Informacje26 lipca 2014, 10:40,

Przedszkolaki poznają pracę policjantów


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Wczoraj gościliśmy w komisariacie w Konstancinie-Jeziornie dzieci z przedszkola z osiedla Konstancja. Dzieci złożyły życzenia i zaśpiewały piosenkę policjantom z okazji Święta Policji. Nie lada atrakcją było dla naszych małych gości zwiedzanie komisariatu, dużym zainteresowaniem cieszył się też policyjny radiowóz. Dzieci wzięły udział w prelekcji na temat bezpiecznych zachowań w domu, na ulicy, a także w kontaktach z osobami obcymi.Dzieci z przedszkola z osiedla Konstancja odwiedziły wczoraj Komisariat w Konstancinie-Jeziornie, ich przewodnikiem i opiekunem był st. asp. Maciej Blachliński oficer prasowy z KPP w Piasecznie i sierż. Alicja Pilip-Majewska z komisariatu. Na początku było widoczne u naszych gości małe napięcie i zdenerwowanie, ale już po chwili uśmiechnięci policjanci i miła atmosfera sprawiły, że dzieci poczuły się jak u siebie.

Przedszkolaki poznają pracę policjantów

Wizyta rozpoczęła się od spotkania na sali konferencyjnej, dzieci złożyły policjantom życzenia i zaśpiewały piosenkę z okazji Święta Policji. Po tym miłym akcencie, tematem spotkania były bezpieczne zachowania na drodze, w domu, na placu zabaw, a także w kontaktach z osobami obcymi. Policjanci starali się przekazać dzieciom, jak reagować w sytuacjach zagrożenia, do kogo zwrócić się o pomoc. Mówili o pracy policjantów, aby dzieci wiedziały, że rolą policjanta jest nie tylko zatrzymywanie przestępców, ale także udzielanie pomocy, w tym również dzieciom. st. asp. Maciej Blachliński i sierż. Alicja Pilip-Majewska zaprezentowali dzieciom elementy wyposażenia, które policjanci używają w codziennej służbie.

Przeczytaj też: Bezpłatne konsultacje specjalistów. Skorzystaj z Białych Sobót

Przedszkolaki poznają pracę policjantów

Kolejnym etapem odwiedzin w komisariacie była wizyta u oficera dyżurnego. Była to wspaniała okazja do przypomnienia nr telefonów alarmowych i ich znaczenia dla bezpieczeństwa dzieci i dorosłych. Nie lada atrakcją dla przedszkolaków był policyjny radiowóz, który zaprezentowała dzieciom sierż. Alicja Pilip-Majewska. Ostatnim etapem wizyty były wspólne zdjęcia.

Przedszkolaki poznają pracę policjantów

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje30 lipca 2014, 09:00,

Zbiórka krwi w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W środę 30 lipca 2014 roku odbędzie się kolejna zbiórka krwi w Piasecznie. Serdecznie zapraszamy do udziału. Zbiórka punktualnie o 9:00 na parkingu przy krzyżu u zbiegu ulic Jana Pawła II i Kościuszki. Ostatni dawcy będą przyjmowani do godz. 12:30. Pamiętajcie o zabraniu dowodu osobistego, właściwym śniadaniu i dobrym nawodnieniu organizmu. Prosimy przekażcie komu możecie tę informację, ponieważ okres wakacji to czas kiedy krwi potrzeba najwięcej, a część krwiodawców przebywa na wakacjach.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie