Informacje9 lutego 2009, 00:00,

Promocja Zawodowa Dziewcząt z rodzin popegeerowskich

Realizujemy projekt Promocja Zawodowa Dziewcząt, skierowanego do młodych osób w wieku 18-25 lat, pochodzących z rodzin popegeerowskich, chcących związać swoją przyszłość zawodową z Warszawą. Chcemy dotrzeć do jak największej ilości młodych osób, które mogą wziąć udział w projekcie i skorzystać z nadarzające możliwości. Celem projektu Promocja Zawodowa Dziewcząt, realizowanego w Bursie Promocji Zawodowej Przystań na Skarpie, jest stworzenie warunków do samodzielnego poruszania się po warszawskim rynku pracy dla młodych kobiet - uczestniczek projektu. Projekt, poprzez swoje założenia i warunki - daje możliwość wyrównywania szans w dostępie do zatrudnienia w Warszawie dla osób ze wszystkich polskich województw.

W ramach projektu wyodrębniamy następujące etapy: adaptacja do warunków dużego miasta, integracja społeczna, aktywizacja zawodowa, analiza rynku pracy, świadome zatrudnienie, usamodzielnienie, dalszy kontakt z Bursą Promocji zawodowej i wsparcie ze strony Caritas AW. Kadra Projektu Bursa promocji Zawodowej Przystań na Skarpie, to profesjonalny zespół doradców, psychologów, pedagogów pomocny w każdej trudnej sytuacji, otwarty na problemy uczestniczek i niestrudzenie poszukujący sposobów ich rozwiązań. Kadra to także osoby, które z uporem dbają o przestrzeganie regulaminu BURSY, o wzajemne relacje osób w Projekcie, o zwyczajną niezwyczajną codzienność.

Uczestniczkom projektu Promocja Zawodowa Dziewcząt zapewniamy:
- zamieszkanie (przez 2 pierwsze miesiące bezpłatnie, 3 miesiąc odpłatnie - kwota symboliczna 50,00 zł, każdy następny po 100,00 zł) w Bursie Promocji Zawodowej - Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 62,
- całkowicie bezpłatne wyżywienie,
- bilet komunikacji miejskiej na pierwszy miesiąc pobytu,
- dostęp do pracowni komputerowej,
- opiekę i indywidualne wsparcie personelu bursy: koordynator projektu/kierownik bursy, doradca zawodowy/coach oraz zespól doświadczonych pedagogów),
- warsztaty i indywidualne konsultacje z zakresu aktywizacji zawodowej (samopoznanie - identyfikacja dominującego typu osobowości zawodowej, asertywność, rynek pracy, dokumenty aplikacyjne, rozmowa kwalifikacyjna),
- oferty pracy z warszawskiego rynku pracy.

Warunki uczestnictwa w projekcie Promocja Zawodowa Dziewcząt:
- udokumentowane pochodzenie z rodziny, w której 1 osoba min. 3 lata pracowała w Państwowym Gospodarstwie Rolnym (rodzice, dziadkowie),
- dochód netto na jedna osobę w rodzinie nie przekracza 893,00 zł.,
- wiek 18-25 lat,
- stan wolny,
- chęć podjęcia pracy w Warszawie.

Trwa nabór osób do projektu PROMOCJA ZAWODOWA DZIEWCZ¡T realizowanego przez Caritas Archidiecezji Warszawskiej we współpracy z Agencją Nieruchomości Rolnych. Rozpoczęła się edycja zimowa luty 2009. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt i zgłoszenia do końca lutego. Ilość miejsc w projekcie ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń! Uczestnictwo w projekcie trwa ok. 6 miesięcy. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt: Kadra Projektu Bursa promocji Zawodowej Przystań na Skarpie, Tel. 022 826 09 13 lub 022 635 74 04 w. 255, 256 lub 0604 641 484, e-mail: bursa@caritas.pl Pobierz: wniosek (.doc). Więcej informacji na stronie: www.bursa.caritas.pl
autor/źródło: Małgorzata Urbańska - Bursa Promocji Zawodowej Przystań na Skarpie

Informacje10 lutego 2009, 00:00,

PODRÓż DO AZJI wystawa fotografii Stanisława Olędzkiego

Muzeum Regionalne Piaseczno serdecznie zaprasza na wystawę fotografii Stanisława Olędzkiego: PODRÓż DO AZJI. Wernisaż wystawy odbędzie się 13 lutego 2009 roku o godzinie 19:00 w piaseczyńskim Muzeum Regionalnym. Wystawa potrwa od 14 lutego do 1 marca 2009 roku. Muzeum Regionalne znajduje się na Pl. Piłsudskiego 10 w Piasecznie. Zapraszamy na wystawę do piaseczyńskiego Muzeum!

PODRÓż DO AZJI WYSTAWA FOTOGRAFII STANIS£AWA OLęDZKIEGO

Stanisław Olędzki to student Etnologii i Antropologii Kulturowej na Uniwersytecie Warszawskim. Choć na studiach bada warszawską Pragę, w tym "małą Azję" czyli stadion X-lecia, zapragnął poczuć smaki orientu w rzeczywistości. Odbył dwie wyprawy do Azji. W 2007 roku pierwszy raz odwiedził Indie skąd przez Nepal, Tybet i Chiny dotarł do Wietnamu, a następnie Kambodżę i Tajlandię z której powrócił do Indii. W rok później przemierzając takie kraje jak m.in. Turcja , Iran i Pakistan ponownie znalazł się w Indiach. Zdjęcia prezentowane na wystawie Podróż do Azji, są fotograficzną dokumentacją jego pierwszej podróży. Zobacz wystawę fotografii Stanisława Olędzkiego w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno