Informacje27 września 2007, 00:00,

Prośba o pomoc na rzecz świetlicy w Jaroszowej Woli

Maria Tyborowska Radna Gminy Prażmów wystosowała apel z prośbą o pomoc dla dzieci korzystających ze świetlicy w Jaroszowej Woli (Gmina Prażmów). Tydzień temu w świetlicy w Jaroszowej Woli dokonano kradzieży 3 komputerów, drukarki, magnetofonu i innych rzeczy. Do tej świetlicy przychodzą dzieci naprawdę w trudnej sytuacji i potrzebujące pomocy. Komputery były darem Banku Spółdzielczego.

Jeżeli ktoś z Was ma niepotrzebny sprzęt, zabawki i inne rzeczy w domu lub firmie, nie wiecie co z nimi zrobić? - możecie przekazać je tym dzieciom. Prośba kierowana jest do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie tej świetlicy. Każda pomoc nawet najmniejsza przyniesie radość tym dzieciom. Osoby zainteresowane przekazaniem rzeczy na rzecz świetlicy w Jaroszowej Woli proszone są o kontakt z opiekunem świetlicy pod numerem telefonu: 0696 224 163

Jaroszowa Wola to wieś położona na terenie powiatu piaseczyńskiego, w gminie Prażmów. Zobacz Jaroszową Wolę na mapie targeo: link
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Prażmów

Polecane dla Ciebie

Informacje27 września 2007, 00:00,

Wmurowanie kamienia węgielnego pod oczyszczalnię

W środę, 26 września 2007 roku, symbolicznym aktem wmurowania kamienia węgielnego pod oczyszczalnię podkreślono początek prac związanych z rozbudową miejskiej oczyszczalni ścieków w Piasecznie. Inwestycja ta stanowi największe zadanie spośród całego Projektu: Program gospodarki wodno - ściekowej w Piasecznie, realizowanego przez Gminę Piaseczno.

Piaseczno, będąc beneficjentem Funduszu Spójności, doskonale wykorzystuje szansę rozwoju, jaką daje przynależność Polski do struktur europejskich. Wagę realizacji całego Projektu podkreślali w przemówieniach m.in. Pani Grażyna Hadjiraftis Dyrektor Departamentu Instrumentów Finansowych w Ministerstwie Środowiska, Pani Wiesława Ryciak Ekspert w Departamencie Realizacji Przedsięwzięć Funduszu Spójności, Koordynator Projektu z NFOŚiGW oraz Pan Grzegorz Kostrzewa Zorbas Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego i Przewodniczący Komisji Strategii Rozwoju Regionalnego i Zagospodarowania.

Podpisania aktu erekcyjnego dokonali obecni na uroczystości przedstawiciele: Ministerstwa Środowiska Pani Grażyna Hadjiraftis, Dyrektor Departamentu Instrumentów Finansowych; samorządu wojewódzkiego Pan Grzegorz Kostrzewa-Zorbas, Radny Sejmiku Wojewódzkiego; samorządu powiatowego Pan Daniel Putkiewicz, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Piaseczyńskiego, samorządu gminnego Pani Dorota Wysocka-Jońska, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Piasecznie oraz Pan Józef Zalewski, Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno; wykonawcy Pan Paweł Kujawa, dyrektor ds. technicznych; Inżyniera Kontraktu Pan Mieczysław Iciachowski, prezes Safege S.A. oraz kościoła ksiądz Daniel Malinowski. Następnie dokonano poświęcenia aktu, po czym wmurowano go w fundament obiektu oczyszczalni. Po zakończonej części oficjalnej grupa zainteresowanych udała się na tereny budowy pozostałych zadań inwestycyjnych, realizowanych w ramach Projektu.

Przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Piasecznie to największe zadanie spośród całego Projektu, szacowanego na ponad 360 mln złotych. Przełomowa, największa w historii gminy inwestycja, obejmująca znaczny jej obszar, wpłynie na podniesienie standardu życia mieszkańców oraz poprawienie stanu środowiska naturalnego. W ramach Projektu wybudowanych zostanie ok. 130 km sieci kanalizacyjnej z ponad 4000 przyłączy. Ten skok cywilizacyjny możliwy jest dzięki wspólnemu finansowemu zaangażowaniu gminy Piaseczno oraz Unii Europejskiej.

Zakończenie prac na terenie oczyszczalni przewidziane jest na koniec 2008 roku, zaś całego Projektu na koniec 2009 roku. Już za dwa lata mieszkańcy powinni odczuć poprawę komfortu życia. Polepszy się stan czystości rzeki Jeziorki. Realizacja Projektu zwiększy też atrakcyjność Piaseczna, zwłaszcza z punktu widzenia przyszłych inwestorów branży budownictwa, usług i turystyki.

Więcej informacji o projekcie gospodarki wodno-ściekowej w Piasecznie uzyskają Państwo w serwisie informacyjnym www.fs.piaseczno.eu oraz pod numerami tel. 022 70 17 656, 022 70 17 663. Projekt ten, współfinansowany przez Unię Europejską, przyczynia się do zmniejszania różnic społeczno-gospodarczych między obywatelami Unii.
autor/źródło: Małgorzata Idaczek - Biuro Promocji i Informacji Miasta i Gminy Piaseczno