Informacje11 października 2014, 14:22,

Przewodnik rowerowy Krainy Jeziorki wyróżniony Różą Regionów


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Opracowany i wydany przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Zlewni Rzeki Jeziorki przewodnik rowerowy został doceniony i wyróżniony w Konkursie organizowanym przez gazetę Wiadomości Turystyczne. Wydany w łącznym nakładzie 6 tys. egzemplarzy przewodnik rowerowy pt.: "Kraina Jeziorki. Raj dla Rowerzystów", zyskał uznanie kapituły konkursowej w ramach IV edycji konkursu Róża Regionów 2014 na najlepsze wydawnictwa promujące gminy, miasta, regiony oraz produkty turystyczne.

Przewodnik rowerowy Krainy Jeziorki wyróżniony Różą Regionów

Przewodnik rowerowy ma 120 stron i obejmuje swym zasięgiem 10 gmin leżących na południe od Warszawy zlokalizowanych w dorzeczu rzeki Jeziorki. Jednostki samorządu współpracują ze sobą od 2001 w formie stowarzyszenia. W 2012 roku zrealizowały największy dotychczas projekt wyznaczenia szlaków rowerowych i budowy infrastruktury rowerowej w dorzeczu Jeziorki. Poza szlakami rowerowymi, których jest blisko 400 km w przewodniku znajdują się mapy, opisy 18 tras rowerowych, opisy atrakcji turystycznych oraz znajdziemy wiele praktycznych informacji dotyczących oferty noclegowej, gospodarstw agroturystycznych, punktów gastronomicznych, spis stadnin, muzeów, pasiek, a także informacje dotyczące wypożyczalni i serwisów rowerowych czy kalendarz najciekawszych wydarzeń. Wydawnictwo opatrzone jest wieloma kolorowymi fotografiami. Warto zwrócić uwagę, że pozycja jest wydana w wygodnym formacie na spirali, co ułatwia korzystania w trakcie rowerowych (i nie tylko) wycieczek i podróży. Pomysłodawcą i koordynatorem powstania przewodnika był Arkadiusz Strzyżewski, członek zarządu Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Zlewni Rzeki Jeziorki. Przewodnik można nabyć w internecie za 21 zł pod adresem: www.tekst.com.pl/przewodnik-rowerowy-kraina-jeziorki-raj-dla-rowerzystow.html

Uroczyste ogłoszenie wyników nastąpi 23 października 2014 roku na Tour Salonie podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje12 października 2014, 10:00,

Rajd rowerowy w Magdalence


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W najbliższą niedzielę 12 października 2014 roku zapraszamy na wspólny rajd rowerowy organizowany przez Stowarzyszenie MAGDALENKA CYCLING. To już druga edycja Rowerowych Celebracji, patronat nad rajdem objęła Wójt Gminy Maria Jolanta Batycka-Wąsik. Zapraszamy wszystkich miłośników dwóch kółek! Organizatorzy przygotowali kilka wersji przebiegu radu - zostanie wybrana trasa najbardziej odpowiadająca możliwościom uczestników, którzy w niedzielę o 10.00 pojawią się w okolicach placu zabaw przy ul. Brzozowej w Magdalence. Zapraszamy na rajd rowerowy w Magdalence.

Rajd rowerowy w Magdalence

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie