Informacje4 marca 2018, 15:30,

Promocja monografii o Janie Sokołowskim w Kolonii Artystycznej


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


4 marca 2018 roku o godz. 16.30 zapraszamy na spotkanie autorskie z Mirą Walczykowską, na którym zaprezentowana zostanie postać artysty Jana Seweryna Sokołowskiego i dzieje pisania monografii przez prawie 10 lat. Miejsce: Kolonia Artystyczna w Zalesiu Dolnym ul. Dębowa 3.

PROMOCJA MONOGRAFII O JANIE SOKOŁOWSKIM W KOLONII ARTYSTYCZNEJ

Jedna z recenzji publikacji: (…) Autorka kolejno omawia malarstwo sztalugowe Sokołowskiego oraz – przede wszystkim – jego prace monumentalne, stanowiące najważniejszą część jego spuścizny. Należą do nich popularne i powszechnie znane prace, takie jak dekoracja modnej niegdyś zakopiańskiej kawiarni, hotelu Trzaski czy budynku Watry. Po wojnie Sokołowski pracował przy dekoracji odbudowywanej Starówki i Mariensztatu. Wspólnie z Z. Czarnocką-Kowalską wykonali wiele dekoracji ściennych w publicznych budynkach warszawskich. Dekoracje ścienne, nie tylko Sokołowskiego, licznie realizowane w Warszawie w latach 50., na ogół nie objęte ochroną i nie cenione, obecnie niszczeją i znikają. Tym ważniejsza jest dokumentacja, opracowanie i publikacja. Niniejsze opracowanie znakomicie wypełnia to zadanie. Przynosi starannie wykonany katalog dzieł Jan Sokołowskiego oraz cenny aneks dokumentacyjny w postaci wywiadów z Jackiem Sempolińskim, Jerzym Staniszkisem i synem artysty. Publikacja będzie istotnym wkładem w poznanie badawczo zaniedbanej, często ginącej sztuki polskiej połowy XX wieku. - Prof. dr Maria Poprzęcka, Instytut Historii Sztuki UW, Warszawa 21.01.2008

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje4 marca 2018, 11:00,

Tropem Wilczym Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

4 marca 2018 roku zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w biegu honorowym (bez mierzenia czasu i klasyfikowania zawodników) pn.: TROPEM WILCZYM. BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH. Bieg organizuje OSIR Góra Kalwaria oraz Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii przy współorganizacji Fundacji Wolność i Demokracja oraz Stowarzyszeniu Rodzin Polska i Tożsamość.

TROPEM WILCZYM BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH W GÓRZE KALWARII

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Bieg na dystansie 1963m - odwołanie do roku w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek – odbędzie się w Górze Kalwarii 4 marca o godz.:12.00. Zapisy telefonicznie pod numerem : 227274861. Ilość miejsc ograniczona! Nie ma opłaty startowej. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale i koszulki. Po biegu spotkanie z historykiem Leszkiem Żebrowskim (ekspertem zajmującym się Żołnierzami Wyklętymi) w Ośrodku Kultury. W zeszłym roku w Polsce i za granicą w prawie 300 miejscowościach w biegach :TROPEM WILCZYM. BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH. wzięło udział ponad 60 tysięcy uczestników.

TROPEM WILCZYM BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH W GÓRZE KALWARII

Regulamin biegu Tropem Wilczym Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych (PDF)
Oświadczenie biegu poniżej 18 lat (PDF)
Oświadczenie uczestnika biegu (PDF)

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie