Informacje13 marca 2007, 00:00,

Przebudowa Puławskiej na granicy Warszawy i Piaseczna


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Paraliż Puławskiej na granicy Warszawy i Piaseczna aż do grudnia. Przynajmniej dziewięć miesięcy w gigantycznych korkach spędzą wszyscy, którzy dojeżdżają Puławską z Piaseczna do Warszawy. We wtorek rozpoczyna się przebudowa ulicy w okolicach hipermarketu Auchan.

Zaczyna się obiecywana od lat inwestycja. Puławska zostanie poszerzona do trzech pasów w każdym kierunku od granic Warszawy do ul. Energetycznej w Piasecznie. Dodatkowo powstanie wiadukt, którym bezkolizyjnie będzie można dojechać do hipermarketu Auchan.

Rozbudowa drogi: Warszawa - Piaseczno
kliknij aby powiększyć

- We wtorek wykonawca wchodzi na plac budowy. Prace zaczną się za kilka dni. Na razie będą prowadzone poza jezdniami. Robotnicy przełożą instalacje podziemne - zapowiada Wojciech Dąbrowski, szef Generalnej Dyrekcji Dróg na Mazowszu. Przyznaje, że prawdziwych kłopotów komunikacyjnych można się spodziewać od kwietnia. - Przez cały czas chcemy utrzymać po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Ale nie łudźmy się, utrudnienia i tak będą ogromne. To przecież będzie plac budowy - dodaje Dąbrowski.

Przez pewien czas zamknięta ma być np. ul. Geodetów, czyli główny dojazd do wciąż rozbudowujących się osiedli w Józefosławiu czy Julianowie. Wtedy ruch będzie poprowadzony objazdem - najprawdopodobniej ul. Energetyczną. Wciąż trwają gorączkowe rozmowy między Generalną Dyrekcją Dróg i wykonawcą o tym, jak zorganizować poszczególne etapy robót.

Na razie jedno jest pewne. Ciężkie miesiące czekają wszystkich, którzy jeżdżą tym odcinkiem Puławskiej. Niestety, innych tras dojazdowych do stolicy jest niewiele. Sąsiednią drogę przez Konstancin-Jeziornę w godzinach szczytu również blokują korki. Dla niektórych rozwiązaniem mogłaby być przesiadka do kolei. Problem w tym, że pociągi podmiejskie z Piaseczna do stolicy jeżdżą dość rzadko. Dodatkowo w Piasecznie nie obowiązuje wspólny bilet na kolej i stołeczną komunikację miejską.

- Wystąpiliśmy już do Kolei Mazowieckich o częstsze kursy do stolicy - mówi burmistrz Piaseczna Józef Zalewski.

W Kolejach Mazowieckich nie wykluczają, że spełnią tę prośbę. - Zobaczymy, czy remont Puławskiej rzeczywiście spowoduje duże utrudnienia. Jeżeli mieszkańcy zechcą przesiąść się do pociągów, to być może będzie ich więcej - zapowiada Grzegorz Kuciński z zarządu spółki. Nie wiadomo jednak, kiedy do Piaseczna można by dojechać ze wspólnym biletem. Niedawno władze Warszawy zapowiadały, że na całą aglomerację zostanie on rozszerzony w połowie roku.

Przebudowa Puławskiej, która potrwa do końca roku, będzie kosztować 55 mln zł. Wykona ją konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Maz., warszawskie Mosty SA oraz Fal-Bruk.

autor informacji: Krzysztof Śmietana
źródło informacji: miasta.gazeta.pl/warszawa
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje13 marca 2007, 00:00,

Konkurs literacki w Auchan Piaseczno - atrakcyjne nagrody


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Auchan Piaseczno organizuje konkurs literacki dla klientów hipermarketu w Piasecznie. Konkurs polega na napisaniu pracy na temat: Moja wymarzona podróż do Francji. Praca powinna składać się z około 30 zdań i oceniany jest przede wszystkim styl Waszej pracy. Prace należy wrzucić do urny znajdującej w sklepie. Przy pracach konkursowych należy podać swoje dane kontaktowe. Przez cały czas konkurs literacki jest nagłaśniany przez konferansjerkę. Dodatkowe i bardziej szczegółowe informacje na temat konkursu możecie uzyskać w Punkcie Obsługi Klienta w sklepie Auchan Piaseczno.

Konkurs literacki w Auchan Piaseczno

Konkurs trwa od piątku do poniedziałku, a we wtorek oceniane są otrzymane prace. Nagroda w konkursie organizowanym przez Auchan Piaseczno, to dwuosobowe przeloty do Lille we Francji wraz z hotelem. Pierwsze 2 wyloty do Lille były już w zeszłym tygodniu. Teraz przewidziane są następne 3 wyloty dla zwycięzców.

Nie trać czasu! Bierz w rękę kartkę oraz długopis i opisz swoją wymarzoną podróż do Francji. Czekają na Ciebie w Auchan Piaseczno atrakcyjne nagrody! Przeżyj swoją magiczną podróż do Północnej Francji i zakochaj się w Lille od pierwszego spojrzenia!

Trochę informacji o mieście Lille we Francji, do którego polecą zwycięzcy konkursu literackiego w Auchan Piaseczno. Lille to miasto i gmina w północnej Francji, w regionie Nord-Pas-de-Calais, w departamencie Nord. Główne miasto historycznej krainy Flandrii.

Lille zawdzięcza swój dobrobyt i swoją renomę handlowi włókienniczemu. Jego historia sięga VIII wieku, kiedy miasto było sukcesywnie burgundzkie, następnie przyłączone do Holandii pod panowaniem hiszpańskim, aby w końcu stać się ostatecznie miastem francuskim w 1667 roku. Liczne budowle świadczą jeszcze dzisiaj o bogatej przeszłości Lille: Pałac Rihour, dawna siedziba Księcia Burgundii, Hospice de Comtesse (dzisiaj muzeum), Stara Bursa, klejnot architektury flamandzkiej z XVII wieku, Brama Gand, Brama Roubaix, i Brama Paryża, przez którą Ludwik XIV wjechał triumfalnie do Lille. Cytadela, Rynek Główny, Opera, Muzeum Sztuk Pięknych – pierwsze muzeum na prowincji francuskiej – są to miejsca, które bez wątpienia należy zobaczyć, nie licząc wieży Beffroi przy Ratuszu, która oferuje wspaniały widok na miasto i okolice na wysokości 106 metrów. Nie możemy również zapomnieć o Muzeum Charles de Gaule, które mieści się w jego rodzinnym domu w sercu Starego Miasta (Vieux Lille) na ulicy Princesse. W niedzielę rano warto zajrzeć na legendarny targ Marché de Wazemes, a także na targ na Placu Concert.

Mieszkańcy Północy mają opinię lubiących świętowanie! To właśnie, dlatego Lille organizuje, co roku w pierwszy weekend września największą braderie (jarmark) w Europie, gdzie na przemian mieszają się handlarze starzyzną, animacje muzyczne, gigantyczne tarasy, na których możemy degustować tradycyjne mule z frytkami. Lille jest również znane ze swojego życia nocnego: znane są bary na Starym Mieście (Vieux Lille), dyskoteki na ulicy Masséna, niezapominając o kabaretach ze spektaklami, o Zenith (sala koncertowa) gdzie odbywają się występy artystów i grup muzycznych. Oferta jest zróżnicowana i szaleństwo gwarantowane…

Lille jest miastem tradycji handlowych, które w przyszłości zajmą miejsce pomiędzy dużymi metropoliami europejskimi w dziedzinie marketingu, usług, bankowości i ubezpieczeń. Jest to również siedziba największych przedsiębiorstw takich jak : Auchan, LeRoy-Merlin, Décathlon, Norauto, Les levures Lesaffre, Groupe Roquette, Holder, Bonduelle, Renault, PSA, Toyota, mais aussi La Redoute, Les 3 Suisses, Quelle, Promod, Kiabi, Jules, Deviane. Miasto zawdzięcza swój sukces wspaniałemu położeniu geograficznemu i wzorowej dostępności na skrzyżowaniu dużych metropolii Północnej Europy poprzez linie TGV, która łączy miasto z centrum Paryża w 50 minut, z centrum Londynu w 1 godzinę i 20 minut i Brukselę w 30 minut.

Tania linia lotnicza Centralwings pomiędzy Warszawą a Lille

Więcej informacji o Lille znajdziecie na stronie tanich linii lotniczych Centralwings pomiędzy Warszawą a Lille: www.flying-to-lille.com. Zapraszamy na ich stronę, która przybliży atrakcje oraz zabytki Lille. Osobom zainteresowanym Lille pod kątem turystycznym polecamy również stronę www.lilletourisme.com/uk.

Zapraszamy do odkrywania Lille, miasta w północnej Francji, z którego bardzo blisko do Brukseli i do Brugii. Teraz możesz polecieć do Lille razem z Auchan Piaseczno!
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński
Tematy:

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie