Informacje31 marca 2007, 00:00,

Propagować bezpieczeństwo - Państwowa Straż Pożarna


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W piątek, 23 marca 2007 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, która znajduje się w Piasecznie przy ulicy Staszica, odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej - "Młodzież zapobiega pożarom". Zwycięzcy będą reprezentowali powiat podczas etapu wojewódzkiego.

W komendzie gwar i mnóstwo młodzieży niecierpliwie oczekującej na werdykt jury. Pod samymi drzwiami komisji ostatni uczestnicy turnieju, którzy wzajemnie się przepytują i w pośpiechu nerwowo przeglądają notatki. - Jury nie może wyłonić zwycięzców i będzie dogrywka - dowiadujemy się od jednego z rodziców, którzy licznie przybyli dopingować swoje dzieci. W eliminacjach udział wzięli uczniowie z czterech gmin powiatu (Lesznowola, Góra Kalwaria, Piaseczno i Prażmów). Młodzież rywalizowała w dwóch kategoriach wiekowych - gimnazja i szkoły podstawowe.

Dzieci musiały znać nie tylko sposoby gaszenia pożarów oraz sprzęt pożarniczy, lecz także stopnic strażackie oraz ich oznaczenia, które sprawiały najwięcej kłopotów. Zwycięzcami turnieju zostali: Zygmunt Drużyński ze szkoły podstawowej w Lesznowoli oraz Katarzyna Grzelec z gimnazjum, które znajduje się w tej samej miejscowości. Laureaci konkursu będą reprezentowali powiat podczas kolejnego etapu ogólnopolskiego turnieju.

Nagrody ufundowane przez starostę wręczali komendant mł. bryg. Leszek Szczęśniak oraz wiceprezes powiatowego zarządu straży Grzegorz Szewczyk. - Myślę, że zwycięzcy godnie zaprezentują się na szczeblu wojewódzkim. Serdecznie dziękuję także wszystkim opiekunom, którzy przygotowywali młodzież do konkursu i życzę kolejnych sukcesów wszystkim uczestnikom - mówił komendant. - Mam nadzieję, że w przyszłości wszystkie gminy powiatu wezmą udział w turnieju i razem będziemy mogli propagować wiedzę pożarniczą - dodał Grzegorz Szewczyk. - Proszę pamiętać, że wśród tej młodzieży być może znajdują się przyszli strażacy żartował komendant Leszek Szczęśniak.

Miejmy nadzieję, że turniej z roku na rok będzie wywoływał coraz większe zainteresowanie i będzie wpływał na zwiększenie bezpieczeństwa oraz świadomości mieszkańców. Dzieci od najmłodszych lat powinny wiedzieć nie tylko jak należy postępować podczas pożaru, lecz także jak zachować niezbędną ostrożność, by do niego nie dopuścić.

źródło artykułu: gazeta Kurier Południowy (numer 12, 30 marca - 5 kwietnia 2007)
autor/źródło: Seweryn Pytko (pozycjonowanie stron) - redaktor serwisu powiat piaseczyński
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje3 kwietnia 2007, 00:00,

Mecz: KS Norgips Piaseczno - Prokom Trefl Sopot II


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Dobrym rezultatem zakończył się pojedynek z zespołem Prokomu Trefla Sopot II. Po świetnej grze w pierwszej połowie Piaseczno zrewanżowało się rywalowi znad morza i wygrało 77:65. K.S. NORGIPS Piaseczno vs. PROKOM TREFL Sopot II (77:65). Gratulujemy koszykarzom Piaseczna!

Logo Klub Sportowy Piaseczno

Udało się zrewanżować za bolesną klęskę w poprzednim pojedynku w Sopocie, kiedy to zawodnicy Prokom Trefl Sopot II na swoim boisku dali popis świetnej gry i wygrali przytłaczającą różnicą 42 punktów (102:60). Osoby zainteresowane dość szczegółowym opisem całej gry obu zespołów zapraszamy na stronę: www.kspiaseczno.e-basket.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie