Informacje22 listopada 2014, 10:00,

Projekt Fotografii Pozytywnej - warsztaty fotograficzne w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii zaprasza na Projekt Fotografii Pozytywnej w Górze Kalwarii. Pierwsze spotkanie odbędzie się 22 listopada 2014 roku o godz. 10.00 Miejsce: budynek modelarni ul. Pijarska 1A, plener. Warsztaty poprowadzi: Piotr Wroniewicz, koordynacja: Paweł Tabor. Wstęp wolny. Zapraszamy w imieniu organizatorów.

Projekt Fotografii Pozytywnej - warsztaty fotograficzne w Górze Kalwarii

Projekt Fotografii Pozytywnej to cykl warsztatów fotograficznych organizowany przez Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii.Pokażmy szerszej publiczności i społeczeństwu Góry Kalwarii i okolic, ich własne codzienne życie z perspektywy lekkiej groteski, humoru. Fotografia z przymrużeniem oka kolorowa i pozytywna!

Technika fotografii w jakiej wykonywany będzie projekt potocznie została nazwana „street-em” – fotografią uliczną. Jest to coraz bardziej popularny w Polsce nurt fotografii dokumentalnej, niepozowanej, w której kreatorem sytuacji na zdjęciu jest życie, jego zmienność, wielowątkowość i humor. Rola fotografa ogranicza się jedynie, a może aż, do roli uczestnika tego wielkiego, teatralnego spektaklu.

W pierwszej fazie projektu odbywać się będą wykłady i warsztaty mające na celu przygotować uczestników do wykonywania fotografii na terenie Góry Kalwarii i okolic zgodnie z daną techniką. Zarówno etap wykładowy, jak i warsztatowy prowadzony będzie przez absolwenta Europejskiej Akademii Fotografii – Piotra Wroniewicza. Spotkania grupowe będą odbywać się dwa razy w tygodniu przez 3 miesiące.

Etap drugi, będący płynnym przejściem z etapu pierwszego będzie miał na celu wykonywanie przez uczestników projektu zdjęć ukazujących świat, który ich otacza i wyławianie z niego momentów humorystycznych i groteskowych, tym samym ucząc wrażliwości w dziedzinie sztuki jaką jest fotografia. Prace na bieżąco będą konsultowane z Piotrem Wroniewiczem oraz wewnątrz grupy.

Podsumowaniem projektu będzie wystawa fotograficzna ukazująca najlepsze prace powstałe podczas projektu. Fotografie zostaną powiększone do rozmiaru A3 – A3+. Nie wyklucza się powstania funpage’a na portalu społecznościowym Facebook jeśli będzie wyraźna chęć kontynuacji tego typu fotografii i promowania jej w naszym mieście w dalszej perspektywie.

Uczestnicy będą mieli do dyspozycji pracownie fotograficzne Ośrodka Kultury w tym pracownie graficzną z oprogramowaniem Adobe, profesjonalnym monitorem Eizo oraz drukarką Epson.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje14 listopada 2014, 12:14,

Czworonogi pod opieką gmin


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Reprezentanci 5 gmin Powiatu Piaseczyńskiego podpisali list intencyjny w sprawie budowy schroniska dla bezdomnych zwierząt. Podpisy pod intencją budowy schroniska międzygminnego złożyli burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis, zastępca wójta Lesznowoli Marek Ruszkowski, burmistrz Góry Kalwarii Dariusz Zieliński, wójt Prażmowa Grzegorz Pruszczyk, burmistrz Konstancina-Jeziorny Kazimierz Jańczuk. Wszyscy sygnatariusze oświadczają, że rozpoczną wspólne prace, aby zadanie budowy schroniska przeprowadzić sprawnie i skutecznie. Problem, z którym do tej pory każda z gmin musiała radzić sobie oddzielnie, ma zostać rozwiązany wspólnym nakładem sił i środków. – Stworzenie międzygminnego schroniska będzie z korzyścią dla wszystkich.– skomentował Burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis.

Czworonogi pod opieką gmin

Do nawiązania współpracy pomiędzy gminami w celu budowy i organizacji schroniska dla bezdomnych zwierząt z terenu naszego powiatu doszło w tym roku z inicjatywy burmistrza Piaseczna Zdzisława Lisa oraz Społecznego Komitetu Budowy Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt reprezentowanego przez Małgorzatę Białkowską. Wiosną tego roku przedstawiciele wszystkich gmin odwiedzili nowo wybudowane schronisko w Tomarynach, oferujące świetne warunki czworonogom i wykazujące się wysoką skutecznością adopcyjną. Jest to pierwsze w województwie warmińsko-mazurskim międzygminne schronisko, wybudowane przez dziewięć gmin, które postanowiły wspólnie rozwiązać problem bezdomności zwierząt.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Czworonogi pod opieką gmin

W celu przeprowadzenia niezbędnych działań umożliwiających wspólne wybudowanie schroniska strony powierzą przygotowanie kwestii formalno-prawnych związanych z powołaniem nowego podmiotu międzygminnego firmie lub osobie, która opracuje opinię prawną, na podstawie której samorządy podejmą decyzję dotyczącą formy organizacyjnej przedsięwzięcia. Sporządzony zostanie również statut zawierający w szczególności cel, sposób podziału kosztów oraz szczegółowy podział zadań pomiędzy gminami. Przy realizacji zadania strony będą również ściśle współpracować ze Społecznym Komitetem Budowy Schroniska.

Podpisany list intencyjny ma za zadanie uregulować etap przygotowawczy pod budowę schroniska i stanowić podstawę dalszych prac na rzecz budowy schroniska dla bezdomnych czworonogów.

 
autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie