Informacje26 czerwca 2014, 20:13,

Przestrzeń Józefosławia i Julianowa, ale jaka?

Uprzejmie informujemy, że w dniach 3-5 lipca 2014 roku w ramach prac nad koncepcją zagospodarowania przestrzeni w miejscowości Józefosław i Julianów zostanie przeprowadzone badanie ankietowe oraz wywiady wśród mieszkańców, dotyczące opinii na temat potrzeb i kierunków rozwoju przestrzeni publicznej obydwu miejscowości.

Przestrzeń Józefosławia i Julianowa, ale jaka?

Jeśli to właśnie do Państwa drzwi zapuka ankieter, legitymujący się stosownym zaświadczeniem z pieczątką oraz podpisem Burmistrza, a także imiennym identyfikatorem, przyjmijcie go Państwo życzliwie i, w miarę możliwości, udzielcie odpowiedzi na zadane pytania. Ankieta jest anonimowa, a odpowiedzi na pytania nie zajmą Państwu dłużej niż 10 minut. Wywiady, z kolei, zostaną przeprowadzone w wybranymi osobami, które zechcą porozmawiać ze studentami nieco dłużej.

Celem badania jest poznanie relacji społecznych mieszkańców Józefosławia i Julianowa, ich potrzeb w zakresie lokalnego życia społecznego, opinii na temat możliwości oraz sposobów spędzania czasu wolnego na terenie obydwu miejscowości, a także potrzeb w zakresie korzystania z ogólnodostępnych przestrzeni publicznych oraz miejsc spotkań. Badanie ma również związek z działaniami Gminy, związanymi z wydzierżawieniem terenu Politechniki Warszawskiej przy obserwatorium, który niebawem zostanie poddany rewitalizacji. Studenci w trakcie wywiadów zbiorą Państwa pomysły na jego zagospodarowanie.

Badanie przeprowadzą studenci II roku geografii społeczno-ekonomicznej stosowanej Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego, pod kierunkiem dr Doroty Mantey.

Prace nad projektem zakończą się pod koniec września b.r.

Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Informacje28 czerwca 2014, 09:00,

WRAK RACE - wyścigi wysłużonych samochodów w Mysiadle

28 czerwca 2014 roku zapraszamy do Mysiadła na drugi już WRAK RACE, czyli wyścigi wysłużonych samochodów. Rajd odbędzie się na terenie po byłym Eko - Mysiadło przy ul. Osiedlowej 2. Zawody są jednodniowe i odbywać się będą w godz. 9.00 - 1600. Z uwagi na swoją dynamiczną formułę, czyli równoległe starty kilku samochodów w jednym biegu kwalifikacyjnym, wyścigi tego typu są bardzo atrakcyjne dla zawodników oraz widowiskowe dla kibiców. Więcej informacji na stronie internetowej www.mazowieckiwrakrace.pl