Informacje4 grudnia 2015, 20:00,

Projekt Volodia - To Męski Świat

4 grudnia 2015 roku o godz. 20.00 odbędzie się koncert Projekt Volodia pt.: To Męski Świat. Miejsce: Klub Kultury w Józefosławiu. Wstęp 20 zł, bilety do nabycia w dniu koncertu, godzinę przed rozpoczęciem. *To Męski Świat* - autorskie utwory oraz własne kompozycje do wierszy *Czesława Miłosza, Andrzeja Bursy* oraz mniej znanych, frywolnych *Władysława Broniewskiego*. Ponadto zespół prezentuje energicznie zaaranżowane utwory takich artystów jak: *Leonard Cohen, Tom Waits* czy *Tiger Lillies.* Wśród utworów: internetowy przebój „Hera, Koka, Hasz".

Projekt Volodia To Męski Świat

Zespół Projekt Volodia powstał w 2007 roku. Miał być jednorazowym projektem, praktycznie tylko na jeden koncert, do którego pomysłodawca Janusz Kasprowicz zaprosił wrocławskich muzyków. Przedstawił on wizję zaaranżowania i wykonania utworów znanego barda i aktora Włodzimierza Wysockiego. Tajemnica wyjątkowości zespołu tkwi w urozmaiconym instrumentarium, interesujących aranżacjach oraz, a może przede wszystkim za sprawą muzyków, tworzących zespól Projekt Volodia, wywodzących się z różnych korzeni muzycznych (rock, flamenco, jazz tradycyjny). Skrzyżowanie tak odmiennych gatunków muzycznych, pozwoliło na stworzenie niepowtarzalnego, urozmaiconego ( w formie przystępnej również dla młodych odbiorców) materiału muzycznego. W 2010 r. koncert Projekt Volodia transmitowany był w radiowej „Trójce" ze Studia im. Agnieszki Osieckiej. Uniwersalność muzyki zespołu Projekt Volodia pozwala zgromadzić na swoich koncertach publiczność w każdym wieku, od nastolatków do fanów pamiętających śpiew Wysockiego na żywo. Dzięki temu Projekt Volodia z powodzeniem występuje zarówno na dużych scenach w salach widowiskowych, filharmoniach, amfiteatrach jak również w kameralnych, młodzieżowych klubach muzycznych i jazzowych. Wszędzie tam koncert, a właściwe spektakl muzyczny, ze scenografią, prezentacją multimedialną przyjmowany jest entuzjastycznie, kończąc się bardzo często owacjami na stojąco. Strona internetowa zespołu Projekt Volodia - www.projektvolodia.pl

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Marcin Borkowski, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=11622
Informacje6 grudnia 2015, 10:00,

EKO - MIKOŁAJKI PIASECZNO 2015

W niedzielę 6 grudnia 2015 roku w hali widowiskowo - sportowej GOSiR w Piasecznie w godzinach 10:00 – 16:30 odbędą się Eko-Mikołajki organizowane przez Piaseczyńską Fundację Ekologiczną. Dzieci, młodzież oraz dorosłych zapraszamy do uczestnictwa w warsztatach tanecznych i konkursach organizowanych przez Akademię Tańca I AM DANCE oraz wspólnej zabawy w Strefie Mikołaja. Na odwiedzających czekają zajęcia sportowe z kick - boxingu, ścianki wspinaczkowej oraz tenisa stołowego.

EKO - MIKOŁAJKI PIASECZNO

Wydarzeniu towarzyszyć będzie finał „IV Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych” nad którym patronat honorowy obejmują Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno, a nad stroną merytoryczną czuwa partner strategiczny PGE Energia Odnawialna S.A. Turniej Maszyn Wiatrowych polega na zbudowaniu modelu turbiny przetwarzającej energię wiatru na energię mechaniczną. Modele turbin są testowane na stanowisku pomiarowym pod kątem trzech konkurencji: największej mocy, największych obrotów i największego momentu. Będzie można zobaczyć rywalizację najlepszych młodych konstruktorów z całego kraju. Do finału zakwalifikowało się 50 najlepszych drużyn, które w Piasecznie będą walczyć o atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz pieniężne.

Na osoby zainteresowane czekają ciekawe prelekcje z dziedziny odnawialnych źródeł energii oraz „Autobus Energetyczny” czyli mobilne centrum edukacyjno – informacyjne przeciwdziałania zmianom klimatu. Odwiedź Eko-Mikołajki i przeżyj ten świąteczny czas w miłej atmosferze.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Marcin Borkowski, 16 lipca 2019