspektem, który może nas postarzać. Każdy z nas z pewnością chciałby tego uniknąć. Istnieją odpowiednie kosmetyki, jak krem na przebarwienia, oraz zabiegi lekarskie, które pomogą nam zwalczyć niechciane przebarwienia. Wszystko zależy od przyczyny danego przebarwienia oraz od jego podłoża.

Przebarwień płytkich pozbędziesz się w łatwy sposób, stosując preparaty z witaminą C oraz retinolem (pamiętaj jednak, aby używać ich tylko w sezonie jesienno-zimowym). Głębiej sięgające przebarwienia można w kompleksowy sposób usunąć poprzez zastosowanie zabiegów kosmetycznych, takich jak peelingi medyczne, laseroterapia oraz mezoterapia.

Każdy z tych zabiegów pomoże nam pozbyć się przebarwień w bezpieczny sposób. Jeżeli zmagasz się z trudnymi do usunięcia przebarwieniami, warto zasięgnąć porady dermatologa, który wskaże Ci najlepsze rozwiązanie dla Twojego problemu i oceni, jaki zabieg będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni.

autor/źródło: ziaja.com

Napisz komentarz

Informacje9 czerwca 2021, 07:32,

Czy piwo imbirowe ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Czy piwo imbirowe ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Sprawdziliśmy kaloryczność piwa imbirowego. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w piwie imbirowym pochodzą w 0% z białka, 100% z węglowodanów i 0% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu calories-info.com (link: Calories in Ginger beer)

Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma piwo imbirowe lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w piwie imbirowym, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Piwo imbirowe - kalorie i wartości odżywcze

Piwo imbirowe zawiera 44 kcal na 100g.

Przeczytaj też: Ile kalorii jest w m&m? My już wiemy

Na przykład średniej wielkości piwo imbirowe (330 g) to około 145 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 6% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości piwo imbirowe (330 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 2.5 jabłka, 1.5 szklanki coli, 1 plaster sera żółtego, 1 kromka chleba, 1 szklanka mleka, 7.5 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 21 minut, pływać przez 17 minut lub biegać przez 15 minut.

Czy piwo imbirowe tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Piwo imbirowe to produkt o jednej z najniższych ilości kalorii wśród alkoholi. Spożywanie piwa imbirowego wydaje się być dobrym wyborem dla osób na diecie. Trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród alkoholi.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w piwie imbirowym?

0 g białka - piwo imbirowe nie zawiera białka.

Ile węglowodanów jest w piwie imbirowym?

Piwo imbirowe zawiera 10 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości piwo imbirowe (330 g) zawiera ok. 33 g węglowodanów.

Ile waży piwo imbirowe?

Średniej wielkości piwo imbirowe (część jadalna po obraniu) waży ok. 330g. Szklanka piwa imbirowego waży ok. 220g.

Ile błonnika jest w piwie imbirowym?

0 g błonnika - piwo imbirowe nie zawiera błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie