Informacje4 sierpnia 2011, 00:00,

Prostszy i bardziej przejrzysty cennik ZTM Warszawa


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Nowa taryfa biletowa, która wchodzi w życie 16 sierpnia, będzie prostsza i czytelniejsza. W nowym cenniku będzie mniej rodzajów biletów. Wycofane zostaną te, które cieszą się obecnie bardzo małym zainteresowaniem. W nowej taryfie nie będzie biletów: międzyszczytowych, 90-minutowych, 7-dniowych, 14-dniowych, 30-dniowych imiennych na jedną linię.

Powodem ich wycofania jest bardzo małe zainteresowanie. Dla przykładu - średnia miesięczna sprzedaż biletu 7-dniowego, który kosztuje 32 zł (ważny tylko w 1. strefie) lub 48 zł (w obu strefach) to ok. 34 tys. sztuk, co stanowi zaledwie ok. 0,4 proc. wszystkich sprzedawanych biletów. Ale trzeba przyznać, że to i tak „dobry” wynik w porównaniu z pozostałymi wycofywanymi biletami.

Bilety 14-dniowe, wprowadzone jako alternatywa dla pasażerów, którzy nie chcieli wyrabiać spersonalizowanych kart miejskich cieszą się jeszcze mniejszym zainteresowaniem. ZTM sprzedaje ich ok. 9,7 tys. sztuk miesięcznie (0,12 proc.). Sprzedaż biletów międzyszczytowych to zaledwie ok. 8 tys. sztuk miesięcznie (0,1 proc.). „Rekordzistą” spośród biletów wycofywanych z nowej taryfy jest bilet 90-minutowy. Miesięcznie ZTM sprzedaje zaledwie ok. 5 tys. sztuk, co stanowi ok. 0,06 proc. wszystkich sprzedanych biletów.

Dla porównania – wszystkich biletów miesięcznie sprzedaje się ok. 8,2 mln sztuk. Ok. 3,9 mln sztuk to bilety 20-minutowe, czyli ponad 47,5 proc. wszystkich sprzedanych biletów.

Zgodnie z przepisami taryfowymi, nieskasowane bilety międzyszczytowe, będzie można zwracać w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM przez 6 miesięcy od dnia wprowadzenia w życie nowej taryfy. Pozostałe bilety spośród tych wycofywanych, które zostaną skasowane lub aktywowane przed 16 sierpnia zachowają ważność do końca.
autor/źródło: Konrad Klimczak - Zespół Prasowy Zarządu Transportu Miejskiego
Tematy:

Napisz komentarz

Informacje4 sierpnia 2011, 00:00,

Stwórz strategię rozwoju Ośrodka Kultury Góra Kalwaria


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii przymierza się do napisania wspólnie z mieszkańcami Góry swojej strategii rozwoju. Prace przygotowawcze już trwają, przy tej okazji Państwa spotkaliśmy - na dniach Góry bądź na targu. Pragniemy zaprosić Państwa do włączenia się w kolejne działania! Najbliższe spotkanie odbędzie się 8 sierpnia 2011 roku, w poniedziałek o godz. 17.00 w Ośrodku Kultury. Dla porządku jeszcze kilka informacji o przedsięwzięciu, do którego Państwa zapraszamy: Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii – oprócz podobnych instytucji w Nadarzynie i Milanówku – bierze udział w projekcie Zoom na domy kultury. Strategie rozwoju, realizowanym przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” ze środków Fundacji im. S. Batorego.

Celem projektu jest stworzenie strategii rozwoju Ośrodka Kultury, ale co bardzo ważne przy jak największym udziale mieszkańców miasta i gminy. Strategia powstaje w toku warsztatów, na które zaproszeni są wszyscy zainteresowani (pierwsze odbyły się 20 czerwca oraz 1 i 2 lipca), kolejne spotkania i warszaty będą odbywały się aż do końca listopada! Można dołączyć się w dowolnym momencie, choć oczywiście im wcześniej tym lepiej. W chwili obecnej, w grupie która uformowała się do tej pory, prowadzona jest diagnoza lokalna. Chodzi o to, by planując przyszłość OK nie bazować tylko na tym, co sądzą pracownicy samego Ośrodka Kultury oraz Urzędu Miasta, ale by jak najwięcej usłyszeć od samych mieszkańców o ich potrzebach i oczekiwaniach. W ramach diagnozy odbyła się już akcja na targu, w ciągu kolejnych tygodni będą kolejne działania badawcze. Ich wymyślanie dopiero trwa, zapraszamy więc do ich współtworzenia! Nad realizacją diagnozy lokalnej czuwa Marta Olejnik, socjolożka z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, specjalistka od partycypacyjnych i animacyjnych metod badań społecznych.

Po przeprowadzeniu diagnozy lokalnej i jej podsumowaniu rozpocznie się intensywna praca nad tworzeniem strategii. Dołożymy starań, by praca ta była ciekawa i twórcza. Warsztaty będzie prowadziła doświadczona animatorka, Karolina Pluta, od lat związana z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych "ę", ale też była pracowniczka domu kultury w £omiankach, a więc osoba dobrze znająca realia domu kultury w niewielkim mieście. Na koniec, na przełomie listopada i grudnia, strategia będzie omawiana z burmistrzem i radą miasta. Ostatecznie planowane jest, że strategia zostanie przyjęta uchwałą przez radę i dołączona do strategicznego dokumentu jakim jest Lokalny Plan Rewitalizacji.

Bardzo serdecznie zapraszamy do współtworzenia Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii! Prosimy też rozsyłać to zaproszenie do mieszkańców Góry Kalwarii i okolicy - pragniemy by jak najwięcej osób zadecydowało o planach na przyszłość Ośrodka Kultury. Do zobaczenia.
autor/źródło: Marta Olejnik - Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" www.e.org.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie