Informacje10 lutego 2007, 00:00,

Prywatny serwis powiatu piaseczyńskiego

Właśnie piszemy pierwszą aktualność w nowo powstającym prywatnym serwisie informacyjnym powiat-piaseczyński.info, aby przetestować funkcjonalność i poprawność działania systemu aktualności, oraz komentarzy. Jeszcze wiele pracy przed nami, ale grunt to konsekwentnie i wytrwale dążyć do określonego celu. Pisząc pierwszy news, chcielibyśmy wspomnieć, że grafika którą oglądacie i style CSS zostały przygotowane przez naszego przyjaciela Tomasza Brzezińskiego. Wielkie podziękowania. Oczywiście, jeszcze nie raz mu podziękujemy, ale nie sposób wspomnieć o jego ciężkiej pracy przy współtworzeniu tego serwisu.

Obecnie kończymy pracę nad systemem informacji z powiatu piaseczyńskiego + komentarze. Prosimy o zgłaszanie nam (komentując tą informację) wszystkich znalezionych usterek i innych nietypowych zachowań serwisu.
autor/źródło: Marcin Borkowski - pierwszy wpis w serwisie Powiat piaseczyński
Tematy:

Informacje10 lutego 2007, 00:00,

Piaseczno - ulica Puławska ma być szersza

Wkrótce ma zostać wybrana firma, która poszerzy ul. Puławską od granicy Warszawy do ul. Energetycznej w Piasecznie. Do inwestycji dołoży się Auchan i centrum Fashion House. Ulica Puławska zaraz za granicami Warszawy zwęża się dziś do dwóch pasów. Co wieczór w korku stoi tu długi sznur samochodów - to mieszkańcy błyskawicznie rozbudowującego się Piaseczna i Józefosławia wracają z pracy. Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, w tym roku korki się zmniejszą, bo po wielu latach obietnic wreszcie ma się zacząć poszerzanie Puławskiej. Na razie trzeci pas ruchu ma przybyć na jezdniach w obie strony na liczącym blisko 2 km odcinku od granicy z Warszawą do ul. Energetycznej. Nad jezdnią prowadzącą w stronę Warszawy ma też powstać estakada prowadząca do hipermarketów Auchan i Leroy Merlin. Dzięki temu zniknie sygnalizacja świetlna na wysokości tych sklepów.

Do poszerzania Puławskiej dołożą się dwaj najwięksi "sprawcy" korków - piaseczyński Auchan (da 15 mln zł) oraz centrum wyprzedażowe Fashion House (ok. 3 mln zł). GDDKiA planuje, że prace zaczną się na wiosnę. Wtedy korki osiągną apogeum, bo Puławską trzeba będzie najpierw zwęzić. Inwestycja ma być gotowa do końca roku. W tym roku przy tym odcinku Puławskiej zacznie się budowa jeszcze jednego obiektu, do którego będzie dojeżdżać wielu ludzi: u zbiegu ul. Energetycznej i Puławskiej, naprzeciwko Fashion House, powstanie siedziba piaseczyńskiego urzędu skarbowego. Budynek ma być gotowy w 2009 r.

Autor informacji: Michał Wojtczuk
¬ródło informacji: PDF