Informacje1 czerwca 2007, 00:00,

Przedstawienie teatralne Wakacje z Elzą w GOK Tarczyn


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Grupa teatralna Szczęśliwa dziesiątka, działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Tarczynie zaprasza w najbliższą sobotę: 2 czerwca 2007 roku, o godzinie 16.00 na przedstawienie teatralne pod tytułem: Wakacje z Elzą. Sztuka oparta jest na podstawie powieści Jadwigi Korczakowskiej: Spotkanie z Morzem. Przedstawienie teatralne odbędzie się w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Tarczynie, przy ulicy Ks. Cz. Oszkiela 3. Serdecznie zapraszamy! ¬ródło informacji: www.tarczyn.pl

Kilka słów od nas. Krótki opis powieści: Jadwiga Korczakowska Spotkanie nad morzem: opowiada o przyjaźni dwóch kilkunastoletnich dziewczynek. Danusia spędza wakacje nad morzem u serdecznej przyjaciółki swej matki. Doktor Rudzka nie ma własnych dzieci, więc jej gość nie ma się, z kim bawić i nudzi się na wsi. Wreszcie spotyka Elzę, niewidomą dziewczynkę, z racji swego kalectwa i sieroctwa odtrąconą przez inne dzieci. Matka Elzy, wdowa po zmarłym na obczyźnie muzyku, osierociła półtoraroczną, ociemniałą córeczkę, która została w domu starego rybaka, gdzie matka szukała schronienia i pracy. Danusia po raz pierwszy styka się z ludzkim nieszczęściem, pierwszy raz w życiu czuje się za kogoś odpowiedzialna i potrzebna. Przyjaźń z Elzą całkowicie odmienia rozkapryszoną, samolubną jedynaczkę.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Tarczyn
Tematy:Tarczyn

Napisz komentarz

Informacje2 czerwca 2007, 00:00,

Zaproszenie na IX Festyn Gmina Lesznowola Dzieciom


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Samorząd Gminy Lesznowola, Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli, Dyrekcja ZSP w Lesznowoli zapraszają na IX Festyn Gmina Lesznowola Dzieciom, który odbędzie się 2 czerwca 2007 roku, o godzinie 15:00 na boisku przy Zespole Szkół w Lesznowoli. Wszystkie dzieci małe i duże zapraszamy do wspólnej zabawy, podczas Festynu Gmina Lesznowola Dzieciom.

Program IX Festynu Gmina Lesznowola Dzieciom:
Godzina 15:00 - 17:00: Konkursy i zawody sportowe.
Godzina 15:15: Family Włodarek - program muzyczny dla dzieci.
Godzina 16:15: Występy zespołów: Gok Brawo Bis i £adne Kwiatki.
Godzina 17:15: Mozart jest Cool - Musik Theater für Kinder z Wiednia.
Godzina 18:30 - 22:00: Dyskoteka.

Oprócz tego za darmo dla dzieci dodatkowe atrakcje: zamek dla dzieci, malowanie buzi, przejażdżki kucykiem. ¬ródłem informacji jest post na naszym forum, napisany przez Radnego Marcina Kania: Gmina Lesznowola Dzieciom. Zapraszamy do rozmowy na naszym prywatnym forum i na Festyn do Lesznowoli.
autor/źródło: Katarzyna Borkowska - redaktor serwisu powiat piaseczyński Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie