Informacje13 lutego 2019, 07:00,

Przedłużenie czasowej organizacji ruchu na ul. Karczunkowskiej


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Do 30 czerwca 2019 roku ulega wydłużeniu czas obowiązywania czasowej organizacji ruchu dla objazdów na ul. Karczunkowskiej, w obszarze skrzyżowania z linią kolejową nr 8. Przyczyną są nadal trwające roboty drogowe w bezpośrednim obszarze skrzyżowania.

Przedłużenie czasowej organizacji ruchu na ul. Karczunkowskiej

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Popularny: 1400 odsłonInformacje13 lutego 2019, 07:00,

Centrum Edukacyjno – Multimedialne w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Od września uczniowie rozpoczną naukę w nowym obiekcie. Podczas sesji Rady Miejskiej w dniu 13 lutego 2019 r. podjęta zostanie uchwała w sprawie utworzenia Szkoły Podstawowej nr 4 w Piasecznie, z siedzibą przy ul. Jana Pawła II 55. Zlokalizowane pod tym adresem Centrum Edukacyjno – Multimedialne to obiekt, w którym powstanie między innymi Zespół przedszkolno- szkolny.

Centrum Edukacyjno – Multimedialne  w Piasecznie

foto Łukasz Wyleziński

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Przedszkole umieszczone w jednym ze skrzydeł budynku zostało zaplanowane na 10 oddziałów przedszkolnych czyli około 250 dzieci. Część środkowa budynku została przeznaczona na szkołę, która docelowo została zaplanowana na 24 oddziały czyli około 600 uczniów.

Łącznie Zespól przedszkolno – szkolny przygotowany został dla 850 dzieci.

Przy wyznaczaniu obwodu nowo powstałej Szkoły Nr 4 w CEM-ie najistotniejsze było aby liczba dzieci w danym roczniku, objętych obwodem nie przekroczyła 4 oddziałów czyli 100 dzieci na każdym z poziomów. Drugim kryterium była odległość miejsca zamieszkania od szkoły oraz układ drogowy wokół placówki.

– Mamy świadomość, że nie wszyscy rodzice będą zadowoleni z obwodu nowej szkoły – mówi Wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak – podczas omawiania struktury obwodu pracowaliśmy nad piętnastoma różnymi wersjami, ta którą wybraliśmy wydaje się być optymalna – dodaje wiceburmistrz odpowiedzialna w gminie za sprawy oświatowe.

Przedszkole nie posiada obwodu. Do CEM-u przeniesione zostanie Przedszkole nr 5 (w którym obecnie jest sześć oddziałów przedszkolnych). Do nowo tworzonych oddziałów zostanie przeprowadzona rekrutacja zgodnie z harmonogramem rekrutacji do przedszkoli w gminie Piaseczno.

Rekrutacja uczniów do klas I zostanie natomiast przeprowadzona zgodnie z obwodem szkoły, który wraz ze statutem nowej placówki zostanie przez Radę Miejską uchwalony na lutowej sesji. Rekrutację do klas I nowej szkoły przeprowadzi sekretariat SP nr 5 w Piasecznie.

Zasady utworzenia przyszłorocznej klasy II zostały ustalone w ubiegłym roku. Klasa II J i II K Szkoły Podstawowej Nr 5 zostaną przeniesione w całości do CEM-u, na tym poziomie planujemy 3 oddziały.

Decyzja o sposobie rekrutacji na pozostałych poziomach czyli przyszłoroczne klasy III-VI zostanie podjęta po spotkaniach z rodzicami Szkoły Podstawowej nr 5, które odbędą się w dniach od 11 do 14 lutego. Informacja na ten temat dostępna jest w placówce.

– Mam nadzieję, że proces uruchamiania placówki i przenoszenia dzieci odbędzie się sprawnie – dodaje Wiceburmistrz Hanna Kułakowska – Michalak.

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie