Informacje24 kwietnia 2017, 06:00,

Przebudowa skrzyżowania ul. Armii Krajowej z ul. Chyliczkowską w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Dobra wiadomość dla kierowców. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała wykonawcę wartej ponad 3,5 mln zł przebudowy skrzyżowania ul. Armii Krajowej z ul. Chyliczkowską w Piasecznie.

PRZEBUDOWA SKRZYŻOWANIA UL. ARMII KRAJOWEJ Z UL. CHYLICZKOWSKĄ W PIASECZNIE

Część środków pochodzi z Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych, a prace zgodnie z założeniami do przetargu powinny się skończyć jeszcze w tym roku. Po przebudowie kierowcy jadący od strony Warszawy w końcu będą mieć możliwość skrętu w lewo, w stronę Konstancina. Powstanie też dodatkowy, trzeci pas dla aut wyjeżdżających z ul. Chyliczkowskiej (od strony Piaseczna), która – co ważne – stanie się dwukierunkowa. I to najprawdopodobniej na całym odcinku. – To będzie remont z bonusem – żartuje Ksawery Gut, członek Zarządu Powiatu Piaseczyńskiego, nie ukrywając swojej radości, gdyż wspólnie z władzami gminy od roku zabiegał w GDDKiA, aby rozwiązać piaseczyńskie drogowe węzły gordyjskie.

– To duży krok naprzód – dodaje, i wyjaśnia jednocześnie, że bonusem będzie dla kierowców rozbudowa wylotu ul. Julianowskiej. – GDDKiA chciała w trakcie przebudowy zlikwidować lewoskręt z ul. Chyliczkowskiej w ul. Julianowską, dlatego wspólnie z gminą postanowiliśmy przesunąć tę ulicę o około 150 metrów w stronę Konstancina, co umożliwi nam znaczne poszerzenie wyjazdu w Chyliczkowską – tłumaczy. Gmina wyłożyła 100 tys. zł na przygotowanie niezbędnej dokumentacji, a samą inwestycję, jak już wspomniano, przeprowadzi powiat. Po przebudowie kierowcy wyjeżdżający z ul. Julianowskiej, a także ci, którzy będą chcieli w nią skręcić, zyskają dogodne i bezpieczniejsze wydzielone pasy do skrętu, oddzielone wyspami. Ksawery Gut dodaje na koniec: – Na przebudowie skorzystają nie tyko kierowcy. Wzdłuż ul. Julianowskiej ma powstać chodnik i ciąg pieszo-rowerowy oraz nowa nawierzchnia – na odcinku od ul. Chyliczkowskiej aż do skrzyżowania z ul. Okulickiego w ciągu drogi powiatowej (ul. Przesmyckiego).

Biuro Promocji Powiatu Piaseczyńskiego

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje22 kwietnia 2017, 10:30,

Spływ kajakowy Wisłą z Królewskiego Lasu do Gassów na inaugurację Roku Rzeki Wisły w powiecie piaseczyńskim


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Piaseczyńskie WOPR serdecznie zaprasza na Spływ kajakowy Wisłą z Królewskiego Lasu do Gassów na inaugurację Roku Rzeki Wisły w powiecie piaseczyńskim. Spływ odbędzie się w sobotę 22 kwietnia 2017 r. Ma on na celu integrację środowiska wodniackiego, popularyzację sportów wodnych, promowanie budowy szlaku kajakowego z Królewskiego Lasu do Gassów w ramach realizowanego przez Piaseczyńskie WOPR projektu Łączy nas Wisła.

SPŁYW KAJAKOWY WISŁĄ Z KRÓLEWSKIEGO LASU DO GASSÓW NA INAUGURACJĘ ROKU RZEKI WISŁY W POWIECIE PIASECZYŃSKIM

Trasa spływu obejmować będzie:
- Królewski Las (zbiórka w porcie w Królewskim Lesie, prezentacja Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej z Góry Kalwarii o atrakcjach turystycznych regionu oraz wydarzeniach w ramach Roku Rzeki Wisły w powiecie piaseczyńskim, odprawa bezpieczeństwa)
- Wyspa Rembezy (niezwykła historia wojenna największej wyspy wiślanej w powiecie piaseczyńskim opowiedziana przez Pawła Książka odkrywającego tajemnice tego niezwykłego miejsca)
- Góra Kalwaria (podczas postoju na plaży odbędzie się pokaz ratownictwa w wykonaniu ratowników Piaseczyńskiego WOPR)
- Łachy Brzeskie (kajakarze będą podziwiać piękno nadwiślańskiej przyrody)
- Gassy (tradycyjne ognisko we flisackiej bindudze).

Podczas spływu zostanie wykonane również zdjęcie do wystawy historyczno - fotograficznej Z biegiem Wisły z biegiem lat przygotowywanej przez Piotra Rytko dla Towarzystwa Opieki Nad Zabytkami Oddział Czersk w związku z obchodami Roku Rzeki Wisły.

Spływ będzie zabezpieczony przez ratowników Grupy Interwencyjnej Piaseczyńskiego WOPR przy wykorzystaniu łodzi motorowych. Zbiórka o godz. 12.30 w porcie w Królewskim Lesie, godz. 13.00 rozpoczęcie spływu. Udział płatny - symboliczne 10 zł od osoby (ilość miejsc ograniczona). Transport we własnym zakresie

Informacje i zapisy: Facebook Piaseczyńskie WOPR Grupa Interwencyjna Góra Kalwaria
Email: piaseczynskie.wopr@gmail.com
Tel.: + 48 532 252 515
Spływ jest współfinansowany przez:
Piaseczyńskie WOPR
Starostwo Powiatowe w Piasecznie
Gminę Góra Kalwaria

Organizator: Piaseczyńskie WOPR - Grupa Interwencyjna Góra Kalwaria
Współpraca:
- Kajaki Góra Kalwaria
- Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej w Górze Kalwarii
- Projekt Piaseczyńskiego WOPR Łączy nas Wisła
- TONZ Czersk: Wystawa fotograficzna Z biegiem Wisły z biegiem lat.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie