Informacje9 czerwca 2009, 00:00,

Przebudowa ulicy Chyliczkowskiej w Piasecznie i Chylicach

Uwaga: od 16 czerwca do 31 sierpnia, zaplanowana została przebudowa ulicy Chyliczkowskiej w Piasecznie i Chylicach. Zarząd Powiatu Piaseczyńskiego poinformował na swojej stronie www.piaseczno.pl, że w związku z planowaną przebudową, ulica Chyliczkowska - zostanie zamknięta dla ruchu. Rozpoczęcie robót na pierwszym odcinku (od ul. Sielskiej do ul. Zielonej) przewidziane jest we wtorek 16 czerwca 2009 roku. Zakończenie całej inwestycji planowane jest na 31 sierpnia 2009 roku. Za wszelkie utrudnienia związane z przebudową ul. Chyliczkowskiej przepraszają.

Prace prowadzone będą w czterech etapach na kolejnych odcinkach:
- od ul. Sielskiej do ul. Zielonej - objazd poprowadzony zostanie ulicami Julianowską, Przesmyckiego, Wschodnią, Dworską do Starochylickiej,
- od. ul. Zielonej do ul. Julianowskiej (otwarte skrzyżowanie z ul. Zieloną) - zaplanowano dwie trasy objazdów: 1) ulicami Julianowską, Przesmyckiego, Wschodnią, Dworską do Starochylickiej, 2) ulicami Julianowską, Przesmyckiego, Zieloną do Chyliczkowskiej.
- od ul. Królewskie Lipy do ul. Armii Krajowej (zamknięte skrzyżowanie z ul. Królewskie Lipy) – dojazd do parkingu przy siedzibie Starostwa Powiatowego (wjazd i wyjazd) będzie odbywał się odbywał się istniejącym wyjazdem naprzeciwko skrzyżowania z ul. Królewskie Lipy.
- od u. Warszawskiej do ul. Królewskie Lipy (otwarte skrzyżowanie) - oznakowany objazd umożliwi dojazd do Starostwa Powiatowego i szkół.

W związku z inwestycją zmianie ulegną trasy autobusów. Na czas prac prowadzonych od ul. Armii Krajowej do ul. Sielskiej autobusy linii 710 w kierunku do Piaseczna od ul. Prusa w Konstancinie-Jeziornie pojadą ulicami: Chylicką, Pułaskiego, Przesmyckiego, Julianowską i dalej stałą trasą. Trasa w kierunku Warszawy dla linii 710 prowadzić będzie z ul. Chyliczkowskiej w ul. Julianowską, Przesmyckiego, Dworską i dalej ul. Długą zgodnie ze stałą trasą. W czasie robót na odcinku od ul. Warszawskiej do do ul. Armii Krajowej trasa w kierunku Piaseczna pozostanie bez zmian. Autobusy linii 710 i 724 w kierunku Warszawy z ul. Puławskiej skręcają w prawo w ul. Jana Pawła II, w prawo w ul. Wojska Polskiego, w prawo w ul. Okulickiego, w lewo w ul. Armii Krajowej, w lewo w ul. Chyliczkowską i dalej stałą trasą.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Informacje6 czerwca 2009, 00:00,

Torowe Mistrzostwa Polski w jeździe na wrotkach Słomczyn

Uczniowski Klub Sportowy Zryw ze Słomczyna oraz Polski Związek Sportów Wrotkarskich. Mistrzostwa współorganizują: Powiat Piaseczyński, Gmina Konstancin-Jeziorna oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie serdecznie zapraszają na TOROWE MISTRZOSTWA POLSKI W JE¬DZIE NA WROTKACH. Zawody odbędą się w dniach 6 i 7 czerwca 2009 roku na torze wrotkarskim w Słomczynie.

TOROWE MISTRZOSTWA POLSKI W JE¬DZIE NA WROTKACH - źródło zdjęcia: Kurier Południowy

Rozpoczęcie Mistrzostw nastąpi w sobotę 6 czerwca o godz. 10:00. Uroczyste otwarcie imprezy odbędzie się o godz. 15:00. Początek konkurencji w niedzielę 7 czerwca - godz. 10:00. Zawody odbywać się będą na torze zlokalizowanym przy Zespole Szkół Nr 4, ul. Wilanowska 218. Patronat nad zawodami objął Starosta Piaseczyński Jan Adam Dąbek.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Konstancin