Informacje11 października 2014, 14:22,

Przewodnik rowerowy Krainy Jeziorki wyróżniony Różą Regionów


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Opracowany i wydany przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Zlewni Rzeki Jeziorki przewodnik rowerowy został doceniony i wyróżniony w Konkursie organizowanym przez gazetę Wiadomości Turystyczne. Wydany w łącznym nakładzie 6 tys. egzemplarzy przewodnik rowerowy pt.: "Kraina Jeziorki. Raj dla Rowerzystów", zyskał uznanie kapituły konkursowej w ramach IV edycji konkursu Róża Regionów 2014 na najlepsze wydawnictwa promujące gminy, miasta, regiony oraz produkty turystyczne.

Przewodnik rowerowy Krainy Jeziorki wyróżniony Różą Regionów

Przewodnik rowerowy ma 120 stron i obejmuje swym zasięgiem 10 gmin leżących na południe od Warszawy zlokalizowanych w dorzeczu rzeki Jeziorki. Jednostki samorządu współpracują ze sobą od 2001 w formie stowarzyszenia. W 2012 roku zrealizowały największy dotychczas projekt wyznaczenia szlaków rowerowych i budowy infrastruktury rowerowej w dorzeczu Jeziorki. Poza szlakami rowerowymi, których jest blisko 400 km w przewodniku znajdują się mapy, opisy 18 tras rowerowych, opisy atrakcji turystycznych oraz znajdziemy wiele praktycznych informacji dotyczących oferty noclegowej, gospodarstw agroturystycznych, punktów gastronomicznych, spis stadnin, muzeów, pasiek, a także informacje dotyczące wypożyczalni i serwisów rowerowych czy kalendarz najciekawszych wydarzeń. Wydawnictwo opatrzone jest wieloma kolorowymi fotografiami. Warto zwrócić uwagę, że pozycja jest wydana w wygodnym formacie na spirali, co ułatwia korzystania w trakcie rowerowych (i nie tylko) wycieczek i podróży. Pomysłodawcą i koordynatorem powstania przewodnika był Arkadiusz Strzyżewski, członek zarządu Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Zlewni Rzeki Jeziorki. Przewodnik można nabyć w internecie za 21 zł pod adresem: www.tekst.com.pl/przewodnik-rowerowy-kraina-jeziorki-raj-dla-rowerzystow.html

Uroczyste ogłoszenie wyników nastąpi 23 października 2014 roku na Tour Salonie podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje8 października 2014, 19:07,

Przystanek Zalesie nr 61 - Gazeta Sołecka Zalesie Górne


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Przystanek Zalesie to regularnie wydawana gazetka sołecka. Ukazuje się od maja 2008 roku jako miesięcznik w nakładzie papierowym w standardowej ilości 700 szt. Jej podstawowym celem jest informowanie lokalnej społeczności o działaniach podstawowego szczebla samorządu czyli Rady Sołeckiej i inicjatywach społeczno - kulturalnych podejmowanych w Zalesiu Górnym i sąsiednich miejscowościach.

Przystanek Zalesie nr 61 - Gazeta Sołecka Zalesie Górne

Najnowszy numer gazety Przystanek Zalesie: przystanek-zalesie-61.pdf. Zachęcamy mieszkańców, do pobrania gazetki Zalesia i zapoznania się z jej zawartością.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie