Informacje27 maja 2010, 00:00,

Przebudowa Placu Piłsudskiego - zmiana organizacji ruchu

Przebudowa Placu Piłsudskiego, nastąpi zmiana organizacji ruchu w centrum Piaseczna. W poniedziałek 7 czerwca 2010 roku, rozpocznie się drugi etap przebudowy placu Piłsudskiego w Piasecznie. Od tego dnia, aż do 31 sierpnia 2010 roku zamknięta będzie dla ruchu ul. Kościuszki, na odcinku od Jana Pawła II do ul. Kościelnej.

Proponowany objazd dla ruchu od strony Warszawy:

Przebudowa Placu Piłsudskiego - zmiana organizacji ruchu w centrum Piaseczna

Wariant I (mała pętla) Jadąc ul. Puławską w kierunku centrum należy skręcić na światłach w prawo w ul. Jana Pawła II a następnie na kolejnych światłach w lewo w ul. Wojska Polskiego. Z ul. Wojska Polskiego aby dojechać do centrum można skręcić w ul. Nadarzyńską a następnie w ul. Sierakowskiego. Z ul. Sierakowskiego skręcić będzie można w lewo obok budynku Urzędu Miasta dojeżdżając do ul. Kościuszki (zlikwidowany zostanie dotychczasowy zakaz skrętu w lewo).
Wariant II (duża pętla) Trasa objazdu prowadzi ulicą Wojska Polskiego, Gerbera, Kilińskiego, Sierakowskiego.
Sąd rejonowy i komenda policji Dojazd możliwy będzie od strony ul. Jana Pawła II ulicą Kościelną, która zmieni się w ulicę dwukierunkową. Ulica będzie ślepa i nie będzie możliwości skrętu z niej w ul. Kościuszki.
Parkowanie Na ulicy Kościuszki od placu Piłsudskiego do ul. Nadarzyńskiej będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania i postoju na jezdni, z możliwością parkowania równoległego do krawędzi jezdni na zatokach postojowych.
Autobusy Na czas remontu pl. Piłsudskiego autobus 727 oraz autobusy prywatnych przewoźników z ul. Puławskiej skręcać będą w ul. Jana Pawła II, następnie w Wojska Polskiego, dalej zgodnie z obowiązującą trasą. Zlikwidowane zostaną przystanki przy ul. Kościuszki i ul. Sienkiewicza, zastępczo uruchomiony zostanie przystanek na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II z ul. Wojska Polskiego oraz na ul. Wojska Polskiego na wysokości siedziby Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.
autor/źródło: Małgorzata Idaczek - Biuro Promocji i Informacji Miasta i Gminy Piaseczno

Informacje27 maja 2010, 00:00,

Koncert QUIET MONKS w BOWLING CLUB PIASECZNO

Bowling Club Piaseczno serdecznie zaprasza mieszkańców na koncert duetu gitarowego Quiet Monks, który odbędzie się w najbliższy piątek 28 maja 2010 roku o godzinie 19.00 w Bowling Club. Rezerwacje i informacje dostępne pod numerem telefonu: 222 111 776, oraz na miejscu w klubie przy ul. Kniaziewicza 45 lokal 22 w Piasecznie. Zapraszamy.

Zespół Quiet Monks: Krzysztof Wroński, Krzysztof Nowicki

Zespół Quiet Monks tworzy dwóch zagorzałych wyznawców gitarowych dźwięków: Krzysztof Wroński (gitara, vocal) oraz Krzysztof Nowicki (gitara). Duet gitarowy, powstał w 2003 roku. Założycielem jest Krzysztof Wroński, który po rozwiązaniu zespołu COUNTRY ROAD, spotkał na swojej drodze Krzysztofa Nowickiego, młodego, interesującego gitarzystę, spełniającego wszystkie warunki potrzebne do stworzenia sprawnego duetu gitarowego. Muzyka, którą grają to swoista kompilacja bluesa, rocka, jazzu a nawet muzyki funk. Charakterystyczny sposób grania na gitarach akustycznych, pozwala im zagrać właściwie każdy utwór tak, że odbiorcy nie brakuje obecności sekcji rytmicznej. Przestrajając eksperymentalnie gitary uzyskują nawet ciężkie, heavy metalowe brzmienia wykonując utwory hard rockowych zespołów, czy też grając własne utwory utrzymane w niemal metalowych konwencjach. Szorstki wokal, drapieżne solówki harmonijki ustnej, perfekcyjne riffy gitarowe powodują, że koncerty duetu QUIET MONKS na długo zapadają w pamięć, i pozostawiają niezatarte wrażenie. Krótko mówiąc : mocne, męskie granie! Z próbką muzyki i śpiewu Krzysztofa Wrońskiego, możecie zapoznać się na stronie internetowej: myspace.com/krzysztofwronski
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno