Informacje18 sierpnia 2014, 20:28,

Promile i utrata prawa jazdy

Mimo wielu policyjnych apeli do kierowców, funkcjonariusze nadal zatrzymują nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. W miniony piątek policjanci z piaseczyńskiej drogówki zatrzymali 34-latka, który kierując pojazdem miał w organizmie promil alkoholu. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci każdego dnia reagują na sygnały świadczące o tym, że ulicami i drogami naszego powiatu porusza się kierowca po alkoholu. Osoby decydujące się na jazdę po alkoholu wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Dla takich kierowców nie ma miejsca na naszych drogach – pijany kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg. Policja walczy z całą surowością z pijanymi użytkownikami dróg, nie ma dla nich żadnego pobłażania.

Promile i utrata prawa jazdy

Przekonał się o tym kierowca fiata. W miniony piątek po godzinie 15.00 policjantów z piaseczyńskiej drogówki patrolujących rejon ulicy Mirkowskiej w Konstancinie-Jeziornie, zaniepokoił sposób, w jaki mężczyzna prowadził pojazd. Jego styl jazdy wskazywał na to, że może być nietrzeźwy. Policjanci zatrzymali kierowcę do kontroli. Mężczyznę poddano badaniu stanu trzeźwości, które wykazało, że miał w organizmie promil alkoholu. Mężczyzna już utracił prawo jazdy, teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Informacje17 sierpnia 2014, 16:00,

WOJCIECH GOGOLEWSKI TRIO - Koncert Letni w Konstancinie-Jeziornie

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na występ Trio Wojciecha Gogola Gogolewskiego, w cyklu Koncertów Letnich (Musica Da Camera), który odbędzie się w niedzielę 17 sierpnia 2014 roku o godz. 16:00 w Amfiteatrze Parku Zdrojowego w Konstancinie-Jeziornie. Wstęp jest bezpłatny. Podczas koncertu usłyszymy tematy filmowe w opracowaniu na trio jazzowe. Trio wystąpi w składzie: Wojciech Gogolewski (fortepian), Paweł Pańta (kontrabas) i Adam Lewandowski (perkusja). Zapraszamy na koncert Trio Wojciecha Gogolewskiego.

WOJCIECH GOGOLEWSKI TRIO - Koncert Letni w Konstancinie-Jeziornie