Informacje28 października 2016, 08:00,

Przejezdne skrzyżowanie Julianowska i Cyraneczki w Józefosławiu


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W piątek 28 października 2016 roku udostępnione dla ruchu zostanie remontowane w Józefosławiu skrzyżowanie - Julianowska i Cyraneczki. Zgodnie z deklaracjami udało się znacznie wcześniej doprowadzić do otwarcia tego newralgicznego skrzyżowania. Wykonawca, firma Jarpol przyspieszyła budowę i gotowe są już dwie warstwy nawierzchni jezdni co pozwala od piątku udostępnić przejezdność skrzyżowania uli Julianowskiej i Cyraneczki.

PRZEJEZDNE SKRZYŻOWANIE JULIANOWSKA I CYRANECZKI W JÓZEFOSŁAWIU

- Choć budowa drogi nie jest jeszcze całkowicie zakończona, to dopuszczony zostaje przejazd samochodów osobowych, jednak do czasu całkowitej przebudowy objazdowa trasa dla autobusów pozostaje bez zmian - mówi Włodzimierz Rasiński, naczelnik wydziału infrastruktury i transportu publicznego w UMiG Piaseczno.

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

W połowie listopada skrzyżowanie zostanie ponownie zamknięte na jeden dzień, kiedy kładziona będzie ostatnia - trzecia, ścieralna warstwa drogi. – O dokładnej dacie poinformujemy mieszkańców komunikatem, wstępnie wykonanie warstwy ściernej zaplanowane jest na 15 listopada - mówi Łukasz Wyleziński, kierownik Biura Promocji i Informacji UMiG Piaseczno.

wątek na forum: skrzyżowanie Julianowska i Cyraneczki w Józefosławiu

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje30 października 2016, 16:00,

Janosik dobry zbójnik - Jesienne Spotkanie z Teatrem Dziecięcym


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

30 października 2016 roku o godz. 16.00 zapraszamy na Jesienne Spotkanie z Teatrem Dziecięcym, podczas którego będzie można obejrzeć spektakl pt.: Janosik dobry zbójnik. Miejsce: sala widowiskowo-koncertowa im. M. Fogga w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarczynie, ul. J. Stępkowskiego 17. Bilety w cenie 6 zł do nabycia w sekretariacie GOK Tarczyn lub bezpośrednio przed bajką. Zapraszamy na spektakl do Tarczyna.

JANOSIK DOBRY ZBÓJNIK - JESIENNE SPOTKANIE Z TEATREM DZIECIĘCYM

Janosik dobry zbójnik - bajka osnuta jest na legendzie o studencie, który staje się zbójnikiem, okrada bogatych i rozdaje biednym. Jak w dzisiejszych czasach zostaje się Janosikiem? W bardzo prosty sposób – gdy człowiek nie bardzo wierzy, że nauka ma sens a uczciwą pracą można pomagać ludziom. Wówczas na drodze prędzej czy później spotka „czarownice”, które namówią go do bardziej radykalnego czynienia dobra. Tylko czy nadal będzie to jeszcze dobro? Bajkowy Janosik-student sam już nie wie, po co studiuje; zgubił drogę do domu i sens swojego życia. Zostaje więc hersztem zbójników (nietypowych, bo w spódnicach), by zabierać bogatym i oddawać biednym. Daje się oszukać, że ci pierwsi są źli, zaś ci drudzy zawsze dobrzy. Spotkanie Janosika z Dobrym Pasterzem oraz jego zabawne rozmowy z przesympatycznymi owieczkami sprawiają, że Janosik zmienia się! Teraz wie, że nie można nikogo okradać. A jeżeli chce się pomagać ludziom, to trzeba robić to mądrze! Nastrój polskich gór wspaniale oddaje piękna scenografia i piosenki oparte na tradycyjnych melodiach góralskich we wspaniałej instrumentacji Krzysztofa Maciejowskiego. Przedstawienie Janosik dobry zbójnik w sposób radosny, pogodny oraz wolny od moralizatorstwa mówi o rzeczach pięknych, ważnych i mądrych.

Przeczytaj też: Wakacyjna podróż z Kolejką Wąskotorową

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie