Informacje8 marca 2013, 00:00,

Promocja książki Tutto bene w Zalesiu Dolnym

Galeria sztuki KOLONIA ARTYSTYCZNA zaprasza mieszkańców na promocję książki TUTTO BENE, która odbędzie się w najbliższą niedzielę 10 marca 2013 roku w godz. 16.00-19.00. W programie spotkanie z Manulą Kalicką i bohaterami Tutto bene. Zapraszam do Kolonii Artystycznej, do willi Jastrzębiec przy ul Dębowej 3 w Zalesiu Dolnym.

PROMOCJA KSI¡żKI TUTTO BENE W ZALESIU DOLNYM

Tutto bene to gęsta kryminalna intryga, półświatek ukraińskiej imigracji i smak włoskiej kuchni. W "Tutto bene" - modnej warszawskiej restauracji - klient je dobrą kolację, płaci, zostawia napiwek, a na odchodnym strzela do kelnerki. Kilka dni później ginie kucharz. Pojawia się, a w zasadzie znika, dziecko postrzelonej kelnerki. Wszystko się komplikuje... A przecież, jak mówi jeden z bohaterów: "powinno być tak proste, jak to tylko możliwe, ale nie prostsze". Sprawę próbuję rozwiązać komisarz Górzyański, a Grzegorz i Zosia, pracownicy restauracji, dzielnie mu w tym pomagają. Tandem kucharzy Kalicka-Zawadzki przyrządził smakowity kryminał, pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji, napięcia, z zakończeniem, które zaskakuje, podobnie jak przepiórka w suflecie.

Manula Kalicka - autorka bestsellerowych powieści m.in. "Tata, one i ja", "Wojny, Rembrandta i dziewczyny z kabaretu", dziennikarka współpracująca z tygodnikiem "Polityka".
Zbigniew Zawadzki - biochemik, wydawca, agent literacki, tłumacz.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje8 marca 2013, 00:00,

Mobilna Poradnia Kardiologiczna Kardiofon w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno

Informujemy, że 9 marca 2013 roku Mobilna Poradnia Kardiologiczna Kardiofon zawita do Centrum Handlowego Auchan. Zapraszamy wszystkich chętnych do skorzystania z bezpłatnych badań serca oraz specjalistycznych konsultacji. Na bezpłatne badania serca zapraszamy w godzinach od 10.00 do 18.00 do Centrum Handlowego Auchan Piaseczno, mieszczącego się przy ulicy Puławskiej 46 w Piasecznie.

MOBILNA PORADNIA KARDIOLOGICZNA KARDIOFON W CENTRUM HANDLOWYM AUCHAN PIASECZNO

Udział w Akcji jest całkowicie bezpłatny i dostępny dla wszystkich, którzy zgłoszą się w dniu Akcji. Głównym celem Akcji jest ułatwienie mieszkańcom dostępu do lekarzy specjalistów oraz profilaktyka kardiologiczna. Akcje są przeprowadzane w najczęściej odwiedzanych punktach miasta, czyli hipermarketach i centrach handlowych. Wybór miejsc, w których odbywają się bezpłatne badania, podyktowany jest przede wszystkim powszechną dostępnością dla odwiedzających oraz możliwością szerszego dotarcia do zainteresowanych.

Podczas ośmiogodzinnej Akcji Medycznej każdy chętny będzie mógł skorzystać z fachowej pomocy w zakresie:
- badania EKG z opisem oraz interpretacją lekarza specjalisty,
- badania poziomu cholesterolu,
- porady dietetyka,
- pomiaru ciśnienia,
- obliczenia wskaźnika BMI,
- określenia czynników ryzyka zawału mięśnia sercowego.

MOBILNA PORADNIA KARDIOLOGICZNA KARDIOFON W CENTRUM HANDLOWYM AUCHAN PIASECZNO

Ciekawostka - do badania wykorzystywany jest cyfrowy aparat EKG umożliwiający przesyłanie badań EKG na odległość. Dzięki najnowszym osiągnięciom telemedycyny badanie EKG osoby, która znajduje się w Centrum Handlowym, zostaje przesłane on-line przez mobilny Internet do Centrum Monitoringu Kardiologicznego. Lekarz specjalista dyżurujący w centrum niezwłocznie opisuje i interpretuje badanie, które już po chwili możemy wydrukować i wręczyć pacjentowi.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno