Informacje18 sierpnia 2010, 00:00,

Projekt - Internet szansą rozwoju Gminy Góra Kalwaria

Gmina Góra Kalwaria ogłasza nabór do Projektu Internet szansą rozwoju Gminy Góra Kalwaria” dla osób będących w trudnej sytuacji materialnej i osób niepełnosprawnych . Głównym celem projektu jest zapewnienie dostępu do internetu dla osób zagrożonych wykluczeniem cyfrowym z powodu trudnej sytuacji materialnej lub niepełnosprawności. W ramach projektu 83 mieszkańców Gminy Góra Kalwaria zostanie wyposażonych w komputery stacjonarne ze stałym dostępem do internetu. Projekt przewiduje również 24 h szkolenie z zakresu obsługi komputera podstawowych programów komputerowych oraz internetu. Więcej informacji na stronie UMiG Góra Kalwaria: www.gorakalwaria.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Informacje14 sierpnia 2010, 00:00,

Piaseczyńska Orkiestra Dęta - Kapeliada Piaseczno 2010

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie serdecznie zapraszają mieszkańców oraz miłośników muzyki, na koncert PIASECZYńSKA KAPELIADA PIASECZNO 2010. W najbliższą niedzielę 15 sierpnia 2010 roku o godzinie 12:15, odbędzie się koncert, podczas którego wystąpi: PIASECZYńSKA ORKIESTRA DęTA, dyrygent Jan Kostka. Koncert poprowadzi Małgorzata Chmielewska. Koncert odbędzie się na Placu Kisiela w Piasecznie. Zapraszamy na Piaseczyńską Letnią Kapeliadę.

PIASECZYńSKA ORKIESTRA DęTA

PIASECZYńSKA ORKIESTRA DęTA Dyrygent: Jan Kostka. Piaseczyńska Orkiestra Dęta, działa na terenie gminy Piaseczno od 2000 roku. Założycielem orkiestry jest grupa zapalonych amatorów, którzy znaleźli swoje miejsce przy Ośrodku Kultury w Piasecznie. Obecnie Piaseczyńska Orkiestra Dęta liczy 22 osoby w różnym wieku. Próby odbywają się dwa razy w tygodniu: w środy i soboty o godz. 17:00 w Gimnazjum Nr 1, przy ul. Sikorskiego 20 w Piasecznie. Repertuar orkiestry to marsze, muzyka sakralna, pieśni patriotyczne oraz utwory muzyki współczesnej. Piaseczyńska Orkiestra Dęta, swoimi występami uświetnia wszystkie ważniejsze imprezy patriotyczne i okolicznościowe. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby pomuzykować w milej atmosferze.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno