Informacje25 września 2018, 18:00,

Przemysław Strączek Quartet - Wtorek Jazzowy w Piasecznie

25 września 2018 roku w godz. 20:00 – 21:30 odbędzie się Wtorek Jazzowy, w ramach którego wystąpi zespół Przemysław Strączek Quartet. Miejsce: Dom Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Bilety w cenie 20 zł w sprzedaży od 14 września. Zespół Przemysław Strączek Quartet wystąpi w składzie: Marcin Kaletka – saksofon sopranowy, tenorowy Przemysław Strączek – gitara Maciej Kitajewski – kontrabas Grzegorz Pałka – perkusja.

PRZEMYSŁAW STRĄCZEK QUARTET - WTOREK JAZZOWY W PIASECZNIE

Przemysław Strączek – gitarzysta jazzowy, kompozytor, pedagog, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, laureat Mistrzowskiego Konkursu Gitarzystów Jazzowych im. Marka Blizińskiego w Warszawie, finalista ogólnoświatowego konkursu solistycznego Thailand International Jazz Conference Solo Competition w Bangkoku. Od wielu lat obecny w rankingu najlepszych polskich gitarzystów według czytelników Jazz Forum – Jazz Top. W 2013 roku otrzymał Nagrodę Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne. Koncertował w wielu krajach świata m in. w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Czechach we Włoszech w Chinach, Singapurze i Malezji.

Marcin Kaletka – saksofonista sopranowy i tenorowy – absolwent instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Frost School of Music, University of Miami, USA. Od 2014 r. wykładowca na Akademii Muzycznej w Katowicach. Zdobywca wielu nagród na festiwalach oraz konkursach jazzowych w kraju i za granicą. Współpracuje z wieloma uznanymi muzykami polskimi między innymi z Piotrem Wojtasikiem, Agą Zaryan, Wojciechem Myrczkiem. Autor i współautor licznych płyt jazzowych nagranych dla renomowanych wytwórni fonograficznych.

Maciej Kitajewski – Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie gitary basowej i kontrabasu u Michała Barańskiego. Członek wielu zespołów jazzowych i rozrywkowych, z których to największe sukcesy odnosił z zespolem Adam Jarzmik Quintet. Stali się oni laureatami wielu krajowych i międzynarodowych konkursów jazzowych tj: II nagroda na 53 festiwalu “Jazz nad Odrą” we Wrocławiu, I nagroda na VII Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Jazzowej RCK PRO JAZZ w Kołobrzegu, II nagroda na Żylina International Jazz Contest w Słowacji, I nagroda na Blue Note Jazz Competition w Poznaniu, I nagroda na 19 Bielskiej Zadymce Jazzowej w Bielsku Białej.

Grzegorz Pałka – perkusista pochodzący z rodziny o bogatych tradycjach muzycznych, współtwórca jednego z najlepszych polskich zespołów jazzowych młodego pokolenia High Definition Quartet, uznawany przez krytyków za jedną z największych nadziei polskiego jazzu.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

PRZEMYSŁAW STRĄCZEK QUARTET - WTOREK JAZZOWY W PIASECZNIE

Informacje23 września 2018, 17:00,

Cantores Minores - X Międznarodowy Festiwal Musica Classica

23 września 2018 roku o godz. 19.00 zapraszamy na pierwszy z koncertów festiwalowych do kościoła pw. św. Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu. Wystąpi dla Państwa Archikatedralny Chór Męski "Cantores Minores" pod dyrekcją Franciszka Kubickiego. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Klasycznej “Con Fuoco”. Wstęp wolny!

CANTORES MINORES - X MIĘDZNARODOWY FESTIWAL MUSICA CLASSICA

CANTORES MINORES - X MIĘDZNARODOWY FESTIWAL MUSICA CLASSICA